ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

Svetová premiéra výrazne prepracovaného bestselleru ŠKODA OCTAVIA

V Akadémii výtvarných umení vo Viedni predstavili počas svetovej premiéry výrazne prepracovaný model ŠKODA OCTAVIA. Ponúkne ešte výraznejší dizajn, nové prvky výbavy, najnovšie technológie asistenčných systémov, infotainmentu a konektivity. Rozsiahla modernizácia prospela ako verzii s karosériou liftback, tak aj kombi. Svetový bestseller štartuje na Slovensku s cenou 14 990 €. Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky.

ŠKODA OCTAVIA je srdcom a motorom značky ŠKODA, stelesnením silných stránok tejto českej značky a základom jej úspechu. Zástupca triedy kompaktných vozidiel ponúka vo svojom segmente jeden z najväčších interiérov a prináša výbavu a technológie automobilov strednej triedy. Má výrazný dizajn, kvalita je na najvyššej úrovni a k tomu všetkému prináša jedinečný pomer ceny a úžitkovej hodnoty.

OCTAVIA je bestsellerom značky ŠKODA - od svojho uvedenia na trh v roku 1996 vyrobila česká automobilka viac ako päť miliónov exemplárov modelu ŠKODA OCTAVIA. V roku 2016, už ako zástupca tretej generácie, predstavoval veľký kompaktný model so 436 000 predanými autami na celom svete až 40 % celkového odbytu značky ŠKODA. Takmer 255 000 automobilov predaných zákazníkom v roku 2016 v Európe znamená 4,2 % nárast oproti roku predchádzajúcemu.

Modelová paleta je veľmi pestrá. Okrem liftbacku a kombi je súčasťou prepracovaného bestselleru aj dobrodružná verzia OCTAVIA SCOUT, extrémne hospodárny model OCTAVIA G-TEC s pohonom na zemný plyn, ale aj model RS, o ktorý je rovnako ako pri variantoch s vyššou výbavou stále vyšší záujem zákazníkov. Modely OCTAVIA a OCTAVIA COMBI v modernizovanom prevedení vstupujú do druhej polovice svojho životného cyklu. V mnohých európskych krajinách ich bolo možné si objednávať už od konca roka 2016.

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA štartuje na Slovensku v základnej výbave ACTIVE s cenou 14 990 €, moderným benzínovým motorom 1,2 TSI 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky na modernizovaný model ŠKODA OCTAVIA. K dispozícii bude s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km a inovatívnymi službami ako je doživotná Garancia mobility Premium či Servisné balíky v rámci doplnkovej výbavy.

Dizajn

Tím dizajnérov ešte viac zvýraznil línie modelu ŠKODA OCTAVIA. Nová predná časť so širokou maskou chladiča, na ktorú nadväzujú svetlomety s kryštalickým dizajnom, prepracovaný nárazník s ešte širším otvorom pre nasávanie vzduchu s výplňou so štruktúrou včelieho plástu vyzerá dynamicky a sebavedome a dodáva automobilu jedinečnosť. Na želanie sú k dispozícii full LED svetlomety s funkciou AFS.

Zadné skupinové svetlomety s LED technológiou sú k dispozícii v dvoch variantoch, koncové svetlo v tvare písmena C teraz svieti homogénne po celej ploche. Inovovaná ŠKODA OCTAVIA narástla o niekoľko milimetrov do dĺžky, zadný rozchod kolies vzrástol o 20, respektíve 30 mm (v závislosti na motorizácii a zadnej náprave).

Interiér pôsobí dojmom vyššej kvality a funkčnosti, prístrojový panel a ovládanie klimatizácie prešli drobnými úpravami. Decentné svetelné vodiče vo dverách (na želanie) zabezpečujú ambientné osvetlenie, nastaviteľné v desiatich farbách.

Infotainment systémy a ŠKODA Connect

V automobile ŠKODA OCTAVIA sú infotainment systémy novej generácie. Ich kapacitné displeje reagujú už na ľahký dotyk. Okrem štandardného systému Swing majú všetky na želanie dodávané systémy sklenený dizajn. Navigačný infotainment Columbus prichádza s displejom veľkosti 9,2 palca, Wi-Fi hotspotom a s voliteľným modulom LTE pre vysokorýchlostný prenos dát. Pre smartfóny je navyše k dispozícii aj Phonebox s indukčným nabíjaním.

Ponuka konektivity je tiež priekopnícka. ŠKODA Connect ponúka veľké množstvo nových mobilných služieb, ktoré sa delia do dvoch kategórií: služby Infotainment Online ponúkajú informácie a zábavu, služby Care Connect asistenčné služby a podporu. Ďalšie online služby, medzi ktoré patrí aj vzdialený prístup k autu, fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App na smartfóne. Platforma SmartLink+ integruje štandardy Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink™ a SmartGate pre prepojenie mobilného telefónu s automobilom.

Asistenčné systémy

Vďaka novej generácii elektronických asistenčných systémov je jazda v prepracovanom modeli ŠKODA OCTAVIA ešte bezpečnejšia a komfortnejšia. Ako je pre autá značky ŠKODA zvykom, asistenčné systémy prevyšujú úroveň, ktorá je v triede kompaktných automobilov štandardná, a zákazníci si môžu vybrať zo širokej palety asistentov. Asistent pre jazdu s prívesom Trailer Assist, prediktívna ochrana chodcov, Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert sú novinkou aktuálnej ponuky. To isté platí pre Crew Protect Assist, ktorý spolupracuje so systémom Front Assist, a je vybavený funkciou núdzovej brzdy City. Parkovací asistent je k dispozícii v novom vývojovom stupni.

Pohon a podvozok

Ponuku pohonných jednotiek predstavujú štyri motory TSI, štyri motory TDI a jeden agregát G-TEC. Ich spoločnými črtami sú vysoký výkon a nízka spotreba. Výkonnostné spektrum začína na 63 kW (86 k) a končí na 135 kW (184 PS). Mimoriadne hospodárnym zážihovým agregátom je motor 1,4 l G-TEC s výkonom 81 kW (110 PS), konštruovaný pre prevádzku na benzín aj zemný plyn.

Takmer pre všetky motory je v ponuke okrem manuálnej prevodovky aj šesťstupňová alebo sedemstupňová prevodovka DSG. Pre motory 1,8 TSI a 2,0 TDI dodáva ŠKODA pohon všetkých kolies. Za pozornosť stojí voliteľný adaptívny podvozok DCC (Dynamic Chassis Control), s ktorým môže vodič meniť charakteristiku podvozka v režimoch Comfort, Normal a Sport. Všetky motory spĺňajú požiadavky emisnej normy EU 6.

Novú kombináciu tvorí motor 2,0 TDI 110 kW (150 k) s prevodovkou DSG a pohonom    4×4. Ide o prvý model OCTAVIA s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou prevodovkou DSG.

Ponuka priestoru a výbava

V oblasti priestoru nastavuje ŠKODA OCTAVIA tú najvyššiu možnú latku. Liftback aj kombi ponúka interiér s dĺžkou 1 782 mm a 73 mm priestoru pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách. Batožinový priestor má 590, respektíve 610 litrov, so sklopenými operadlami zadných sedadiel potom 1 580 / 1 740 litrov. Pre model s karosériou kombi sú na želanie k dispozícii aj elektricky ovládané piate dvere.

K množstvu Simply Clever riešení, ktoré ŠKODA OCTAVIA ponúkala už skôr, pribudol rad nových nápadov: dva USB konektory pre cestujúcich na zadných sedadlách, sklopné stolíky na zadnej strane predných sedadiel, držiak nápojov, uľahčujúci otváranie PET fliaš a odnímateľná LED lampa v batožinovom priestore modelu OCTAVIA COMBI. Mimoriadne komfortnými pomocníkmi sú vyhrievaný veniec volantu a kľúč s možnosťou personalizácie.

Modely RS

Vrcholom prepracovaného modelového radu OCTAVIA je prevedenie RS, v ponuke s dvoma motormi - s benzínovým 2,0 TSI alebo s dieselovým 2,0 TDI. Liftback aj kombi spájajú vysoký výkon s osvedčenými prednosťami tohto modelu a novými, priekopníckymi technológiami v oblasti infotainmentu, konektivity a asistenčných systémov.

Aj modely RS sa predstavujú v novom, výraznejšom dizajne s expresívnou tvárou. Svetlomety, hmlové svetlomety a zadné skupinové svetlá sú vybavené LED technológiou. Detaily, ako je čierna maska chladiča, výrazné otvory pre vstup vzduchu, spojlery a veľké koncovky výfuku odkazujú na dynamický charakter auta. V interiéri nájdeme športové sedadlá RS s poťahmi v kombinácii koža-textil (voliteľne Alcantara®), ušľachtilé dekoračné lišty a ambientné osvetlenie.

Výkon prevedenia ŠKODA OCTAVIA RS 2,0 TSI vzrástol na 169 kW (230 k), maximálna rýchlosť je 250 km/h. Automobil s motorom 2,0 TDI 135 kW (184 k) vyniká hospodárnosťou - na 100 km priemerne spotrebuje len 4,5 litra nafty (115 g CO2/km). Modely RS sú vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo šesťstupňovou prevodovkou DSG. Vďaka športovému podvozku je karoséria o 15 mm nižšia, zadný rozchod kolies je o 30 mm širší ako doteraz. Kolesá majú veľkosť od 17 do 19 palcov. Dynamický charakter prepracovaných automobilov OCTAVIA RS dopĺňa stabilizačný systém ESC, elektronická uzávierka diferenciálu XDS+ a voľba jazdného profilu Performance Mode Selection s funkciou Performance Sound Generator (na želanie).

Súťažný špeciál ŠKODA FABIA R5

Pri novinárskej prezentácii prepracovaného modelu OCTAVIA vo Viedni predstavila ŠKODA ďalší zaujímavý automobil - špeciál FABIA R5, automobil víťazov majstrovstiev sveta FIA 2016 v kategórii WRC 2.

Pri siedmich štartoch s vozidlom ŠKODA FABIA R5 v kategórii WRC 2 si fínske továrenské duo Esapekka Lappi/Janne Ferm zabezpečilo titul v hodnotení jazdcov vďaka štyrom víťazstvám a dvom ďalším pódiovým umiestneniam. V konečnom súčte sa tento automobil presadil v 10 z celkovo 13 pretekov majstrovstiev sveta. Okrem toho vyhrala ŠKODA v sezóne 2016 aj kontinentálne majstrovstvá v Južnej Amerike, Ázijsko-pacifickom regióne a na Strednom východe, vrátane ďalších desiatich národných titulov. „Všetky tieto národné a medzinárodné tituly a víťazstvo špeciálu ŠKODA FABIA R5 dokazujú, že sme vyvinuli skutočne víťazný automobil,“ hovorí Christian Strube, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť technického vývoja. „Všetci zamestnanci spoločnosti ŠKODA AUTO sú veľmi hrdí na mimoriadne úspechy tímu ŠKODA Motorsport.“


Mohlo by Vás zaujímať:

Akcia vozidiel ŠKODA Octavia


V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte našich predajcov:

Kontakt

ARAVER Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax:
Email: trencin@araver.sk

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda

Jana Jandová

predaj vozidiel Škoda


0903 826 152
jana.jandova@araver.sk

Kontaktný formulár

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda

Silvia Matoušková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 073
silvia.matouskova@araver.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda

Miriam Chudá

predaj vozidiel Škoda


0903 826 165
miriam.chuda@araver.sk

Kontaktný formulár

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda

Marcela Papšová

predaj vozidiel Škoda


0903 412 070
marcela.papsova@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ NOVOMESTSKÝ AUTOSERVIS

Trenčianska cesta 64
915 01 Nové Mesto nad Váhom

Telefón: 032 / 774 14 44
Fax: 032 / 774 14 22
Email: info@pna.sk

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda

Mgr. Denisa Suláková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 153
denisa.sulakova@pna.sk

Kontaktný formulár

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda

Miroslava Vojteková

predaj vozidiel Škoda


0903 826 226
miroslava.vojtekova@pna.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár