Mníchovský express tretieho tisícročia

Predstavte si najlepší možný spôsob, ako cestovať z Mníchova do Londýna. Nie je to až také zložité. Najskôr káva v Senator salóniku, nasledovaná prednostným nástupom do lietadla na sedadlo 1A. Už za necelé dve hodiny si môžete užívať pohľad na londýnsku panorámu. Je ťažké kohokoľvek presvedčiť, aby vymenil komfort lietania za hodiny na nekonečnej diaľnici, nieto ešte v neslávnom Eurotuneli. Teda, až kým nevkročíte jednou nohou do najnovšieho majstrovského diela od BMW.

Je piatok podvečer a my preberáme nádhernú nový rad 7 v Mineral bielej farbe od našich priateľov z Rija Bavaria v Nitre, aby sme strávili najbližších pár dní objavovaním najočakávanejšieho BMW roku 2015.

"Aj keď pokus odhaliť všetky tajomstvá tohto technologického majstrovského diela počas jedného víkendu sa rovná pokusu poskladať rubikovu kocku v desiatich sekundách, my máme radi výzvy."

Zážitok z pohľadu a dotyku, ktorý prináša dvadsiateprvé storočie ako ho poznáme z iných odvetví do každodenného motoristického sveta, začína samotným zovretím kľúča. Teda, ak takýto objekt ešte môže byť nazývaný kľúčom. Malá postmoderná socha, ktorá vám bude každý deň pripomínať, že vám v garáži stojí počiatok novej éry automobilov. Ak to pre vás nie je dostačujúce, vedzte, že ho môžete využiť aj na predkúrenie vašich dvoch ton luxusu, kontrolu nádrže či dokonca automobil s jeho pomocou aj zaparkovať.

Vynálezy nekončia kľúčom a idea “budúcnosti luxusu” je viditeľná všade. Sú to dve slová dokonalo popisujúce pocity z tohto stroja, ktoré sršia z každého drobného detailu. Pri vstupe do auta vás víta svetelný koberec, ktorý sa rozsvieti akonáhle odomknete dvere dotknutím sa dokonalo vytvarovanej kľučky dverí, aby ste vstúpili do priestoru pripomínajúceho viac sedadlo prvej triedy Singapore Airlines ako automobil. Dokonca aj dotyk kľučky vo vás vzbudí pocit výnimočnosti. Nepotrebné, mnohí by povedali. Ale raz vyskúšané nepotrebné sa v tomto prípade rýchlo mení na nevyhnutné.

Atmosféra prvej triedy pokračuje celým interiérom. Jemná koža obklopuje kabínu a spolu s masážnymi kreslami robí z tisíc-kilometrovej cesty sto-kilometrovú. Nastavte si svoju obľúbenú farbu osvetlenia interiéru, nechajte jednu z ôsmich upokojujúcich vôní jemne vanúť z klimatizácie a po stlačení tlačidla start budete rozmaznávaní.

Jazdný komfort sa najlepšie prirovnáva k limuzínam Rolls Royce. A to je v automobilovom svete najlepší kompliment, aký môžete automobilu tejto triedy dať. Jemnosť a ľahkosť, akou nové BMW rady 7 pláva po tých najrozbitejších slovenských cestách je ohromujúca.

"My v Alain Delon Žurnále sme skutoční fanúšikovia motoršportu a milujeme voliť režim šport pri akejkoľvek príležitosti. V tomto prípade si však nemôžeme pomôcť a neustále sa vraciame k nastaveniu Comfort+ a obdivujeme dokonalosť komfortu novej sedmičky."

Nenechajte sa však oklamať, tento automobil nie je žiaden lenivý zaoceánsky parník. Aj keď u nás vždy prevláda láska k starým dobrým benzínovým osemvalcom, trojlitrový dieselový, 265-koňový radový šesťvalec skvelo sedí charakteru auta a má všetok krútiaci moment, ktorý kedy budete vo vašej veľkej limuzíne potrebovať. Výkon motora je podporovaný rovnako skvelou osemstupňovou prevodovkou, ktorá najnovšie robí rozhodnutia o tom správnom prevode aj na základe dát z navigačného systému.

Pridajte ku všetkému diétu vo forme hliníka a štruktúry z karbónu a zrazu dostanete päťmetrové auto, ktoré sa bude v zákrutách držať aj niektorých veľkých mien z ligy športových áut. Môžeme zaručiť, že nie je veľa luxusných obývačiek, ktoré vás prevezú cez alpský priesmyk rýchlejšie v prípade, že budete utekať pred banditami v štýle Jamesa Bonda.

BMW nazýva novú rad 7 “najpokročilejší automobil na svete” a s určitosťou neklame. Neustále cez rameno prizerajúce sa systémy na vás dávajú počas tých dlhých ciest na diaľnici pozor a uľahčujú vám prácu ako nikdy predtým. Monitoring slepého uhla a systém sledovania neočakávanej zmeny jazdného pruhu sú v triede dnes už štandardom. BMW však pridáva svoj neuveriteľne navrhnutý adaptívny tempomat a najnovšiu verziu laserových diaľkových svetiel.

"A buďme úprimní, laserové svetlá sú jednoducho cool. Kto by nechcel mať na svojom aute laserové svetlá?"

Nové BMW 7 sa o vás postará aj v meste. Systém varujúci pred chodcami funguje bezchybne, a dokonca rozoznáva peších, ktorí len idú nevinne po chodníku a tých, ktorí vám práve plánujú skočiť pod kolesá. V krízovej situácii rozbliká svoje majestátne laserové svetlá, aby na život zachraňujúcu sekundu získal pozornosť teenagerov ťukajúcich do smartfónu. Pridajte vychytávky ako ovládanie command centra gestami umožňujúce nastavovať rôzne funkcie vášho auta a super inteligentný parkovací systém, ktorý pomocou kamier umiestených na vozidle formuje 3D pohľad na celé auto, a naozaj získate najpokročilejších automobilov na svete.

Technológia je skutočné pôsobivá. Je to však jej integrácia do celého konceptu tvoriaca nové BMW 7 výnimočné, také žiaduce. Opatrným spojením všetkých kúskov skladačky BMW dokázalo vytvoriť nehmatateľnú auru okolo stroja, ktorá z neho robí to, čím je. Tento nový rad 7 určite v nemeckej konkurencii spôsobila zopár bezsenných nocí. V Ingolstadte a Stuttgarte budú musieť pracovať dlhé hodiny, aby sa mohli rovnať s veľkosťou nového Mníchovského expresu.

Sme veľmi vďační pánom a dámam z BMW Rija Bavaria v Nitre, ktorí nám na pár dní požičali toto výnimočné vozidlo. Ak ste v okolí, zastavte sa a dajte sa do reči o autách s týmito milými ľuďmi. Viac než radi vám dovolia pocítiť výnimočnosť nového radu 7 na vlastnej koži.

Kontakt

RIJA - Bavaria Nitra

Drážovská ul. 3282/17
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 773 07 20
Fax: 037 / 773 07 22
Email: info@rijabavaria.sk

Peter Kmeťko

predaj vozidiel BMW

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.