Limitovaná ponuka Audi

s bohatou výbavou na vybrané modely

Viac

Nové Audi Q5

Stvorené do každého terénu!

Viac

Veľký výpredaj predvádzacích vozidiel

Len teraz predvádzacie vozidlá za jedinečné ceny!

Viac

Štvorka vyhráva

Príkladná je už aj aerodynamika: s koeficientom aerodynamického odporu 0,23 má limuzína Audi A4  najlepšiu hodnotu v triede. Veľmi presvedčivé sú nízke hodnoty emisií iba 95 gramov CO2 na kilometer pri A4 2.0 TDI ultra s výkonom  110 kW (150 k), pri A4 Avant 2.0 TDI ultra je to 99 gramov na kilometer. Audi A4 ultra s motorom 2.0 TFSI s výkonom 140 kW (190 k) emituje 109 gramov CO2 na kilometer, A4 Avant ultra 114 gramov. Ako špičková motorizácia sú k dispozícii dva motory V6 TDI s výkonom do 200 kW (272 k). Nová generácia štvorvalcových motorov TFSI s novo vyvinutým procesom spaľovania posúva latku na novú úroveň v oblasti spotreby, emisií a výkonnosti štvorvalcových benzínových motorov. Asistenčné systémy a infotainment majú úroveň luxusnej triedy. Audi A4 a  A4 Avant sa začnú predávať na jeseň tohto roku.

Dĺžka 4,73 metra a rázvor 2,82 metra – nové Audi A4 a A4 Avant stoja suverénne na ceste. Na prednej a zadnej časti karosérie zvýrazňujú decentné horizontálne línie šírku vozidla. Plynúci dizajn s výraznými líniami vyjadruje typickú športovú eleganciu značky. Jednodielna maska chladiča je široká a nízka, na želanie dodávané reflektory s technológiou LED alebo Matrix LED s dynamickými smerovými svetlami robia z techniky vizuálny symbol značky.

Až o 120 kilogramov ľahšie

Oproti predchádzajúcej generácii rozmery vzrástli, no pohotovostná hmotnosť sa pri tom výrazne zmenšila – podľa motorizácie až o 120 kilogramov. Karoséria nových modelov Audi je vďaka inteligentnej kombinácii materiálov a ľahkej konštrukcii jedna z najľahších v segmente automobilov strednej triedy premium.  

Aj v oblasti akustického komfortu sa Audi A4 radí na špičku triedy. Všetci pasažieri majú k dispozícii veľkorysú priestorovú ponuku, pokojné línie zvýrazňujú šírku kabíny. Široko roztiahnutý pás mriežok ventilácie a veľká plocha dekoračného obkladu delia prednú časť prístrojového panelu. V tme na želanie žiari decentné kontúrové osvetlenie na dverách a stredovej konzole. Kvalita vypracovania je na špičkovej úrovni. Farby a materiály sú podriadené novej koncepcii línií vybavenia, ktorá pripúšťa ešte väčšiu slobodu pri konfigurácii.

Senzorom ovládané odomykanie batožinového priestoru: A4 Avant

Batožinový priestor nového Audi A4 Avant má základný objem 505 litrov a tým najlepšiu hodnotu v segmente premium strednej triedy. Pri sklopenom operadle zadného sedadla a naložení po strop je k dispozícii objem až 1.510 litrov. Elektrický kryt batožinového priestoru a elektricky ovládané dvere batožinového priestoru sú súčasťou sériového vybavenia. Na želanie sa dodáva senzorové ovládanie, umožňujúce otvoriť a zatvoriť dvere batožinového priestoru bez fyzického dotyku.

Obidva nové modely prinášajú množstvo inteligentných technológií – a súčasne je ich ovládanie s novou koncepciou zobrazovania a ovládania Audi MMI ešte intuitívnejšie. K technologickým lahôdkam nového Audi A4 patria okrem iného Audi virtual cockpit, reflektory Audi Matrix LED, Audi smartphone interface, Bang & Olufsen Sound System s trojrozmerným (3D) priestorovým ozvučením, Audi phone box s funkciou bezdrôtového nabíjania wireless charging, Head‑up displej, ako aj nové asistenčné systémy a služby Audi connect.

