Len teraz financovanie modelov ŠKODA na 1/2

+ kompletné poistenie na rok zadarmo

Viac

Každý má svoj DRIVE

Akčné modely DRIVE s bonusom až 1 060 €

Viac

AKÁ JE NOVÁ LEGENDA?

Autor: Miriam Chudá

Mali sme kopec otázok, až kým ju prvý krát nezložili pred salónom, celú polepenú..... ale hlavne novú...... Naplní očakávania  motoristov ? Bude sa predávať tak dobre ako stará Octavia? Bude sa nový dizajn páčiť? Chtiac-nechtiac je príchod Octavie III jedným z najdôležitejších momentov brandže v roku 2013 a suverénnym vrcholom značky Skoda.

Prvé jazdné zoznámenie s novou Octaviou mi ukázalo, že moja konfigurácia bola dokonalá. 2,0TDI 110kw 150koni, v čiernej metalíze vo výbave Elegance. V prípade tohto auta som na ničom nešetrila. Napchala som ho tým najlepším. Rozruch okolo novej Octavie bol miestami až neuveriteľný. Keď som prišla prvýkrát na nej domov, môj spolubývajúci, podotýkam veľký odborník na autá, nemal slov. Spýtal sa:“ tebe sa páči“? Áno,  lebo  zostala nenápadná a konzervatívna, ale elegancie jej pribudlo..... a on súhlasil.....

Octavia v tretej generácii už na prvý pohľad pôsobí reprezentatívnejším dojmom. Nie je to len o novom znaku. Octavia je krajšia, väčšia, majestátnejšia. Kolesá pri jazde vo vysokých otáčkach pekne kopírujú terén a presne viem, čo od nich môžem očakávať. S týmto autom sa dá ísť bezpečnejšie, a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Vodičovi i posádke dopraje pri jazde pohodlie, lebo pri bežných rýchlostiach lepšie tlmí nerovnosti a je tichšia.Napríklad turbodiesel 1,6TDI je tradičnou voľbou rozumu a jeho 105 koni sa vie s 1305 kg vážiacou Octaviou zladiť so spotrebou do 4 l/100km.Posun Octavie  „o pol triedy vyššie“ sa postaral o výrazný nárast rozmerov. Povedala by som niečo medzi Octaviou II a Passatom.  Batožinový priestor je ... obrovský. Dokonca tak veľmi, že máte problém sa načiahnuť na jeho koniec, ak si nechcete zašpiniť nohavice o zablatený nárazník.  Výborná je  tiež pozícia sedenia za volantom i samotné predné sedadlá. Počtom odkladacích priestorov inovatívny interiér samozrejme tiež nesklame.          

Čo dodať na záver? Nová Škoda Octavia je plnohodnotné rodinné auto. Jeho kufor je obrovský a Škoda myslela na veľa praktických drobností, ktoré určite oceníte. Jazdí výborne, interiér je kvalitný, sedenie za volantom aj vzadu pohodlné, motor výkonný a úsporný. Dizajn je veľmi neutrálny a príjemný.
Ale prečo sa nepresvedčíte sami?  Prijmite  pozvanie na skúšobnú jazdu do Araveru v Piešťanoch.

Kontakt

Araver Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

vedúca predaja Škoda

Miriam Chudá

vedúca predaja Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

asistent predaja

Kontaktný formulár