ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA OCTAVIA v novej, špičkovej forme

ŠKODA výrazne prepracovala svoj bestseller. ŠKODA OCTAVIA od konca tohto roka nastúpi s novou, elegantne tvarovanou prednou a zadnou časťou, radom vysoko moderných riešení pre asistenčné systémy, infotainment, konektivitu a s novými výbavami.

 

„ŠKODA OCTAVIA bola v segmente kompaktných automobilov vždy triedou sama pre seba,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Ako srdce značky OCTAVIA od začiatku rozhodujúcim spôsobom ovplyvňovala skvelý vývoj značky ŠKODA a urobila z nej to, čím je dnes - medzinárodne úspešnou automobilkou, zastúpenou na viac ako 100 trhoch na celom svete. S výrazne prepracovaným prevedením modelu ŠKODA OCTAVIA chceme v tomto vývoji pokračovať,“ dodáva Maier.
 
ŠKODA OCTAVIA je s odstupom najpredávanejším modelom českej automobilky. Bestseller značky ŠKODA stanovil v hornej časti svojho segmentu nové meradlá v oblasti priestoru, funkčnosti, bezpečnostných a komfortných prvkov, dizajnu a pomeru ceny a úžitkovej hodnoty. Za 20 rokov od predstavenia prvého novodobého modelu ŠKODA OCTAVIA v roku 1996 sa pre niektorú z verzií modelu OCTAVIA rozhodlo päť miliónov zákazníkov. S výrazne prepracovanú verziou modelu ŠKODA OCTAVIA chce značka pokračovať v úspechoch jeho predchodcov, a ďalej tak posilňovať pozíciu značky ŠKODA na svetových trhoch.
 
Línie nového prevedenia modelu ŠKODA OCTAVIA sú opäť o niečo ostrejšie, najmä v prednej časti. Na každej strane sa nachádzajú dva svetlomety, ktoré vytvárajú nový kryštalický vzhľad so štyrmi „očami“. Na želanie môžu svetlomety svietiť aj s využitím technológie Full LED. Logo značky je teraz ešte výraznejšie, celá predná časť pôsobí mohutnejším, širším dojmom a vyžaruje silný charakter.
 
Ponuka priestoru v prepracovanom prevedení modelu ŠKODA OCTAVIA aj naďalej ostáva jednou z najväčších vo svojej triede. Liftback aj kombi ponúkajú dĺžku interiéru 1 782 milimetrov a 73 milimetrov pred kolenami cestujúcich na zadnom sedadle. Batožinový priestor má objem 590, resp. 610 litrov. Sklopením zadných operadiel sa rozrastie až na 1 580, resp. 1 740 litrov. Voliteľne sú pre model OCTAVIA COMBI k dispozícii aj elektricky ovládané piate dvere.
 
S modernizáciou sa do modelu OCTAVIA dostávajú aj nové systémy infotainmentu. Všetky štyri, teda Swing, Bolero a navigačné systémy Amundsen a Columbus, teraz majú kapacitné displeje v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk. Columbus má displej s uhlopriečkou až 9,2 palca. Tento špičkový systém disponuje WLAN hotspotom a na želanie aj modulom pre SIM kartu s rýchlosťou LTE pre superrýchle pripojenie k internetu.
 
Aj v oblasti konektivity ponúka prepracovaná ŠKODA OCTAVIA najmodernejšie riešenia. Súbor služieb ŠKODA Connect sa delí na Infotainment Online a Care Connect. Care Connect je k dispozícii vo všetkých výbavových variantoch prepracovaného modelu ŠKODA OCTAVIA (okrem verzie G-TEC).
 
Na špičku sa modernizovaná ŠKODA OCTAVIA dostáva aj v oblasti asistenčných systémov. Ponúkne technológie, ktoré boli doteraz dostupné len pre automobily strednej triedy. Novinkou je asistent pre jazdu s prívesom, ktorý preberá pri pomalom cúvaní riadenie. Systém Front assist doplnila prediktívna ochrana chodcov. Tiež parkovací asistent sa predstaví v novej, zdokonalenej verzii. Systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocou radaru v zadnej časti istia auto pri prechádzaní z pruhu do pruhu a pomáhajú mu aj pri parkovaní smerom dozadu. Rear View Camera zaberá bezprostredné okolie automobilu a obraz prenáša na palubný monitor.
 
Okrem radu Simply Clever riešení, ktorými ŠKODA OCTAVIA disponovala už skôr, pribudli aj nové prvky. Kľúč s možnosťou personalizácie, do ktorého si môže niekoľko užívateľov uložiť svoje osobné nastavenia, vyhrievaný veniec volantu, sklopné stolíky na zadnej strane predných operadiel, držiaky nápojov, ktoré uľahčujú otváranie PET fliaš, vo verzii kombi tiež vyberateľná baterka v batožinovom priestore.
 
V piatich motoroch TSI a štyroch motoroch TDI, ktoré tvoria paletu pohonných jednotiek, sa vysoký výkon snúbi s nízkou spotrebou. Motory majú zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litra, výkonnostné spektrum začína na 63 kW (84 k) a končí pri 135 kW (184 k). Takmer pre všetky motory v prepracovanom modeli ŠKODA OCTAVIA je okrem manuálnej prevodovky v ponuke aj šesť alebo sedemstupňová prevodovka DSG. Pre motory 1,8 TSI a 2,0 TDI ponúka ŠKODA aj pohon všetkých kolies 4×4. Lahôdkou v oblasti podvozkovej techniky je voliteľný systém Dynamic Chassis Control (DCC), ktorý umožňuje meniť charakteristiky posilňovača riadenia a tlmičov v režimoch Comfort, Normal a Sport. Paleta kolies z ľahkých zliatin siaha od šestnásťpalcových po osemnásťpalcové kolesá v rade nových dizajnov.
 
Prepracovaný model ŠKODA OCTAVIA vo verziách liftback a kombi bude na jednotlivých trhoch možno objednať koncom tohto roka s dodaním na začiatku roka 2017.

V prípade akýchkoľvek informácií neváhajte kontaktovať našich predajcov.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcia Škoda OCTAVIA


Kontakt

ARAVER Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 073
silvia.matouskova@araver.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda


0903 412 070
marcela.papsova@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár