Len teraz financovanie modelov ŠKODA na 1/2

+ kompletné poistenie na rok zadarmo

Viac

Každý má svoj DRIVE

Akčné modely DRIVE s bonusom až 1 060 €

Viac

ŠKODA KODIAQ ponúkne funkčnosť vo svojej najkrajšej podobe

ŠKODA KODIAQ, ktorá bude mať svetovú premiéru v septembri, vysiela svojou pôsobivou kombináciou atraktívneho dizajnu a veľkorysej ponuky priestoru silný signál. Exteriér je ostro rezaný, línie sú výrazne trojrozmerné. To novému SUV značky ŠKODA dodáva nezameniteľný vzhľad. Jasné línie sú charakteristické aj pre interiér, ktorý okrem elegantného vzhľadu zaujme aj veľkorysou ponukou priestoru.

Šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň a jeho tím zvolili pre model ŠKODA KODIAQ výrazné tvaroslovie, ktorým preniesli nové dizajnové línie značky aj do segmentu SUV. Racionalita a estetika sa objavujú v nezameniteľnej súhre. Ako už ukázala dizajnová skica, všetky línie sú jasné, precízne a ostré. Robustný charakter veľkého SUV značky ŠKODA podčiarkuje silno vykrojená bočná línia. Ploché, kužeľovité svetlomety sa nachádzajú na stranách širokej, typicky škodováckej masky. Ich kryštalická štruktúra odkazuje na tradíciu výroby českého krištáľu.

Aj zadná časť zdôrazňuje športovo-robustný charakter SUV ŠKODA KODIAQ. Je výrazne plasticky tvarovaná. Zadné LED svetlá majú pre značku typický tvar písmena C. Ich tvar v detaile ďalej rozvíja línie dizajnu SUV značky ŠKODA. Mohutným dojmom pôsobí automobil aj pri pohľade z boku. Dlhý rázvor a krátke previsy napovedajú, že interiér bude priestranný. Na želanie môže byť SUV vybavené aj dvoma ďalšími sedadlami v treťom rade.

Jasný dizajn interiéru nadväzuje na výrazný dizajn exteriéru. Aj tu sú v súlade forma a funkcia. Interiér pôsobí ochranným a robustným dojmom, súčasne presvedčí aj elegantným charakterom. Atmosféra je nadčasová a funkčná. Všetky detaily sú jasné a vyžarujú pokoj.

Pre interiér sú charakteristické silné vertikálne prvky, ako napríklad štyri veľké výduchy vzduchu. Veľký displej delí prístrojovú dosku na dve rovnocenné zóny - pre vodiča a spolujazdca. Čelná strana prístrojovej dosky je trojrozmerne klenutá a rozdelená na dve časti. Dekoračné lišty na dverách v tomto dizajne pokračujú. Jasne brúsené kryštalické detaily vytvárajú výrazné akcenty.


Rozhovor s Jozefom Kabaňom: „ŠKODA bude oveľa emocionálnejšia“

Pán Kabaň, aký význam má dizajn modelu ŠKODA KODIAQ pre značku?

Jozef Kabaň: ŠKODA KODIAQ je v dvoch aspektoch priekopníkom nasej značky. S našim prvým veľkým SUV, väčším ako Yeti, vstupujeme do nového segmentu. A súčasne je KODIAQ prvým modelom s novým dizajnovým jazykom SUV značky ŠKODA. Tento jazyk je veľmi výrazný, emocionálny a nadčasový.

Čo je zvláštnosťou dizajnového jazyka Vášho veľkého SUV?

Kabaň: ŠKODA KODIAQ je extrémne všestranná. Je mimoriadne priestranná, pri kompaktných vonkajších rozmeroch ponúka najlepší package vo svojej triede. Okrem toho je tiež robustná a má vysokú priechodnosť terénom. Prináša tiež maximum flexibility a funkčnosti. To sme chceli vizualizovať ako v dizajne exteriéru, tak aj v interiéri. Preto sú pri modeli ŠKODA KODIAQ v súlade forma a funkcia. Kryštalický a výrazný vzhľad navyše podčiarkuje i charakter a silné stránky modelu ŠKODA KODIAQ.

Ako možno spojiť dizajn a funkčnosť?

Kabaň: Našou ambíciou je skombinovať maximum estetiky s maximálnou funkčnosťou tak, aby sme už nehovorili o rozdielnych kritériách. Hľadáme krásu v jednoduchosti, bez toho, aby sme pritom vypúšťali zo zreteľa funkciu alebo ergonómiu. Dobrý dizajn zatraktívňuje funkčnosť. Táto rovnováha funkčnosti a estetiky robí z nášho modelu ŠKODA KODIAQ niečo zvláštne.

Akú úlohu tu zohráva umenie výroby českého krištáľového skla?

Kabaň: Každý detail našich modelov rozpráva určitý príbeh, v tom je emocionálna sila našej značky. V prípade kryštalických prvkov modelu ŠKODA KODIAQ sme sa nechali inšpirovať tradičným umením českých sklárov. Línie sú jasné, precízne a ostré. Charakteristická je pre ne efektná hra svetla a tieňa na silno kontúrovaných plochách. Kryštalickú štruktúru nájdete aj v detailoch, ako sú svetlomety alebo dekoračné lišty.

Je vidieť, že ste venovali veľký dôraz detailom, ktorý sa premietol aj do dizajnu interiéru. Čo považujete za najzaujímavejší konštrukčný prvok interiéru automobilu ŠKODA KODIAQ?

Kabaň: Široké, jasné línie exteriéru pokračujú aj v interiéri. A aj tu kladieme veľký dôraz na harmóniu tvaru a funkcie, na pokoj a jasnosť. Podľa mňa musí automobil dokonale fungovať a pritom vyžarovať estetiku. Interiér má vzbudzovať dôveru a vyžarovať pohodu. Na základe tejto filozofie sme vytvorili atmosféru, ktorá je súčasne elegantná, komfortná a funkčná.

Mohlo by Vás zaujímať:

Najlepší kvartál v histórii ŠKODA AUTO

Akcie vozidiel ŠKODA

Kontakt

Araver Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

vedúca predaja Škoda

Jana Jandová

vedúca predaja Škoda


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 073
silvia.matouskova@araver.sk

Kontaktný formulár

Araver Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

vedúca predaja Škoda

Miriam Chudá

vedúca predaja Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

asistent predaja

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

vedúca predaja Škoda

Mgr. Denisa Suláková

vedúca predaja Škoda


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

vedúca predaja Škoda

Lucia Opatovská

vedúca predaja Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár