Nový SEAT Ibiza získal ocenenie Red Dot Award: Product Design 2017

Nový model Ibiza má určite najlepší dizajn, aký kedy SEAT vytvoril v segmente A0. Výzvu nadviazať na tradíciu vyše troch desaťročí a zohľadniť význam hlavného piliera španielskej značky dizajnéri zvládli na jednotku. Ibiza má nielen všetky tri charakteristické ťahy štetca SEAT ale aj charakteristiky, ktoré posúvajú dizajn značky na novú úroveň. Nespochybniteľným dôkazom je prestížne medzinárodné ocenenie Red Dot Award: Product Design 2017, ktoré nový SEAT Ibiza práve získal.

Od roku 1954 je Red Dot Award jednou z najprestížnejších dizajnových súťaží na svete, ktorá predstavuje medzinárodné potvrdenie kvality a inovácie. Najdôležitejšia je kategória dizajnu produktu. Porotu Red Dot Award pre dizajn produktu tvorí 40 expertov z celého sveta, ktorí nie sú zástupcami nijakého priemyselného výrobcu ani nemôžu hlasovať za produkty, na ktorých vývoji sa podieľali. Takýmto spôsobom sa predchádza konfliktu záujmov a zaručuje
sa najvyššia možná úroveň nestrannosti a neutrality.

Nový SEAT Ibiza imponuje zvlášť vďaka svojim dynamickým jazdným vlastnostiam, výraznému zvýšeniu kvality interiéru, vysokej bezpečnosti, komfortu a používateľsky priateľským aplikovaným technológiám. A všetko to zvýrazňuje vzrušujúci dizajn.

„Ibiza predstavuje kulmináciu a nový stupeň zrelosti výrazových prostriedkov nášho nového dizajnu SEAT. Tých výrazových prostriedkov, ktoré sme začali uplatňovať v roku 2012,“ povedal Alejandro Mesonero-Romanos, riaditeľ dizajnu SEAT.


Nový SEAT Ibiza sa dá ľahko identifikovať ako pravý SEAT vďaka predným reflektorom s ikonickými trojuholníkovými dennými svetlami z LED, ako aj hrdo prezentovanému logu na maske chladiča, vizuálne zvýraznenému dvoma charakterovými líniami na kapote motora  a malej medzere v chrómovanom ráme masky. Dizajn v profile písmena X dodáva prednej časti karosérie veľkú dynamiku a vizuálnu stabilitu.

Krátke previsy karosérie, kolesá posunuté do štyroch rohov vozidla, dlhý rázvor a grafika bočných okien nielen dodávajú automobilu športový, dynamický a stabilný charakter ale aj zvýrazňujú formát a šírku vozidla. „Nastavili sme najkrajšie proporcie a prácou s objemami a povrchmi sme vytvorili výrazný trojrozmerný efekt, ktorý smelo znesie aj kritické a náročné pohľady,“ dodal Alejandro Mesonero-Romanos. Karoséria nového modelu SEAT Ibiza je na
jednej strane príkladom perfektných proporcií a na druhej strane kombinuje svieži a mladistvý imidž so zrelosťou a harmóniou.

„Modelované povrchy a charakterovo výrazný vzhľad možno vidieť na každom detaile dizajnu exteriéru a interiéru,“ vysvetľuje Alejandro Mesonero-Romanos. Karoséria je nádherne vymodelovaná vďaka šikovnej kombinácii ostrých línií a mäkkých povrchov. Dvojité bočné blistre, ktoré sú typickým prvkom dizajnu SEAT, dodávajú automobilu osobitný trojrozmerný výraz. Na blistre nadväzujú zadné skupinové svetlá prechádzajúce do bokov,
demonštrujúce jedinečný dizajn a aerodynamické kvality vozidla. Výrazné a čisté línie na dverách batožinového priestoru a zadnom nárazníku vizuálne zvýrazňujú šírku karosérie a vytvárajú monolitický vzhľad, pričom zadné odrazové sklá opticky sťahujú vozidlo nižšie k ceste. Rozličné verzie vybavenia majú odlišné znaky na zadnej časti; napríklad športový charakter verzie FR zvýrazňujú simulované koncovky výfuku na jednotlivých stranách nárazníka a chrómované detaily verzie XCELLENCE zasa akcentujú ušľachtilý vzhľad.

Aj interiér sa vyznačuje perfektnými proporciami a veľkým priestorom. Starostlivý výber materiálov prispel k elegantnejšiemu vzhľadu a dojmu vyššej kvality, precízne a technické línie prístrojového panelu dodávajú interiéru vizuálnu ľahkosť a mladistvý, dynamický charakter. V interiéri dominujú horizontálne línie a inteligentná organizácia jednotlivých funkčných oblastí. Stredová konzola je zvýšená pre zlepšenie ergonómie a bezpečnosti. Všetky prístroje a ovládacie prvky sú situované okolo vodiča v najvyššej možnej polohe aby musel čo najmenej odpútavať pohľad od cesty.

Napríklad radiaca páka, umiestnená v najvyššej možnej polohe, uľahčuje radenie, ktoré si vyžaduje iba minimálnu silu. Extrémna starostlivosť bola venovaná kvalite všetkých detailov, ktoré sú navrhnuté tak, že pôsobia akoby pochádzali z vyššieho segmentu. Zákazníci majú k dispozícii množstvo možností individualizácie interiéru, napríklad prostredníctvom náladového osvetlenia z LED alebo výberom najmodernejších systémov infotainmentu – až
po dotykový displej s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) a konektivitou Full Link. Vzduch privádzaný do kabíny prechádza cez filter Air Care, ktorý izoluje posádku od alergénov každého druhu a vytvára úplne čisté prostredie.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať našich predajcov.

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia SEAT Ibiza

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT


0903 826 002
stefan.strecky@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.