Nová ŠKODA Octavia

Už od 17 990€!

Viac

Nová ŠKODA Octavia

Už od 17 990€!

Viac

Na zimu treba auto pripraviť

Pracovníci ŠKODA Auto Slovensko pre nás zhromaždili pár cenných rád, ako pripraviť naše vozidlá na zimu, aby fungovali stopercentne a jazda s nimi bola čo najbezpečnejšia. Autorizovaný servis ŠKODA vám dokonca ponúka niekoľko praktických služieb.

Kvalitné zimné pneumatiky

To, kedy treba letné pneumatiky nahradiť zimnými, vodičom predpisuje slovenská legislatíva. Určite je dobré prezúvať vtedy, keď cestujete do rozmanitých častí krajiny. Jeden deň sa predsa môžete stretnúť nielen so slnečným počasím na juhu, ale tiež poľadovicou alebo snežením na severe. Ak sa však klíma zmení natoľko, že teplomery dlhodobo ukazujú 7 stupňov nad nulou, určite je múdre začať využívať zimné pneumatiky. Dôležité je nezanedbať ani kontrolu nahustenia pneumatík.

ŠKODA Auto Slovensko ponúka svojim klientom široký sortiment diskov aj pneumatík, ktorých výber môžu v servise prekonzultovať s odborníkom. So službou ŠKODA Pneugarancia pri kúpe kompletnej sady pneumatík získa zákazník istotu, že mu v servise kompenzujú neopraviteľné poškodenia a defekty spôsobené pri bežnej prevádzke vozidla.

Príprava auta podľa smerníc a pokynov výrobcu

Keďže väčšina z nás nemá obavy sa o svoje autá postarať aj sama, mnoho z úkonov, ktoré sa pred zimou vykonávajú, zvládneme aj sami. Niekto si však nerád špiní ruky alebo riskuje bezpečnosť jazdy, a tak zverí starostlivosť o svoje auto odborníkom z autorizovaného servisu. Tí sa snažia vozidlá ŠKODA pripraviť na zimu tak, aby sa zároveň pridŕžali aktuálnych smerníc a pokynov výrobcov. Servisní pracovníci vám napríklad skontrolujú stav akumulátora, ktorý sa v chladných dňoch namáha ešte o niečo viac, a teda môže počas jazdy aj zradiť. Pod dohľadom je tiež zapaľovacia sústava a sviečky. V prípade, že v chladnom počasí s autom nebudete vedieť pohnúť, je dobré mať poruke štartovacie káble. Aby ste boli na cestách neprehliadnuteľní aj za zhoršených svetelných podmienok, ale zároveň aj sami videli čo najlepšie, špecialisti v servise odporúčajú skontrolovať osvetlenie automobilu, vlastniť náhradnú sadu žiaroviek, poistiek a, samozrejme, výstražný trojuholník.

Smelo do každého počasia

Keďže v zimnom období sa často stretávame so zrážkami, overte si funkčnosť stieračov a klimatizácie. Ak ste ešte stále nevymenili letnú zmes do ostrekovačov za zimnú, do toho! Ľadu, snehu a námrazy sa šikovne zbavíte metličkou a škrabkou na ľad. Ak cestujete do hôr, pribaľte si do auta snehové reťaze. V zimnom období je nevyhnutné mať v poriadku brzdy a nevyužívať ich na prudké brzdenie. Motor je najlepšie zahrievať pri plynulej jazde s nízkymi otáčkami. Tí, čo pravidelne využívajú služby autorizovaného servisu ŠKODA Auto Slovensko, sa môžu tešiť na bezplatné asistenčné služby v prípade porúch, nehôd alebo nepredvídateľných situácií. 

Objednajte sa na prezutie pneumatík, či prehliadku pred zimou našich servisných poradcov.

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 774 38 87
Fax: 033 / 774 38 90
Email: skoda-pn@araver.sk

Jozef Kapusňák

garančný technik

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: servis@ptasro.sk

Peter Hruška

servisný poradca

Peter Hruška

servisný poradca


peter.hruska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Miroslav Košinár

servisný poradca

Miroslav Košinár

servisný poradca


miroslav.kosinar@ptasro.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 14
Fax: 032 / 774 14 22
Email: pna_nm@skoda-auto.sk

Filip Valovič

servisný poradca

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.