Informácie a fascinácia: Audi virtual cockpit a MMI

V stredobode sú dve inovácie. Na želanie montovaný plne digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit zobrazuje na monitore LCD s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) najdôležitejšie informácie a grafiky s brilantným rozlíšením, vysokým stupňom detailov a náročne vypočítanými efektmi.

Ako hlavný ovládací prvok slúži novo koncipovaný ovládací systém MMI na stredovej konzole. Pri špičkovom systéme infotainmentu MMI Navigácia plus s MMI touch a veľkým monitorom 21 cm (8,3 palca) je do kombinovaného otočného/tlačidlového ovládača integrovaná dotyková plôška touchpad. Slúži na transfokáciu (zoom) a zadávanie znakov.

Celá logika ovládania sa orientuje na aktuálne smartfóny, vrátane inteligentného vyhľadávania. Nové, prirodzené hlasové ovládanie spracúva aj povely z bežnej reči – napríklad: „Chcem telefonovať s Petrom Müllerom.“

Vysoký výpočtový výkon

Systém MMI Navigácia plus využíva vysoký výpočtový výkon modulárnej stavebnice infotainmentu (MIB) druhej generácie, ktorou Audi dokáže rýchlo prinášať do automobilu aktuálne inovácie z oblasti spotrebnej elektroniky.

Ak si zákazník objedná systém MMI Navigácia plus, automaticky dostane modul hardvéru Audi connect, ktorý nové Audi A4 a A4 Avant spája s internetom prostredníctvom super rýchlej dá­tovej siete LTE. Spolujazdci môžu cez hotspot WLAN so svojimi mobilnými koncovými zariadeniami surfovať na internete a používať maily, vodič môže využívať špeciálne prispôsobené služby Audi connect.

Novinkou je rozhranie Audi smartphone interface, ktoré integruje do MMI mobilné telefóny využívajúce operačný systém iOS a Android. Audi phone box bezdrôtovo pripája smartfóny na vonkajšiu anténu vozidla a induktívne ich nabíja podľa štandardu Qi. Pre náročných fanúšikov kvalitného zvuku je k dispozícii systém trojrozmerného (3D) priestorového ozvučenia Bang & Olufsen Sound System, dodávajúci zvuku priestorovú zložku výšky. Nový Audi tablet funguje ako flexibilný multimediálny systém pre cestujúcich na zadných sedadlách (Rear Seat Entertainment).

Výkonné šesť- a štvorvalcové motory

Nové Audi A4 a A4 Avant sa v Nemecku začnú predávať so siedmimi motormi – troma benzínovými TFSI a štyrmi naftovými TDI. Ich výkon oproti predchádzajúcej generácii Audi A4 výrazne vzrástol – pohybuje sa od 110 kW (150 k) do 200 kW (272 k). Spotreba paliva však pri tom klesla maximálne až o 21 percent. Audi A4 2.0 TDI ultra sa na 100 kilometrov uspokojí s 3,7 litra nafty a má hodnotu emisií CO2 95 gramov na kilometer (Avant: 3,8 litra a 99 gramov CO2). Všetky agregáty kombinujú vysokú účinnosť so športovým výkonom a vysokou kultúrou chodu – to platí predovšetkým pre obidva šesťvalce 3.0 TDI.

Pri benzínových motoroch prichádza nový modelový rad Audi A4 s revolučnou inováciou: model 2.0 TFSI ultra s výkonom 140 kW (190 k) využíva absolútne nový proces spaľovania zmesi, ktorý ho robí zvlášť účinným a umožňuje dosahovať hodnotu emisií CO2 109 g (Avant: 114 g) a spotrebu paliva 4,8 litra (5,0 litra) na 100 km. V priebehu životného cyklu pribudne aj model g‑tron, ktorý môže tankovať stlačený zemný plyn CNG, resp. ekologicky vyrobený plyn Audi e‑gas.

S tronic, tiptronic a manuálna prevodovka

Pohonné ústrojenstvo a podvozok nového Audi A4 a A4 Avant sú kompletne novo vyvinuté. Šesťstupňová manuálna prevodovka, 7-stupňová prevodovka S tronic s dvoma spojkami – ktorá je teraz k dispozícii aj pre verzie s pohonom predných kolies – a 8-stupňová automatická prevodovka tiptronic sú novo koncipované, automatické prevodovky majú funkciu voľnobehu šetriacu palivo. Selektívna regulácia momentov na jednotlivých kolesách dopĺňa pohon predných kolies a permanentný pohon všetkých kolies quattro, pri najvýkonnejšom motore TDI sa od roku 2016 bude dať objednať športový diferenciál zadnej nápravy.

Jazdná dynamika

Veľký skok vpred robí nové Audi A4 v oblasti jazdných vlastností. Na jednej strane je športové výkonné, súčasne ale aj orientované na komfort. Podvozok a riadenie filtrujú nerovnosti cesty, no pritom poskytujú vodičovi spätnú väzbu informáciami o bočných vodiacich silách a držaní stopy. Základom pre výrazný posun vo výkonnosti podvozka sú novo vyvinuté päťprvkové nápravy a elektromechanický posilňovač riadenia. Tieto komponenty sú súčasne veľmi ľahké. Vytvárajú bázu pre dynamické jazdné vlastnosti a prvotriedny jazdný komfort, pričom súčasne prispievajú k zníženiu spotreby paliva. Na želanie Audi montuje dynamické riadenie, ktoré mení svoj prevodový pomer podľa rýchlosti jazdy a uhla natočenia volantu, ako aj podvozky s reguláciou charakteristicky tlmičov pruženia, pri ktorých vodič má po prvý raz na výber dve alternatívy – jednu športovú a jednu komfortnú. Obidve verzie podvozka sú prepojené so systémom regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select, ktorý je od výkonu motora 140 kW (190 k) súčasťou sériového vybavenia.

Najväčšia ponuka v segmente: asistenčné a bezpečnostné systémy

S rozličnými asistenčnými systémami nové Audi A4 a A4 Avant vytvára nové meradlá vo svojej triede. Prediktívny asistent efektívnej jazdy podporuje vodiča pri šetrení paliva, Audi active lane assist ho podporuje pri udržiavaní jazdného pruhu a radarový tempomat adaptive cruise control Stop&Go s asistentom pre jazdu v dopravnej zápche odbremeňuje vodiča v hustej premávke. Zvláštnosťou asistenta pre jazdu v dopravnej zápche je jeho regulačná stratégia. Zohľadňuje množstvo parametrov ako vodiace čiary na ceste a kolónu vozidiel idúcich vpredu. Parkovací asistent, asistenčný systém pre priečnu premávku, výstraha pri vystupovaní, asistent pre vyhýbanie a odbočovací asistent, ako aj systémy Audi pre sense sú novinky, ktoré majú dôležitý prínos služby pre bezpečnosť. V ponuke je aj rozoznávanie dopravných značiek na báze kamery.

Obidve verzie Audi A4 sa v Nemecku a v ďalších európskych štátoch začnú predávať na jeseň 2015. Oproti predchádzajúcej generácii je sériové vybavenie ešte bohatšie. Obsahuje okrem iného bi-xenónové reflektory, systém na štartovanie bez kľúča keyless go, rozhranie  Bluetooth, Audi drive select (od 140 kW/190 k) a farebný monitor MMI s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov).


Nové Audi A4 a Audi A4 Avant


Dizajn exteriéru a karoséria

- Športové proporcie a športová elegancia, Avant so šikmo sklonenými zadnými

  stĺpikmi karoséria

- Dĺžka 4,73 metra, rázvor 2,82 metra, šírka 1,84 metra, výška 1,43 metra

- Na želanie reflektory z LED a Matrix LED s dynamickými smerovými svetlami

- Ľahká karoséria: hmotnosť oproti predchodcovi znížená o 15 kilogramov

- Najlepšie hodnoty aerodynamického odporu v triede: limuzína 0,23, 0,26 Avant. Aeroakustika zaručuje suverénne tichú kabínu


Interiér

- Najdlhší vnútorný priestor v segmente, veľká šírka v úrovni pliec vpredu

- Avant so základným objemom batožinového priestoru 505 litrov

- Avant sériovo s elektrickým krytom batožinového priestoru

- Dizajn interiéru s veľkými dekoračnými plochami a priebežným pásom mriežok ventilácie. Nové farby a materiály, veľkorysý priestor, vnútorné osvetlenie z LED sériovo, špičková kvalita vypracovania

- Najväčšia ponuka sedadiel ľahkej konštrukcie v segmente

- Automatická klimatizácia s novou ovládacou plochou

- Na želanie komplety vnútorného osvetlenia z LED s farebne nastaviteľným nákladovým osvetlením

- Nová koncepcia vybavenia s líniami sport a design – po prvý raz s diferenciáciou na karosérii

 

Ovládanie

- Na želanie Head‑up displej a Audi virtual cockpit

- Úplne nová koncepcia ovládania MMI s vyhľadávaním v databázach

- Ovládanie aj prostredníctvom multifunkčného volantu a prirodzenou rečou

 

Infotainment a Audi connect

- Na želanie špičkový systém infotainmentu MMI Navigácia plus s MMI touch s 21 cm (8,3 palca) monitorom MMI a Audi connect, prenosom LTE a hotspotom WLAN. Na želanie Audi phone box s induktívnym nabíjaním

- Mnohé nové služby Audi connect vrátane diaľkového ovládania prostredníctvom aplikácie pre smartfóny na zamykanie a kontrolu automobilu

- Audi smartphone interface na pripojenie smartfónov využívajúcich operačné systémy Apple iOS a Android

- Bang & Olufsen Sound System s inovatívnym trojrozmerným (3D) priestorovým ozvučením a Audi tablet ako mobilný multimediálny systém

 

Motory

- Pri štarte predaja tri motory TFSI a štyri TDI s výkonom od 110 kW (150 k) do 200 kW (272 k), výkon zvýšený maximálne až o 25 percent

- Zníženie spotreby maximálne až o 21 percent, Audi A4 2.0 TDI ultra s novou najlepšou hodnotou: iba 3,7 litra nafty na 100 km (95 gramov CO2 na km)

- Vysoko účinný motor V6 3.0 TDI v dvoch výkonových stupňoch

- Úsporný motor 1.4 TFSI so spotrebou 4,9 litra na 100 km (114 gramov CO2 na km)

- Nový motor 2.0 TFSI ultra s výkonom 140 kW (190 k) využíva novo vyvinutý proces spaľovania zmesi a spotrebuje iba 4,8 litra benzínu na 100 km (109 gramov CO2 na km)

- A4 Avant g‑tron – prevádzka možná s ekologicky vyrobeným plynom Audi e‑gas

 

Prevodové ústrojenstvo

- S tronic, tiptronic a manuálna prevodovka, vždy najnovšej generácie. S tronic po prvý raz pre A4 s pohonom predných kolies, obidve automatické prevodovky s funkciou voľnobehu

- Pohon predných kolies alebo quattro, selektívna regulácia momentov

 

Podvozok

- Novo koncipované, ľahké päťprvkové závesy na prednej a zadnej náprave, výrazný prínos komfortu pri športovom charaktere, novo vyvinutý elektromechanický posilňovač riadenia, na želanie dynamické riadenie

- Systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select od 140 kW (190 k) sériovo, na želanie podvozok s reguláciou tlmičov pruženia

 

Asistenčné systémy a integrálna bezpečnosť

- adaptive cruise control Stop&Go vrátane asistenta pre jazdu v dopravnej zápche

- Prediktívny asistent efektívnej jazdy pre ešte nižšiu spotrebu paliva

- Audi active lane assist a Audi side assist

- Nové: parkovací asistent, asistenčný systém pre priečnu premávku, výstraha pri vystupovaní, vyhýbací asistent, odbočovací asistent a rozoznávanie dopravných značiek na báze kamery

- Nové bezpečnostné systémy: Audi pre sense city, basic a rear

Mohlo by Vás zaujímať:

Nová Audi A4 skladom

Videotest Audi A4


Kontakt

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Martin Kopčan

predaj vozidiel Audi

Martin Kopčan

predaj vozidiel Audi


0903 826 148
martin.kopcan@araver.sk

Kontaktný formulár

Adriana Brázdová

predaj vozidiel Audi

Adriana Brázdová

predaj vozidiel Audi


0911 415 119
adriana.brazdova@araver.sk

Kontaktný formulár

Araver Nitra

Topoľčianska 2A
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 656 01 11
Fax: 037 / 656 01 10
Email: nitra@araver.sk

Ing. Juraj Benc

predaj vozidiel Audi

Ing. Juraj Benc

predaj vozidiel Audi


0903 826 142
juraj.benc@araver.sk

Kontaktný formulár

Ing. Štefan Varga

predaj vozidiel Audi

Ing. Štefan Varga

predaj vozidiel Audi


0911 415 118
stefan.varga@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár