Nová Kia RIO v predaji

už od 10 490€!

Viac

Kia Sportage teraz už za 18 990€ !

Príďte si po svoju novú Kiu ešte dnes!

Viac

Kia Motors plánuje vybudovať výrobný závod v Indii

Kia Motors spolu so štátnou vládou Andhra Pradesh podpísali memorandum o výstavbe výrobného závodu v Indii v oblasti Anantapur District. Memorandum podpísali dnes v meste Vijayawada, čo je hlavná časť regiónu Andhra Pradesh, za účasti vedenia Kia Motors a ministra Andhry Pradesh - Nara Chandrababu Naidu.

Výstavba nového výrobného závodu a vôbec prvého závodu Kia Motors v Indii, predstavuje približnú investíciu vo výške 1,1 miliardy US$. Výstavba by mala podľa plánov začať v poslednom štvrťroku 2017. Začiatok produkcie s kapacitou až 300 000 vyrobených automobilov ročne je naplánovaný na druhú polovicu roku 2019.

Kia má cieľ vyrábať najmä strategický kompaktný sedan a kompaktné SUV pre indický trh. Nový výrobný závod bude mať rozlohu 2,16 km2  (536 akrov) a bude obsahovať priestory na lisovanie, zváranie, lakovanie a montáž rovnako ako aj priestory pre dodávateľov.

„Sme poctení, že práve Andhra Pradesh sa stane novým výrobným sídlom spoločnosti Kia,” uviedol Han-Woo Park, prezident Kia Motors. „Táto príležitosť nám umožní predávať automobily na 5. najväčšom trhu na svete a zabezpečí väčšiu flexibilitu pre náš medzinárodný obchod. Svetový dopyt po automobiloch Kia stále narastá a toto je náš posledný krok k nadobudnutiu pozície popredného globálneho automobilového výrobcu.”

Výroba v poprednom a najrýchlejšie rastúcom automobilovom priemysle

Výstavba nového výrobného závodu v Indii umožní spoločnosti Kia zachovať si svoju pozíciu medzi svetovo najrýchlejšie rastúcimi automobilovými značkami. Nový závod v Anantapur umožní štart predaja vozidiel v Indii, čím súčasne rozšíri svoj predaj lokálne aj medzinárodne.

Kia plánuje spustiť lokálny predaj vozidiel koncom roku 2019, hneď potom ako sa spustí výroba v Anantapur. Regionálna rýchlo rastúca dodávateľská sieť a skúsená pracovná sila boli kľúčovými podnetmi pre novú investíciu Kia Motors.

India je popredným svetovým a najrýchlejšie rastúcim automobilovým predajcom, s celkovým počtom viac než 3,3 milióna nových predaných automobilov za rok 2016. Predikcie odhadujú, že krajina sa stane 3. najväčším automobilovým predajcom do konca roku 2020.

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár