Nová Kia RIO v predaji

už od 10 490€!

Viac

Kia Sportage teraz už za 18 990€ !

Príďte si po svoju novú Kiu ešte dnes!

Viac

Kia Sportage a Kia Optima - ocenené za svoj moderný dizajn

  • Ocenenie iF Design Award pre nové kompaktné SUV a prémiový sedan
  • Kia získala prestížne dizajnové ocenenie už siedmy rok za sebou

 

Práve v období oficiálneho začiatku predaja nového modelu Kia Sportage v Slovenskej republike prichádzajú prvé skvelé správy - novinka je aktuálne ovenčená prvou cennou trofejou a nadväzuje tak na úspechy svojej predchodkyne. Štvrtá generácia modelu Kia Sportage získala prestížne dizajnové ocenenie iF Design Awards za rok 2016 v kategórii „Produkt“. Okrem toho si cennú trofej odnáša aj vynovený sedan strednej triedy, model Kia Optima.

Nová Kia Sportage, kľúčový model značky Kia, rozhodne už na prvý pohľad zaujme svojím novým výrazným stvárnením. Elegantný sedan Kia Optima odkazuje na ďalšie aspekty charakteristického Kia dizajnu. Úspechy oboch modelov sú jasným dôkazom, že dizajnová transformácia modelového radu Kia v posledných rokoch bola správnym rozhodnutím. Automobilka Kia túto uznávanú cenu získala už siedmy rok za sebou.

Pri úplne novej  Kia Sportage, ako aj Kia Optima, hodnotila nezávislá porota okrem celkovej kvality dizajnu tiež finálne spracovanie, mieru inovácií, vplyv na životné prostredie, či bezpečnosť.

S najnovšou generáciou modelu Kia Sportage vytvorila automobilka inovatívne kompaktné SUV s výrazným vonkajším dizajnom. Jeho sofistikovaný kvalitný interiér kombinuje modernú eleganciu s vysoko kvalitnými materiálmi a praktickými funkciami, pričom ponúka nadštandardné pohodlie, konektivitu a bezpečnostné technológie. Modernizovaná a rozšírená paleta motorov ponúka väčšiu dynamiku a výkon, ako aj jazdný komfort či pohodlné riadenie. Kia Sportage je prvýkrát k dispozícii aj v novej športovej edícii GT Line, určenej náročnejším zákazníkom túžiacimi po pôžitku z dynamickejšej jazdy so zodpovedajúcim vonkajším dizajnom. Model GT Line si zachoval mimoriadnu všestrannosť a praktické vlastnosti štandardnej verzie, z ktorej vychádza, avšak dominuje svojim športovým vzhľadom a atraktívnejšími jazdnými vlastnosťami.

Dynamický vzhľad a pozoruhodný dizajn charakterizujú aj úplne nový sedan Kia Optima, ktorý ako prvý ohlasoval začiatok dizajnovej transformácie Kia už pri svojom nástupe na trhy celého sveta od roku 2010. Nový model si zachováva dynamický obraz, ktorý urobil z modelu Kia Optima jeden z globálne najpredávanejších modelov Kia. S modernými detailmi vonkajšieho dizajnu, ostrými štýlovými líniami a dlhou štíhlou siluetou prepožičiava vozidlu ešte väčšie sebavedomie akým sa vyznačovala predchádzajúca generácia. Kia Optima sa môže pochváliť aj priestranným kvalitným interiérom, najmodernejšími technológiami pripojenia a asistenčných systémov vodiča, ako aj atraktívnym riadením s vysokou úrovňou komfortu.

Ocenenie iF Design Award

Ocenenie iF Design Award, ktoré sa udeľuje každý rok od svojho vzniku v roku 1953, sa etablovalo ako jedna z celosvetovo najvýznamnejších trofejí za kvalitu dizajnu. Ocenenie vzišlo z produktových prehliadok „Formgerechte Industrieerzeugnisse“ (Dobrý priemyslový návrh), konaných v rámci nemeckého veľtrhu Hannover Messe, a v súčasnosti je jednou z najväčších a najprestížnejších dizajnových súťaží sveta. Ocenenie iF Design Award zahŕňa celkovo sedem disciplín. V roku 2016 sa do boja o trofej za dizajn prihlásili spoločnosti z 53 štátov, ktoré predložili celkovo 5295 nových návrhov. Najnovšie modely značky Kia boli poctené v kategórii „Automobily / vozidlá / motocykle“.

Oficiálne slávnostné udeľovanie cien iF Design Award za rok 2016 sa uskutoční 26. februára 2016 v Mníchove v rámci kreatívneho týždňa MCBW (Munich Creative Business Week). Vybrané víťazné produkty sa budú prezentovať aj na špeciálnej výstave iF design v hamburskom HafenCity. Všetky víťazné produkty sú k nahliadnutiu k dispozícii na webových stránkach iF Design (www.ifdesign.de), alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie ‘iF Design’.

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár