ŠKODA Kodiaq: Stelesnená bezpečnosť na štyroch kolesách

Škoda ako jedna z najstarších automobiliek na svete má bohaté skúsenosti s nezávislým testom bezpečnosti European New Car Assessment Programme (Euro NCAP). Najnovšie sa ho zúčastnil model Kodiaq. A výsledok? V Mladej Boleslavi môžu byť nadmieru spokojní – po Škode Octavia, Fabia, Rapid, Citigo, Yeti a Superb je Kodiaq už siedmym modelom, ktorý získal maximálne možné hodnotenie v čase uvedenia na trh. Za čo dostala nová Škoda týchto päť hviezd?

Bezpečnosť na prvom mieste

V Škode majú z výsledkov obrovskú radosť, člen predstavenstva Christian Strube prezradil: „Euro NCAP je jedným z najnáročnejších bezpečnostných testov. Sme hrdí na to, že sa nám podarilo dosiahnuť najlepšie možné hodnotenie“. Čo to však znamená pre majiteľa vozidla? Vysokú pasívnu bezpečnosť, ku ktorej prispieva jedinečný tvar karosérie a navyše progresívne asistenčné systémy minimalizujú riziko prípadných nehôd.

Aj vďaka týmto faktorom získala Škoda Kodiaq neuveriteľné 92-percentné hodnotenie ochrany dospelých cestujúcich. Nový model absolútne dominoval v testoch bočného nárazu do prekážky, v ktorom získal plný počet bodov. Obrovskou výhodou vozidla je aj systém núdzového brzdenia zvyšujúci bezpečnosť chodcov aj cestujúcich.

Škoda Kodiaq a technológie

V Škode si dali záležať na technológiách, vďaka ktorým sa budete v Kodiaqu cítiť skutočne bezpečne. Okrem pevnej karosérie sa môžete spoľahnúť na deväť airbagov, výškovo nastaviteľné trojbodové bezpečnostné pásy s napínačmi a systémom Isofix. Je to špeciálny kovový rám, ktorý ocenia hlavne rodičia, pretože zvyšuje bezpečnosť detských sedačiek.

Aj pri drobnej autonehode môže ostať vodič v šoku, Kodiaq našťastie myslí za vás – automaticky odomkne dvere, aktivuje varovné smerovky a preruší prívod paliva. Ďalšou skvelou technológiou je Crew Protect Assist. Tento systém v prípade hroziacej kolízie zavrie bočné aj strešné okno a pritiahne bezpečnostné pásy na predných sedadlách. V prípade samotnej nehody sa o bezpečnosť postará multikolízna brzda. Tá zabráni nekontrolovanému pohybu auta.

Cíťte sa na cestách bezpečne

Myslíte si, že viac sa toho pre bezpečnosť nedá urobiť? Omyl, Škoda Kodiaq to dokáže. Súčasťou výbavy sú aj najmodernejšie kamerové, senzorické či radarové systémy. Napríklad Front Assist sleduje odstup od vozidla idúceho pred vami, nechýba ani núdzová brzda City, ktorá eliminuje zrážky s chodcami. So šikovným kamerovým systémom Area View máte dokonalý prehľad o tom, čo sa deje v okolí vášho vozidla a Blind Spot Detect postráži nebezpečný mŕtvy uhol.

Škoda Kodiaq myslí aj na sťažené dopravné podmienky a vašu pohodlnú jazdu v nich. Vozidlo dokáže samo identifikovať dopravné značky, vďaka Lane Assist systému udržíte vozidlo vo svojom jazdnom pruhu a nechýba ani asistent, ktorý dokáže rozpoznať únavu vodiča. A čo sa stane, keď ju spozoruje? Vodiča na tento fakt upozorní a navrhne krátky odpočinok. Jednoducho – ak hľadáte jedno z najbezpečnejších áut na trhu, ŠKODA Kodiaq je pre vás ideálnou voľbou.

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia ŠKODA KODIAQ


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Kontakt

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA

Lucia Opatovská

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA

Jana Jandová

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA

Mgr. Denisa Suláková

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel ŠKODA

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel ŠKODA


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA

Miriam Chudá

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Linda Čumpelíková

predaj vozidiel ŠKODA

Linda Čumpelíková

predaj vozidiel ŠKODA


0903 412 070
linda.cumpelikova@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.