Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Nová ŠKODA KODIAQ zažila svetovú výstavnú premiéru v Paríži

ŠKODA dnes na tlačovej konferencii na autosalóne v Paríži oficiálne predstavila vo svetovej výstavnej premiére nový model ŠKODA KODIAQ. Odštartovala tým svoju rozsiahlu ofenzívu automobilov SUV. S dĺžkou 4,70 m, až siedmimi miestami na sedenie a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede, je ŠKODA KODIAQ prvým veľkým SUV českej automobilky. Novinka vstúpi na trh začiatkom roka 2017 s tým najlepším, čo značka ponúka: charakteristickým dizajnom, mimoriadnou ponukou priestoru, praktickými riešeniami a inovatívnymi technológiami, ktoré sú známe z vyšších automobilových tried.


Bernhard Maier, predseda predstavenstva ŠKODA AUTO, dnes na autosalóne v Paríži predstavil širokej verejnosti prvé veľké SUV značky. ŠKODA KODIAQ je mimoriadne univerzálny automobil. Nové SUV je ideálne ako pre prácu, tak aj rodinu a voľný čas. Bez problémov pokračuje v jazde aj tam, kde končia spevnené cesty. Dizajn, s ktorým značka prenáša svoj nový dizajnový jazyk do segmentu SUV, odráža všestranný charakter. ŠKODA KODIAQ sa vyznačuje výraznou súhrou elegantných línií, dynamických kriviek a robustného vzhľadu, vďaka čomu je model jasne rozpoznateľný.

Svojimi rozmermi sa ŠKODA KODIAQ pohybuje na hornej hranici segmentu kompaktných automobilov SUV. Celková dĺžka je 4 697 mm, šírka 1 882 mm, výška 1 676 mm (vrátane strešného nosiča) a rázvor 2 791 mm. Automobil je postavený na modulárnej platforme koncernu Volkswagen, kde hrá veľkú úlohu odľahčená konštrukcia. Vďaka precíznemu dizajnu dosahuje nové SUV KODIAQ hodnoty súčiniteľa aerodynamického odporu (cx) len 0,33.

Výrazný dizajn exteriéru prestupuje aj do interiéru, ktorý pôsobí bezpečným a robustným dojmom. Voliteľná trojzónová klimatizácia Climatronic s vlastným ovládacím panelom aj pre cestujúcich na zadných sedadlách. Predné sedadlá môžu byť vyhrievané, s ventiláciou alebo elektricky nastaviteľné, vrátane pamäte. Zadné sedadlá možno sklápať v pomere 60:40, štandardne sú posuvné v pozdĺžnom smere až o 18 cm a sklon operadla je nastaviteľný. Na želanie môže mať ďalšie dve sedadlá v treťom rade. ŠKODA KODIAQ je prvým sedemmiestnym modelom v novodobej histórii značky.

S objemom 720 až 2 065 l (pri sklopení zadných sedadiel) ponúka ŠKODA KODIAQ najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Ak je vybavené voliteľným sedadlom spolujazdca so sklopným operadlom, zmestia sa do SUV predmety dlhé až 2,80 m. Súčasťou voliteľnej výbavy sú elektricky ovládané piate dvere, ktoré možno otvárať a zatvárať pohybom nohy pod nárazníkom alebo tlačidlom v interiéri. V konfigurácii TDI / DSG / 4×4 môže ťahať príves s celkovou hmotnosťou až 2,5 t. Objednať je možné aj elektricky ovládané ťažné zariadenie.

KODIAQ ponúka viac ako 30 Simply Clever detailov, z toho 7 úplne nových. Novinkou je napríklad výsuvná plastová ochrana hrán dverí, ktorá zabraňuje poškrabaniu a deformáciám. Ako prvý automobil ŠKODA môže byť vybavený aj elektrickou detskou bezpečnostnou poistkou pre zadné dvere, palubnou komunikačnou jednotkou ICC alebo balíkom spánok so špeciálnymi hlavovými opierkami.

Nový model ponúkne bohatú paletu asistenčných systémov, z ktorých mnohé sú známe z vyšších automobilových tried. Novinkou je asistent pre jazdu dozadu s prívesom Tow Assist. Ak je pripojený príves, pri pomalej jazde dozadu prevezme systém riadenie. Pri jazde dozadu bez prívesu nový asistent Manoeuvre Assist brzdí, keď za autom rozozná prekážku. Novinkou je pre značku aj systém Area View.

Vďaka novým inovatívnym mobilným online službám predstavuje ŠKODA novú dimenziu navigácie, údržby a informácií o vozidle. Súčasne umožňuje ŠKODA Connect využívanie asistenčných služieb a vzdialený prístup k autu. Služba Infotainment Online zabezpečuje navigáciu a informácie v reálnom čase. Care Connect slúži k vzdialenému prístupu k autu a asistenčným službám. Infotainment Online zahŕňa službu Online Traffic Information, zobrazujúcu v reálnom čase hustotu premávky na zvolenej trase. Núdzové volanie (Emergency Call/eCall) je najdôležitejšia funkcia služieb Care Connect. Pokiaľ sú aktivované zádržné systémy automobilu, je núdzové volanie eCall odoslané priamo do servisného centra. ŠKODA teraz ponúka tiež aplikáciu ŠKODA Connect App anový variant SmartLink (all-in-one), ktorý združuje okrem štandardov Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLinkTM aj funkciu SmartGate.

Paletu motorov v čase uvedenia modelu na trh tvorí päť agregátov, dva motory TDI a tri TSI. Ich zdvihový objem sa pohybuje od 1,4 do 2,0 l, výkon od 92 kW (125 k) do 140 kW (190 k). Benzínové i dieselové agregáty majú turbodúchadlo, priame vstrekovanie paliva a spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 6. Všetky motory sú vybavené systémom Štart-Stop, rekuperáciou brzdnej energie a výkonným tepelným manažmentom, spotreba tak zostáva i napriek vysokému výkonu nízka. V ponuke sú šesťstupňové manuálne prevodovky alebo prevodovky DSG so šiestimi alebo siedmimi stupňami. Nová sedemstupňová dvojspojková prevodovka má v automobile značky ŠKODA premiéru.

Pre väčšinu motorizácií je k dispozícii pohon 4×4 s elektronickým riadením, ktorý prináša veľké výhody v oblasti trakcie, stability a bezpečnosti jazdy, a to aj mimo cesty. Srdcom pohonu 4×4 je elektronicky riadená lamelová spojka. Systém 4x4 je výkonný a rýchly.

Ďalším prvkom voliteľnej výbavy je adaptívny podvozok DCC (Dynamic Chassis Control), spojený s voľbou jazdného profilu Driving Mode Select. Elektrické ventily prispôsobujú prácu tlmičov konkrétnej situácii. V spojení s Driving Mode Select sa systém prispôsobí štýlu jazdy vodiča v režimoch Comfort, Normal alebo Sport. ŠKODA KODIAQ pokračuje v jazde i tam, kde spevnená cesta končí. Jednoduchým stlačením tlačidla sa vodič dostane do režimu Offroad. Tu sa funkcia podvozku, riadiacej jednotky motora a bŕzd prispôsobí drsnému terénu. Ide najmä o rozjazdy, udržiavanie trakcie a brzdenie. V režime Offroad pomôže asistent pre jazdu na svahu bezpečne zdolať terénne nerovnosti úpravou funkcie bŕzd.

Mohlo by Vás zaujímať:

ŠKODA KODIAQ obstála v skúške odolnosti


Kontakt

ARAVER Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 073
silvia.matouskova@araver.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda


0903 412 070
marcela.papsova@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár