Značka Kia zvíťazila v štúdii spoločnosti J.D. Power o spoľahlivosti vozidiel

Spoločnosť Kia Motors si vyzdvihla ďalšiu cenu za svoju kvalitu a spoľahlivosť a zabezpečila si tak prvé miesto v rebríčku značiek podľa štúdie o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study od spoločnosti J.D. Power. Model Sportage tiež zvíťazil v kategórii „kompaktné SUV“ už druhý rok po sebe. Štúdia sa každý rok uskutočňuje v Nemecku a v roku 2017 sa jej zúčastnilo 14 000 vlastníkov vozidiel, pričom hodnotili 71 vozidiel od 24 výrobcov s cieľom určiť najspoľahlivejšie modely.

V štúdii o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study – dlhodobom prieskume kvality výrobkov – od spoločnosti J.D. Power vynikla tretia generácia modelu Sportage a to vďaka nízkemu počtu porúch, ktorý spoločnosť J.D. Power zaznamenala u 100 sledovaných vozidiel (PP100). Výsledok modelu Sportage – 77 PP100 – viedol nielen k víťazstvu v triede kompaktných SUV, ale tiež zabezpečil umiestnenie vozidla na druhom mieste v celkovej klasifikácii 71 modelov od 24 výrobcov. Najlepšie predávaný model značky Kia v Európe – Sportage – zaznamenal v triede kompaktných SUV sedembodový náskok pred modelom, ktorý sa umiestnil na druhom mieste.

Minulý rok navyše vozidlo zvládlo tvrdú skúšku spoľahlivosti na 100 000 kilometrových skúškach únavy materiálu, ktorú vykonali nemecké motoristické časopisy Auto Bild a Auto Motor und Sport. Model Sportage absolvoval všetky skúšky bez akejkoľvek poruchy, čo je najlepší zaznamenaný výsledok v rámci všetkých modelov.

Štúdia o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study 2017 bola tiež svedkom víťazstva značky Kia v kategórii „najlepšia automobilová značka“ – vďaka najnižšiemu celkovému priemernému skóre, čo sa týka porúch vozidiel od ktoréhokoľvek výrobcu. Z 24 značiek zastúpených v rebríčku je iba Kia jediným výrobcom, ktorý dosiahol skóre nižšie ako 100 bodov. Priemerné skóre porúch vozidiel bolo na úrovni 151.

Steffen Cost, výkonný riaditeľ (COO) spoločnosti Kia Motors Deutschland, povedal: „Tento úspech je niečo, načo môže byť celý tím spoločnosti Kia veľmi hrdý a je o to cennejší, že tento vynikajúci výsledok nie je výsledkom rozhodnutia malej poroty, ale predstavuje názor tisícov odborníkov, ktorí veľmi dobre poznajú svoje autá. Vozidlá Kia sú známe svojou 7-ročnou zárukou poskytovanou výrobcom, ktorú sme zaviedli pred desiatimi rokmi pri modeli cee’d – a od roku 2010 sa táto záruka vzťahuje na všetky naše modely. Výsledky prieskumu o spoľahlivosti vozidiel opäť dokazujú, že sme absolútne oprávnení poskytovať našim zákazníkom tento komplexný záväzok kvality.“

Kia na špičke prieskumu kvality novo zakúpených vozidiel, ktorý uskutočnila spoločnosť J.D. Power

Kia sa nedávno umiestnila na prvom mieste v štúdii kvality novo zakúpených vozidiel Initial Quality Study 2017, ktorú vykonala spoločnosť J.D. Power v USA a publikovala na konci júna. Kia tak zopakovala svoj výkon z minulého roka. Značka Kia obsadila vrcholné umiestnenie v piatich z 26 kategórií vozidiel, ktoré boli podrobené prieskumu, čo je viac ako dosiahol ktorýkoľvek iný výrobca. Modely Soul, Niro a Sorento dosiahli prvé miesto vo svojich príslušných triedach (tretie po sebe nasledujúce víťazstvo pre model Soul) a rovnaký výsledok dosiahli aj modely Forte a Cadenza*. Modely Sportage a Optima sa umiestnili na druhom mieste vo svojich príslušných kategóriách, pričom model Cadenza získal v prieskume najvyššie skóre zo všetkých 243 modelov, ktoré hodnotilo viac ako 77 000 vlastníkov vozidiel.

Štúdia o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study 2017 od spoločnosti J.D. Power

Spoločnosť J.D. Power poskytuje marketingové informačné služby v celosvetovom meradle. Bola založená v Spojených štátoch v roku 1968 a je medzinárodne známa svojimi štúdiami spokojnosti zákazníkov, ktoré od roku 2002 uskutočňuje v Nemecku. V najnovšej štúdii o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study odpovedalo na otázky prostredníctvom internetu viac ako 14 000 motoristov, pričom boli požiadaní o poskytnutie podrobnejších informácií o ich vozidlách, na ktorých jazdia v priemere dva roky. Do prieskumu boli zahrnuté iba modely, pri ktorých bolo odovzdaných aspoň 75 odpovedí použiteľných na účely prieskumu. Výsledky štúdie o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study sú rozdelené do kategórií Kvalita/spoľahlivosť, Atraktivita a Prevádzkové náklady. Všetky odpovede sa vyhodnocujú a výsledky sa používajú na zostavenie klasifikácie podľa frekvencie porúch. Od roku 2008 sa štúdie spokojnosti zákazníkov spoločnosti J.D. Power publikujú v nemeckom motoristickom časopise AUTO TEST.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia Kia Sportage

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 32 / 777 12 05 (predaj) 32 / 743 02 78 (servis)
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.