Volkswagen AMAROK V6

Vychutnajte si maximálnu radosť z jazdy.

Viac

Test VW Transporter

Zdroj: www.tn.cz

Transporter má ostro rezané rysy ako indiánsky náčelník. Len vykopať vojnovú sekeru a vyraziť do boja proti bielym vykorisťovateľom.

Čo ďalej?
Lenže nielen vojnové farby na tvári a ostro orezané oči zaženú konkurenciu.

Ďalšie zmeny nájdeme hlavne v interiéri. Nová prístrojová doska je omnoho ergonomickejšia, prehľadnejšia a predovšetkým kvalitnejšia. Toto už je osobné auto. Rádio pochádza napríklad aj z malého Pola, klimatizácia taktiež, radiaca páka je tiež dosť známa, nehovoriac o prístrojoch, ventilácii ... Len volant a sedadlá by sme márne hľadali v iných modeloch.

Pod kapotou koľajnice
Hlavnou zmenou, ktorú je treba pochváliť, aj keď nie je zrejmá, je teda technická zmena. Ide o nahradenie klasického volkswagenovského systému vstrekovania čerpadlo-tryska modernejšou "koľajnicou" common-rail. Výsledok je tu poznať trochu výraznejšie, než v osobákoch. Úžitkáče majú totiž horšie odhlučnenie motora, takže starý systém bol vovnútri plechovej stavby počuť pekelne. Nový systém výrazne utlmil nepríjemné búchanie, a to za tú nálepku "nový" určite stojí.

Osobný úžitkáč
My sme mali v teste osobnú verziu úžitkovej verzie. Nie je to preklep, vážne. Volkswagen totiž čisto osobnú luxusnú verziu nazýva Multivan, Transporter potom je ponúkaný v mnohých a mnohých variantoch usporiadania dĺžky a výšky skrine, rázvoru, sedadiel a výbavy. My sme mali deväťmiestnu verziu s veľkým batožinovým priestorom. Že ide o úžitkový typ je poznať z ochudobneného oplastovania interiéru.

Aj tak sme boli s autom veľmi spokojní. Predovšetkým nás nadchol motor. Síce už nemá tú silovú špičku, ale ťahá slabšie a priebežne. Tichý chod tiež obmedzil drnčanie karosérie.

Páčilo sa nám, že s autom sa teraz zaobchádza skôr ako s osobákom. Po presadnutí z testovacieho konkurenčného vozidla sme nemali vôbec problém sa v ňom zorientovať a v mestskej prevádzke bol v nenaloženom stave prakticky najrýchlejší.

Zmena masky sa nám navyše páči. Takže čo viac si priať?

Typický vodič auta:
Transporter je obľúbené úžitkové auto. Také aj zostane. Zasadnúť do neho však môže ako človek v montérkach, tak aj jeho žena v podpätkoch.

Klady a zápory:
Transporter má stále čo ponúknuť. A ako konkurencia sa stále viac približuje k osobným vozidlám. Nová generácia ponúka inú, zaujímavejšiu tvár, viac pohodlia a predovšetkým nové vstrekovania motora.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen úžitkové

Modely Volkswagen úžitkové

Autá Volkswagen úžitkové na predaj

Blog Volkswagen

Kontakty Volkswagen

Kontakt

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Peter Marušinec

vedúci predaja VW

Araver Nitra

Topoľčianska 2A
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 656 01 11
Fax: 037 / 656 01 10
Email: nitra@araver.sk

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW

PhDr. Matej Tkáčik

predaj úžitkových vozidiel VW


0911 600 254
matej.tkacik@araver.sk

Kontaktný formulár

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW

Ing. Jozef Balaško

predaj vozidiel VW


0911 600 253
jozef.balasko@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár