Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

ŠKODA OCTAVIA s novými asistenčnými systémami a špičkovou konektivitou

V rámci rozsiahlej modernizácie vybavila ŠKODA svoj bestseller novými technológiami. Mobilné online služby ešte viac spájajú model OCTAVIA so svojím majiteľom. Nový rad asistenčných systémov robí jazdu komfortnejšou a bezpečnejšou.

ŠKODA svoj bestseller vybavila novými možnosťami konektivity: mobilnými online službami ŠKODA Connect, ktoré sú dostupné v dvoch združených kategóriách. Služby Infotainment Online, dostupné pre navigačné systémy Amundsen a Columbus, slúžia na získavanie informácií a navigáciu, služby Care Connect ponúkajú zase asistenciu a vzdialený prístup do automobilu, bez ohľadu na typ systému infotainmentu.

Mimoriadne užitočnou súčasťou služieb Infotainment Online je služba Dopravné informácie online. Tá zobrazuje reálnu prevádzku na zvolenej trase a v prípade dopravných komplikácií navrhuje ideálne obchádzkové trasy. K dispozícii sú aj ceny pohonných hmôt na čerpacích staniciach, informácie o obsadenosti parkovísk, online spravodajstvo a informácie o počasí. Cez ŠKODA Connect Portal je možné si priamo prenášať trasy, ciele a body záujmu (Points of Interest, POI) z počítača do navigačného systému. Špeciálne pre systém Columbus sú k dispozícii ďalšie služby, medzi iným Google Earth™ a Google Street View™. Služba Aktualizácie máp online pravidelne poskytuje najnovšie mapové podklady.

Zo služieb Care Connect patrí medzi asi najdôležitejšie núdzové volanie (Emergency Call, eCall). Po nehode, pri ktorej sa aktivujú zádržné systémy, alarmuje systém automaticky dispečing núdzového volania. Doplnkom je možnosť prepojenia vozidla s call centrom stlačením tlačidla, napr. pri ľahkej nehode, resp. možnosť privolania pomoci v prípade poruchy. Súčasťou proaktívnych služieb je aj plánovanie servisných prehliadok: zákazník je kontaktovaný predajcom pred termínom servisnej prehliadky, čím si pohodlne a včas dohodne termín pristavenia auta do servisu.

Nová aplikácia ŠKODA Connect App pre mobilné telefóny navyše podporuje aj ďalšie služby Care Connect. Mimoriadne zaujímavou novinkou sú nové služby Vzdialeného prístupu. Služba Stav vozidla napríklad informuje o stave osvetlenia alebo o tom, či je automobil zamknutý alebo odomknutý. Funkcia Posledná parkovacia pozícia ukáže, kde sa práve automobil nachádza. Hľadanie vozidla tiež uľahčia funkcie Húkanie & Blikanie tým, že aktivujú klaksón a varovné smerovky. Pomocou funkcií Oznámenie o oblasti a Oznámenie o prekročení rýchlosti je majiteľ informovaný o tom, že sa automobil pohybuje mimo vyznačenú oblasť alebo ide nedovolenou rýchlosťou.

Asistenčné systémy modernizovanej verzie modelu ŠKODA OCTAVIA prekračujú hranice triedy kompaktných vozidiel. Niektoré pochádzajú z vyšších segmentov a dopĺňajú aj tak rozsiahlu ponuku. Prediktívna ochrana chodcov je zameraná na mestskú prevádzku. V rozsahu od 10 do 60 km/h systém aktivuje núdzové brzdenie, ak hrozí, že chodec automobilu nebezpečne skríži cestu. Tento systém je súčasťou výbavy Front Assist s funkciou núdzovej brzdy City(voliteľná výbava Active a Ambition, základná výbava pre Style a L&K). Sledovanie mŕtveho uhla Blind Spot Detect vodičovi pomáha pri prechádzaní medzi jazdnými pruhmi pomocou dvoch dozadu namierených radarových senzorov. Ak hrozí kolízia, rozsvieti sa v kryte vonkajšieho spätného zrkadla varovná svetelná dióda. Rear Traffic Alert sa postará o bezpečné vycúvanie z parkovacieho miesta kolmo k vozovke alebo z vjazdov tým, že rozpozná blížiace sa vozidlá.

Ďalšou novinkou vo výbave modelu ŠKODA OCTAVIA je voliteľný asistent pre jazdu s prívesom Trailer Assist. Vodič otočným spínačom pre ovládanie vonkajších spätných zrkadiel zadá uhol, v ktorom chce cúvať. Potom už len stačí opatrne pridávať plyn, systém automaticky natočí volant do vhodnej polohy. Pri cúvaní bez prívesu zase pomôže Manoeuvre Assist: ten pri cúvaní samočinne zabrzdí automobil, hneď ako za ním rozpozná prekážku.


Mohlo by Vás zaujímať:

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA na Slovensku s cenou od 14 990 eur

Akcia Škoda OCTAVIA


V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať našich predajcov.

Kontakt

ARAVER Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 073
silvia.matouskova@araver.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda


0903 412 070
marcela.papsova@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár