Trojitý triumf Kia na odovzdávaní cien iF Design Awards 2017

Kia vyhrala tri prestížne ceny iF Design Awards za dizajn svojich posledných vozidiel. Hybridný crossover Niro, Optima Sportswagon a nové Rio, všetky tieto modely získali ocenenie za produktový dizajn.

Rok 2017 je už ôsmym rokom po sebe, kedy značka Kia získala aspoň jedno ocenenie iF Design Award. Po tohto ročnom hat-tricku má značka Kia už celkovo 12 ocenení iF.

Peter Schreyer, prezident a šéfdizajnér Kia Motors Corporation, pri tejto príležitosti uviedol: “Tieto posledné ocenenia iF Awards sú len odrazom nášho excelentného medzinárodného dizajnérskeho tímu. Všetky tieto tri modely, na ktorých dizajne sa spoločne podieľali dizajnérske centrá v Kórei, Nemecku a Spojených štátoch, sú pre nás nesmierne dôležité. Spolu s modelmi Niro a Optima Sportswagon sa Kia posunula do úplne nových segmentov predaja, a to predovšetkým vďaka inovatívnemu a atraktívnemu dizajnu. S modelom Kia Rio sme dosiahli jeden z najlepších medzinárodných predajov, veríme v rovnaký úspech novej generácie, ktorá pôsobí zrelšie.”

Kia Niro v sebe spája všetky praktické výhody spolu s estetickým dizajnom kompaktného crossovera, ktorý sa nápadne líši od ostatných konzervatívnejších hybridných modelov, a tým zabezpečuje jedinečnosť prvého hybridného crossoveru na svete.

Optima Sportswagon, prvý model Kia v D- segmente, zostrojený výhradne pre európsky trh, ponúka neobyčajný exteriér, rovnako ako kvalitne zariadený a prakticky vybavený interiér.

Výherca tretej ceny za rok 2017, nové Rio, sa dostane do predaja v Európe už v priebehu prvého štvrťroku tohto roku a potencionálnym kupcom sľubuje úplne nový dizajn s moderným, efektívnym a hlavne bezpečným vybavením.

iF Design Award 2017: nominovaných viac ako 5 500 produktov spomedzi 59 krajín

So začiatkom v roku 1953 je iF Design Award jedným z najdôležitejších dizajnových ocenení. Ocenenie má svoje korene v ‘Formgerechte Industrieerzeugnisse’ (Good Industrial Design) v produktových predstaveniach, ktoré založil Hannover Meese, a v súčasnosti patrí k najväčším svetovým dizajnérskym súťažiam.

iF Design Award je udeľované v siedmych kategóriách (Produktový Dizajn, Výbava, Komunikačný a Servisný Dizajn, Architektúra, Interiérový Dizajn a Profesionálny Koncept). Nové modely Kia boli ocenené v kategórii Produktový Dizajn. V roku 2017 spoločnosti spomedzi 59 krajín nominovali až 5 575 produktov pre posúdenie nezávislou 58 člennou skupinou dizajnérskych expertov.

Oficiálne odovzdanie cien iF Design Awards 2017 sa konalo 10. februára 2017 v Mníchove (BMW Welt). Výber ocenených produktov bude taktiež sprístupnený na iF design exhibition v HafenCity, Hamburgu. Následne, všetci výhercovia budú zverejnení na iF webstránke (www.ifdesign.de), rovnako ako v mobilnej aplikácii ‘iF design’.

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie vozidiel Kia

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 32 / 777 12 05 (predaj) 32 / 743 02 78 (servis)
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.