Volkswagen AMAROK V6

Vychutnajte si maximálnu radosť z jazdy.

Viac

Test Volkswagen T5 Caravelle 2,0 TDI 4Motion

Zdroj: www.transport.sk

Svojim majiteľom robí radosť už niekoľko desaťročí, a treba zdôrazniť, že pred 25 rokmi sa na scéne objavil aj minibus s pohonom všetkých kolies. Táto tradícia si našla pokračovanie aj v najnovšej edícii modelov s označením T5 a aby sme boli štýloví, toto štvrťstoročie sme si pripomenuli 9-miestnym modelom Caravelle s pohonom všetkých kolies 4MOTION. Veľa variácií jeho karosérií a výbav umožňuje využívať vozidlo na rozvážanie tovaru, dopravu pasažierov na letiská, alebo ako taxíky, a pod.

Súhra skúseností

Vnútorné pomery sú zrkadlom odrážajúcim skúsenosti pri koncipovaní úžitkových vozidiel. V prvom rade ide o obslužnú funkčnosť, prehľadnosť usporiadania ovládacích prvkov a ich ľahké ovládanie, ako aj dostatok odkladacích miest. Takýmito parametrami disponuje aj verzia Caravelle. Palubná doska je zostavená na pohľad z kvalitných plastov, ktoré možno ľahko ošetrovať. Za trojramenným volantom s primeraným priemerov venca sú veľkoryso poňaté ciferníky otáčkomera a rýchlomera. V strede medzi nimi je informačný displej, ktorý podáva vodičovi potrebné informácie pri prevádzke vozidla. Stredová konzola je polohovaná v takej výške, aby vodič bez zbytočného odpútavania pozornosti od jazdy vedel nastaviť rádio, či klimatizáciu. Vo výhodnej polohe z hľadiska manipulácie je radiaca páka šesťstupňovej manuálnej prevodovky. K príjemným stránkam patrí aj početnosť odkladacích priehradiek, taktiež v blízkosti posádky sediacej na predných sedadlách.

Bez jedného desať
Trošku hra slovíčok, no do modelu Caravelle sa v tomto podaní vojde deväť cestujúcich, vrátane vodiča. Všetci majú dostatok miesta, podmienkou tohto tvrdenia vpredu je posadenie dvoch štíhlych postáv vedľa vodiča. V druhom a treťom rade je to bez ďalších ohraničení, sedadlá majú dostatočnú plochu a poskytujú dobré pohodlie. Vstup do tohto prostredia zabezpečujú rozmerné posuvné bočné dvere, na tretí rad sa dá dostať po sklopení krajného sedadla prostredného radu. Tento model disponuje dlhším rázvorom 3400 mm, z čoho rezultuje aj dostatočný objem úložného priestoru.

Naftová pohonná jednotka
Pod kapotou pracoval naftový agregát 2.0 TDI s maximálnym výkonom 103 kW (140 k). Spolupracoval so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, radiaca páka sa pohybuje presne a jednoznačne. Vhodne je prispôsobená prevádzkovým parametrom motora. Vozidlo je slušne odhlučnené, počas testu sme zaznamenali kombinovanú spotrebu 8,5 l nafty na 100 km. Ocenili sme aj veľmi dobrú výbavu verzie Comfortline. Nad bezpečnosťou bdelo aj ESP, asistent rozjazdu do kopca, airbagy pre vodiča a spolujazdca. K týmto základným prvkom sa pridáva bohatý výpočet ďalších, vrátane doplnkových položiek.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen úžitkové

Modely Volkswagen úžitkové

Autá Volkswagen úžitkové na predaj

Blog Volkswagen

Kontakty Volkswagen

Kontakt

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Peter Marušinec

vedúci predaja VW

Araver Nitra

Topoľčianska 2A
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 656 01 11
Fax: 037 / 656 01 10
Email: nitra@araver.sk

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW


0911 600 254
matej.tkacik@araver.sk

Kontaktný formulár

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW


0911 600 253
jozef.balasko@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár