Hybridy a kompaktné vozidlá lámu rekord v počte predaných vozidiel Kia

Spoločnosť Kia Motors zaznamenala svoj zatiaľ najlepší polrok vďaka tomu, že počet predaných vozidiel v Európe prekonal hranicu 250 000 kusov prvýkrát v histórii spoločnosti.

Najnovšie údaje, ktoré boli zverejnené asociáciou európskych výrobcov automobilov ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) ukazujú, že spoločnosť Kia predala počas prvých šiestich mesiacov roka 2017 v Európe 251 472 vozidiel, čo predstavuje nárast o 9,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku. Okrem toho sa kumulatívny podiel spoločnosti Kia na trhu vyšplhal na 3,0 % z pôvodných 2,8 % (229 585 kusov), ktoré sa dosiahli počas prvej polovice roku 2016.

Druhý štvrťrok roku 2017 rovnako predstavuje doposiaľ najlepší štvrťročný odbyt so 126 485 predanými vozidlami (nárast o 6,3 % v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 so 118 985 predanými vozidlami). To je už tento rok po druhýkrát, čo spoločnosť Kia prekonala svoj rekord štvrťročného odbytu – od januára do konca marca 2017 spoločnosť predala v celej Európe 124 987 kusov.

Michael Cole, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, poznamenal: „Náš rast posilnili nové modely, ktoré boli uvedené na trh v priebehu posledných mesiacov a náš rastúci sortiment vozidiel s elektrifikovanými pohonnými jednotkami. Alternatívne poháňané vozidlá tvorili v tomto roku doteraz 7,5 % z nášho európskeho odbytu, čo je výrazný nárast v porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi roku 2016, kedy ich podiel tvorilo iba 1 %. Tento trend bude aj naďalej pokračovať, pretože rozširujeme našu zostavu elektrických a hybridných modelov a dopyt spotrebiteľov sa presúva smerom k pokročilým pohonným jednotkám.“

Cole dodal: „V doterajšom trende vysokého rastu dopytu tohto roku vyčnievajú predovšetkým štyri modely Kia. Nová Kia Rio a Picanto boli uvedené na trh začiatkom roku 2017 a oba modely predstihli svojich predchodcov v počte predaných kusov. Hybridný crossover Niro je dôkazom príťažlivosti vozidla, ktoré je výsledkom jedinečnej kombinácie pokročilej hybridnej pohonnej jednotky a dizajnu moderného kompaktného crossovera. Predaj obnoveného radu Optima s novými variantami GT, Sportswagon a Plug-in Hybrid sa vyvíjal rovnako úspešne. V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa ich odbyt viac ako zdvojnásobil.“

Sedemnásobné zvýšenie predaja elektrifikovaných modelov Kia

Vozidlá s plne elektrickou alebo elektrifikovanou pohonnou jednotkou predstavujú najväčšiu oblasť rastu predaja vozidiel Kia v Európe. Od začiatku roku 2017 predstavoval počet predaných nových hybridných crossoverov Kia Niro 16 002 kusov, čo z neho robí piate najlepšie predávané vozidlo spoločnosti Kia (po modeloch Picanto, Rio, Sportage a modelovej rodine Cee’d).

Počet predaných elektrifikovaných a plne elektrických vozidiel Kia tvoril v prvej polovici roku 2017 celkovo 18 804 vozidiel oproti 2 398 vozidiel predaných od januára do konca júna 2016, čo predstavuje viac ako sedemnásobný nárast predaja. K modelu Niro sa pridala nová Optima Plug-in Hybrid sedan (428 vozidiel) a Soul EV (2 272 vozidiel).

Predaj hybridných a elektrických vozidiel by mal naďalej rásť počas celého roka, pretože nová Kia Niro Plug-in Hybrid a Optima Sportswagon Plug-in Hybrid – s dlhším plne elektrickým dojazdom s nulovými emisiami, ktorý zabezpečujú ich väčšie batérie – prídu do predaja počas leta. Tieto najnovšie modely zabezpečujú spoločnosti Kia dodržanie zámeru dosiahnuť jej globálny cieľ do rok 2020 – znížiť priemernú spotrebu paliva o 25 % v porovnaní s úrovňou v roku 2014.

Dva nové kompaktné modely – úplne nová Kia Rio a Picanto – boli tiež uvedené na trh začiatkom roku, následkom čoho sa zvýšil odbyt oboch týchto modelov v porovnaní s ich predchodcami. Vďaka kombinácii výbehového predaja starších modelov a predaja novších modelov vzrástol odbyt Kia Rio o 15,1 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku (na 41 139 vozidiel), pričom predaj vozidla najmenšej triedy – Kia Picanto medziročne vzrástol o 23,2 % (na 34 880 vozidiel).

Predaj modelu Optima rovnako zaznamenal nárast – vďaka vytvoreniu nového štýlu karosérie verzie Sportswagon a novým alternatívam pohonných jednotiek, vrátane vysokovýkonného modelu GT a variantov Plug-in Hybrid. Predaj modelu Optima je tento rok zatiaľ na úrovni 8 371 vozidiel, čo predstavuje zvýšenie o 153,8 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku, keď bola v predaji predchádzajúca generácia.

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 32 / 777 12 05 (predaj) 32 / 743 02 78 (servis)
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.