Nový SEAT Leon môže byť Váš už 12 990€ !

Viac

SEAT investoval 900 miliónov eur do prípravy nových modelov Ibiza a Arona

SEAT vynaložil 900 miliónov eur na investície a výdavky na výskum a vývoj pre modely Ibiza a Arona. Predseda predstavenstva SEAT S.A. Luca de Meo to oznámil počas návštevy katalánskeho premiéra Carlesa Puigdemonta v závode Martorell pri príležitosti spustenia sériovej výroby modelu SEAT Ibiza novej generácie. Luca De Meo  vysvetlil, že tieto prostriedky boli vynaložené na vývoj dvoch nových modelov a nevyhnutnú adaptáciu výrobných zariadení. Suma 900 miliónov eur je súčasťou celkovej investície vo výške 3,3 miliardy eur, avizovanej v septembri 2015 na obdobie rokov 2015-2019.

Podľa predsedu predstavenstva SEAT: „Tieto investície demonštrujú náš príspevok k ekonomickému rozvoju krajiny a potvrdzujú našu rolu najväčšieho priemyselného investora do výskumu a vývoja. Investovali sme bezprecedentnú sumu do prípravy nových modelov. SEAT hrá kľúčovú rolu v oblasti investícií, technológie, priemyslu a zamestnanosti, ako aj v oblasti tvorby bohatstva a prosperity”.

Model Ibiza novej generácie, kompletne vyvinutý v Barcelone, sa bude vyrábať na Linke 1 v závode Martorell, ktorý je najväčším závodom vyrábajúcim automobily v Španielsku. Paralelne bude ešte niekoľko mesiacov dobiehať výroba štvrtej generácie. Nová generácia, skonštruovaná na báze modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB A0 koncernu Volkswagen, má ambíciu stať sa novým vzorom v oblasti bezpečnosti, dizajnu, výkonnosti a komfortu v rámci svojej triedy. Od druhej polovice roka 2017 sa na tej istej linke začne vyrábať SEAT Arona, nový kompaktný crossover španielskej značky. Okrem toho sa v závode Martorell vyrába aj modelový rad SEAT Leon a Audi Q3.

„Skutočnosť, že ako prví v rámci koncernu Volkswagen sme použili platformu MQB A0, predstavuje míľnik pre SEAT a pre závod Martorell. Táto technológia nám poskytuje väčšiu flexibilitu lebo nám umožňuje vyrábať rozličné modely s odlišnými typmi karosérie na rovnakej technickej báze. Okrem toho koncentrácia výrobných objemov v jednom segmente, teraz s modelom Ibiza a neskôr s modelmi Arona a Audi A1, je výbornou správou pre dodávateľský priemysel pretože sa zvýši objem nákupu od národných dodávateľov”, povedal Luca de Meo.

S vyše 5,4 milióna kusov od uvedenia prvej generácie v roku 1984 je Ibiza najsymbolickejším a najlepšie predávaným modelom SEAT v histórii značky. Predpredaj piatej generácie bol spustený 7. apríla a prvé automobily dorazia k predajcom v júni. Ibiza novej generácie reflektuje kulmináciu konsolidačnej fázy značky a začiatok novej fázy rastu, ktorá je časovo zhodná s rokom, kedy SEAT odštartoval svoju najväčšiu produktovú ofenzívu v histórii.

Carles Puigdemont navštívil Martorell
Katalánskeho predsedu vlády Carlesa Puigdemonta pri jeho prvej návšteve závodu SEAT privítal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT. Premiéra sprevádzal minister priemyslu Jordi Baiget a primátori miest Martorell, Abrera a Sant Esteve de Sesrovires. Delegácia si spolu s vrcholovými menežérmi SEAT prezrela aj dizajnové centrum SEAT, ktoré je jediným zariadením svojho druhu v Španielsku, kde sa technológia a kreativita spájajú do podoby nových modelov značky. Hostia získali informácie z prvej ruky o stratégii SEAT pre budúcnosť a o nových modeloch, ktoré značka uvedie na trh v najbližších rokoch.

Potom skupina navštívila výrobnú halu 10, kde katalánsky premiér za volantom a s predsedom predstavenstva SEAT na sedadle spolujazdca zviezol z linky nový SEAT Ibiza, čím bola oficiálne spustená sériová výroba. Potom si premiér prezrel výrobný závod a zoznámil sa s najnovšími inováciami aplikovanými automobilovým výrobcom v rámci programu „priemysel 4.0“, ako okuliare smartglasses alebo autonómne roboty, ktorými sa závod Martorell mení na „smart factory“.

Budúcnosť SEAT: trvale udržateľná profitabilita
Počas návštevy katalánskeho premiéra Luca de Meo zdôraznil novú fázu rastu, ktorú značka iniciovala svojimi novými modelmi a finančné výsledky potvrdzujúce nastúpenú cestu k trvale udržateľnej ziskovosti. SEAT nedávno prezentoval najlepšie ekonomické výsledky vo svojej histórii s rekordným operatívnym ziskom 143 miliónov eur. Uvedenie štyroch nových modelov v období rokov 2016 a 2017 sa premietlo do rekordnej výšky investícií a výdavkov na výskum
a vývoj, ktoré v minulom roku dosiahli vyše 850 miliónov eur. Celkový objem investícií od roku 2012 predstavuje 3 miliardy eur.

SEAT je jedným z hlavných pilierov španielskej ekonomiky a národný líder v oblasti automobilového priemyslu. Aktuálne naň pripadá podiel 1 % španielskeho hrubého domáceho produktu a vyše 4 % hrubého domáceho produktu Katalánska. V uplynulom roku spoločnosť dosiahla export v hodnote vyše 7 miliárd eur, čo predstavuje vyše 10 % celkového exportu Katalánska. S vyše 14.000 zamestnancami v Katalánsku je SEAT najväčším zamestnávateľom a na každé kmeňové pracovné miesto generuje 6 ďalších pracovných miest u dodávateľov.

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT


0903 826 002
stefan.strecky@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

predaj vozidiel SEAT

Mgr. Marianna Jašková

predaj vozidiel SEAT


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár