Tiguan získal navyššie hodnotenie päť hviezdičiek v sprísnenom teste Euro NCAP

Tiguan získal od nezávislého konzorcia na ochranu spotrebiteľov Euro NCAP najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek za bezpečnosť. Najnovšia generácia obľúbeného SUV absolvovala bezpečnostné testy podľa náročnej metodiky NCAP s vynikajúcimi výsledkami a tým patrí k najbezpečnejším európskym automobilom.

Komplexné bezpečnostné hodnotenie päť hviezdičiek, ktoré získal nový  Tiguan, sa skladá z výsledkov v štyroch čiastkových oblastiach: ochrana dospelých členov posádky a detí, ochrana chodcov a asistenčné systémy. Nový Tiguan absolvoval rozsiahlu sériu testov Euro NCAP (European New Car Assessment Programm = Európsky program hodnotenia nových automobilov) s vynikajúcim výsledkom – a to v neposlednom rade aj vďaka prvotriednemu bezpečnostnému kompletu z optimalizovanej štruktúry karosérie a vysoko účinného komplexu bezpečnostných pásov, sedadiel, airbagov a inovatívnych asistenčných systémov.

Euro NCAP platí od roku 1997 za jednu z najdôležitejších inštitúcií pre bezpečnosť automobilov v Európe. V tomto roku boli podmienky testov opäť sprísnené. Pri rozsiahlych testoch ochrany dospelých členov posádky získal nový Tiguan vynikajúcich 96 percent maximálneho možného hodnotenia. Pri tom sa musel podrobiť nasledujúcim bezpečnostným testom:

  • Čelný náraz na hliníkovú bariéru rýchlosťou 64 km/hso 40-percentným prekrytím
  • Čelný náraz na pevnú bariéru rýchlosťou 50 km/hso 100-percentným prekrytím
  • Bočný náraz rýchlosťou 50 km/h do štruktúry vozidla
  • Bočný náraz na stĺp rýchlosťou 32 km/h
  • Ochranu proti traume krčnej chrbtice pri náraze zozadu
  • Automatické núdzové brzdenie na vozidlá a chodcov pre zabránenie kolízii

Vynikajúci výsledok – 84 percent maximálneho možného počtu bodov –získal nový Tiguan aj v oblasti ochrany detí. V tomto roku boli po prvý raz zahrnuté do hodnotenia nové meracie figuríny detí. Vďaka sériovým upevňovacím bodom pre detské sedačky ISOFIX a upevňovacím okám pre horný poistný popruh detskej sedačky Top Tether, ako aj napínačom bezpečnostných pásov na druhom rade sedadiel sú deti v prípade čelného a bočného nárazu veľmi dobre chránené.  

V kategórii ochrana chodcov získal Tiguan celkovo 72 percent maximálneho možného hodnotenia. Tu boli pozitívne hodnotené najmä konštrukčné detaily, ktoré redukujú riziko zranenia chodcov. Patrí k nim aj tzv. „aktívna kapota motora“, ktorá pomáha v prípade kolízie redukovať nebezpečné poranenia hlavy. Okrem toho je obľúbené SUV vybavené systémom núdzového brzdenia a – ako nóvum v modelovom rade Tiguan – funkciou rozoznávania chodcov, ktorá reaguje na nechránených účastníkov cestnej premávky.

V oblasti asistenčných systémov dokázal Tiguan presvedčiť sériovým ESC, kontrolou zapnutia bezpečnostných pásov vzadu, systémom núdzového brzdenia „Front Assist“ a asistenčným systémom pre udržiavanie jazdného pruhu „Lane Assist“. V tomto komplexe boli so skóre 69 percent možných bodov požiadavky zákonodarcov výrazne prekročené.  

Nový Tiguan sa už predáva v takmer celej Európe a sériovo má bohaté bezpečnostné vybavenie. Patria k nemu airbagy pre vodiča a spolujazdca (so spínačom na deaktiváciu airbagu spolujazdca a kolenným airbagom vodiča), bočné airbagy vpredu a bočné hlavové airbagy pre obidva rady sedadiel. Okrem toho má Tiguan bezpečnostne optimalizované opierky hlavy, ktoré pri náraze zozadu minimalizujú riziko poranenia krčnej chrbtice, ako aj kontrolu zapnutia bezpečnostných pásov na všetkých sedadlách. Navyše má Tiguan aj rozličné prvky aktívnej bezpečnosti ako elektronický stabilizačný systém ESC s podporou riadenia, ABS s brzdovým asistentom, multikolíznu brzdu a systém na monitorovanie tlaku vzduchu v pneumatikách.

V mnohých štátoch je súčasťou sériového vybavenia aj systém na proaktívnu ochranu posádky, ktorý rozoznáva kritické situácie so zvýšeným rizikom nehody a v takom prípade napne predné bezpečnostné pásy a privrie otvorené okná a strešné okno.

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia Volkswagen Tiguan

Test Volkswagen Tiguan

Kontakt

Araver Nitra

Topoľčianska 2A
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 656 01 11
Fax: 037 / 656 01 10
Email: nitra@araver.sk

Ing. Jozef Balaško

vedúci predaja vozidiel VW

Ing. Jozef Balaško

vedúci predaja vozidiel VW


0911 600 253
jozef.balasko@araver.sk

Kontaktný formulár

PhDr. Matej Tkáčik

predaj vozidiel VW

PhDr. Matej Tkáčik

predaj vozidiel VW


0911 600 254
matej.tkacik@araver.sk

Kontaktný formulár

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Marcel Golej

predaj vozidiel VW

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Peter Marušinec

vedúci predaja vozidiel VW

Peter Marušinec

vedúci predaja vozidiel VW


0903 826 157
peter.marusinec@araver.sk

Kontaktný formulár

Martin Chupáč

predaj osobných a úžitkových vozidiel VW

Martin Chupáč

predaj osobných a úžitkových vozidiel VW


0903 594 951
martin.chupac@araver.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.