Volkswagen AMAROK V6

Vychutnajte si maximálnu radosť z jazdy.

Viac

Test Volkswagen Caddy

Zdroj: Autožurnál 1-2010

Nový Caddy sa prezentuje ako kompletne reštruktruralizovaný modelový rad. Základná skladba ponuky však zostala rovnaká: Úžitkové verzie (skriňová dodávka, resp. päťmiestne kombi) a päť- alebo sedemmiestne vany, pričom všetky modely majú aj predĺženú verziu Maxi. Náš prvý partner na testovanie bol Caddy Comfortline 1,6 TDI (102k, 5-stupňová prevodovka).

Samozrejme, že pri kupovaní auta je pre väčšinu z nás rozhodujúcim kritériom cena. Napriek tomu tvrdím, že treba investovať do prvkov aktívnej bezpečnosti. Pri novom Caddy však tento aspekt v rozhodovaní odpadá -  už základný model (Trendline 1,2 TSI) schádza z výrobného pásu vybavený ABS, ASR, MSR a tiež ESP, sériovo sa dodávajú airbagy vodiča a spolujazdca aj bočné airbagy vpredu. Rovnako vysoký štandard má vozidlo pokiaľ ide o prvky komfortu ovládania i pohodlie cestovania (výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, nastaviteľná výška sedadla vodiča, automatické zapnutie denných svetiel, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, svetlá do hmly, vyhrievané vonkajšie zrkadlá, rádio s prehrávačom CD a MP3...) Verzia Comfotline je bohatšia napríklad o dažďový senzor, manuálnu klimatizáciu, strešný nosič (nosnosť 100 kg), bočné posuvné dvere aj na ľavej strane a kolesá z ľahkých zliatin. Testovaný model mal i príplatkovú výbavu, z ktorej nás v tuhých decembrových mrazoch najviac potešilo vyhrievanie predných sedadiel.

Päťmiestne vozidlo s pohotovostnou hmotnosťou 1548 kg odvezie 716 kg. Vďaka možnosti jednotlivo sklopiť i celkom vybrať zadné sedadlá päťmiestny van ľahko zmeníte na dvojmiestnu "dodávku" s objemom 3,03 m3. K tomuto podstatnému prvku variabilnosti, ktorý predošlému modelu chýbal,  pridali dizajnéri premyslený koncept odkladacích priestorov, pričom využili prístrojovú dosku, obloženie dverí, podlahu, miesto pod prednými sedadlami i strop. Akurát schránka medzi prednými sedadlami im celkom nevyšla. Dá sa síce výškovo  nastaviť, aby mohla plniť aj funkciu lakťovej opierky, no zavadzia pri zapínaní i vypínaní bezpečnostných pásov.

Najznámejšou zmenou je nová ponuka pohonných jednotiek - 8 možností vrátane dvoch modifikácií Blue Motion so zredukovanými emisiami CO2. Vznetové motory využívajú vysokotlakové vstrekovanie common-rail namiesto systému vstrekovačov, ktré boli v predchádzajúce generácii. Testované auto poháňal 1,6 litrový TDI s výkonom 102k. Tesne prekročená hranica "100 koní" opticky vyzerá dobre, lenže v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou tvorí komótny pohonný reťazec. Motor akceleruje rozvážne, takže pri predbiehaní treba často preraďovať na nižšie prevodové stupne. Kultúra chodu a utlmenie vibrácií i decibelov sú však na veľmi dobrej úrovni a výrobcom uvádzaná spotreba 6,6/5,2/5,7/100 km (v obci/mimo obce/kombinovaná) je solídna. Ale keby ste chceli jadziť za menej, tak 1,6 TDI s technológiou BlueMotion (75 kW/102 k) potrebuje priemerne iba 4,9 litra nafty na 100 km a to už je aj v rámci konkurencie špička.

Hodnotením interiéru očami klienta, ktorý potrebuje pohodlné, bezchybne vypracované, ale súčasne aj praktické a viacúčelové vozidlo, prešiel Caddy s výbornými známkami. Tradične na vysokej úrovni je komfort ovládania vozidla: Precízne riadenie s elektromechanickým posilňovačom, hladký a presný pohyb radiacej páky a optimálna pozícia všetkých ovládacích prvkov.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen úžitkové

Modely Volkswagen úžitkové

Autá Volkswagen úžitkové na predaj

Blog Volkswagen

Kontakty Volkswagen

Kontakt

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Peter Marušinec

vedúci predaja VW

Araver Nitra

Topoľčianska 2A
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 656 01 11
Fax: 037 / 656 01 10
Email: nitra@araver.sk

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW


0911 600 254
matej.tkacik@araver.sk

Kontaktný formulár

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW


0911 600 253
jozef.balasko@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár