Predstavujeme úplne nový SEAT Leon !

Ihneď k odberu už za 21 160€ !

Viac

Predstavujeme úplne nový SEAT Leon !

Ihneď k odberu už za 21 160€ !

Viac

Na trhu je nový SEAT Tarraco

Tarraco je v poradí tretím SUV značky SEAT po menších modeloch Arona a Ateca. Päť- či sedemmiestne vozidlo zároveň ukazuje, kam sa bude uberať dizajn španielskej automobilky v nasledujúcich rokoch.

Model SEAT Tarraco nesie meno po stredomorskom antickom meste Tarragona, historickom a kultúrnom centre s inšpirujúcou historickou architektúrou, no súčasne s mladým a dobrodružným duchom. Meno Tarraco vzišlo z verejného hlasovania, na ktorom sa v záverečnej fáze ankety #SEATseekingName zúčastnilo vyše 140 000  fanúšikov značky SEAT z celého sveta.

Elegancia a dravosť zároveň

Najnovší model vznikol vo vývojárskych dielňach v centrále značky SEAT v Barcelone a vyrába sa v závode VW Wolfsburg v Nemecku. Ako hlava rodiny SUV značky SEAT je Tarraco väčším súrodencov modelov AtecaArona. Kombinuje najmodernejšie technológie s dynamickými jazdnými vlastnosťami, vysokou variabilitou a progresívnym dizajnom.

Nové SUV poskytuje všetky hlavné atribúty modelov značky SEAT: dizajn a funkčnosť, športový charakter a komfort, dostupnosť a kvalitu, technológie a emocionálnosť, a to všetko vo formáte, vyhovujúcom širokej škále životných štýlov. Nový SEAT Tarraco je určený pre vodičov, ktorí potrebujú veľký variabilný batožinový priestor a eventuálne 7 sedadiel, ako aj výhody zvýšenej polohy sedadla vodiča nad zemou, pričom súčasne kladú dôraz na estetiku vozidla a oceňujú harmóniu sebavedomého vzhľadu a elegancie.


Nadštandardné konštrukčné parametre

Základ pre vysokú funkčnosť v kombinácii s dynamickými vlastnosťami vytvára najnovšia technológia koncernu Volkswagen – modulárna stavebnica komponentov s priečne uloženým motorom MQB-A s dlhým rázvorom, ktorú využíva veľké španielske SUV.

Podvozok vybavený adaptívnymi tlmičmi pruženia DCC (Dynamic Chassis Control) s elektronicky nastaviteľnou charakteristikou umožňuje vodičovi prepínať medzi športovým vyladením pre maximálne dynamickú jazdu a komfortnou charakteristikou, vhodnou pre jazdu na dlhé trasy na rozličných typoch ciest. Okrem nastaveného režimu systém automaticky adaptuje charakteristiku tlmičov podľa povrchu cesty a spôsobu jazdy.

Vysoký komfort podvozka s nezávislým zavesením predných kolies na tlmičových vzperách McPherson a zadných kolies na viacprvkových závesoch sa snúbi s výkonnými, efektívnymi a spoľahlivými motormi. Všetky motory – dva benzínové a dva naftové – sú štvorvalce vybavené priamym vstrekovaním paliva, prepĺňaním turbodúchadlom a systémom štart-stop. Výkonové rozpätie motorov je od 110 do 140 kW (150 až 190 k).

Základným benzínovým motorom je štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), ktorý sa montuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňa predné kolesá. Väčší benzínový motor 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) sa štandardne kombinuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a systémom pohonu všetkých kolies 4Drive.

Rovnaké výkony ako benzínové motory majú aj dve verzie turbodiesla 2.0 TDI. Základná s výkonom 110 kW (150 k) je na výber buď so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies alebo so 7-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies 4Drive. Verzia s výkonom 140 kW (190 k) sa montuje výlučne s prevodovkou DSG a pohonom 4Drive. Neskôr dostane SEAT Tarraco aj alternatívne pohonné agregáty.

Bezpečnostné prvky

Nový SEAT Tarraco môže byť vybavený najmodernejšími asistenčnými systémami zvyšujúcimi bezpečnosť a komfort aj v najnáročnejších prevádzkových podmienkach. Dobre známe systémy ako Lane Assist a Front Assist vrátane rozoznávania cyklistov a chodcov sú prvkami štandardného vybavenia v Európe, systémy ako monitorovanie mŕtvych uhlov Blind Spot Detection, rozoznávanie dopravných značiek Traffic Sign Recognition, asistenčný systém pre jazdu v dopravnej zápche Traffic Jam Assist, adaptívny radarový tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), asistent diaľkových svetiel Light Assist a asistenčný systém pre prípad zdravotného kolapsu vodiča Emergency Assist sú k dispozícii ako voliteľné vybavenie.

SEAT Tarraco pozdvihuje bezpečnosť na novú úroveň systémami ako automatické núdzové volanie pri nehode eCall, bezpečnostný systém Pre-crash Assist a pre SUV zvlášť dôležitý asistenčný systém pri prevrátení Rollover Detection. Vďaka týmto systémom, umožňujúcim spĺňať najvyššie bezpečnostné štandardy, sa veľké SUV stáva vzorom vo svojom segmente.

Výrazné línie

Na prednej časti karosérie signalizuje nové výrazové prostriedky dizajnu SEAT prominentnejšia, vzpriamená maska chladiča, dodávajúca vozidlu impozantnejší vzhľad. Ostro rezané predné reflektory z LED zachovávajú trojuholníkovú grafiku denných svetiel, typickú pre modely značky SEAT a sú zapustené hlbšie do karosérie.

„SEAT v súčasnosti realizuje svoju najväčšiu produktovú ofenzívu v histórii. Uvedenie modelu SEAT Tarraco, nášho prvého veľkého SUV, je súčasťou našich investícií v úhrnnej výške 3,3 miliardy € v období rokov 2015 a 2019 do budúcnosti a modelovej ponuky značky,“povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A.„Dopĺňa našu novú rodinu SUV, ktorá teraz spĺňa všetky požiadavky zákazníkov,dodal Luca de Meo.

Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT


0903 826 002
stefan.strecky@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.