Značka SEAT stavila na čisté palivo: Toto sú najväčšie výhody stlačeného zemného plynu CNG!

Stlačený zemný plyn CNG sa osvedčil pri type modelového radu SEAT Leon, preto značka plynule prechádza s týmto typom paliva aj k verzii Ibiza TGI, ktorá bola predstavená pri autosalóne vo Frankfurte. Prečo je stlačený zemný plyn taký šetrný a ekologicky výhodný?

Životné prostredie pri ňom nedostáva zabrať

Ako je to možné? Jednoducho – pri stlačenom zemnom plyne CNG vzniká menej splodín, konkrétne, o 99% menej oxidov síry a o 85 % menej oxidov dusíka NOx oproti naftovým motorom. Misie CO2 sú tiež nižšie oproti benzínovým motorom, dokonca o celých 25 %, a veľkým plusom je, že pri spaľovaní nevznikajú ani žiadne tuhé čiastočky. Ak chcete mať dokonale čisté svedomie, že robíte pre našu planétu maximum, stavte na pohon CNG.

Spotreba vás poteší

Túžite po aute, ktoré bude mať nízke prevádzkové náklady? Ak áno, pri SEATE ste na správnej adrese. Spotreba paliva sa pri modelových radoch využívajúcich stlačený zemný plyn, pohybuje v rozmedzí 3,3-3,6 kg CNG/100km, a to autá s týmto pohonom radí medzi vozy s bezkonkurenčne najnižšími nákladmi na kilometer.  

Tri nádrže pre najdlhší dojazd

Oba typy vozidiel SEAT, Leon aj Ibiza TGI disponujú tromi nádržami – jednou na benzín a dvomi na palivo CNG. Verili by ste, že dojazd s obomi druhmi paliva je až neuveriteľných 1350 km? To znamená, že by ste s týmito autami urobili na jedno kompletné natankovanie aj cestu zo Slovenska  tam a naspäť k najbližšiemu moru! To vám žiadne iné auto, pokiaľ nie je identicky technicky vybavené, neumožní.  

CNG je maximálne bezpečný

Potrpíte si na bezpečnosť? CNG tlakové nádrže  patria medzi najbezpečnejšie súčiastky vozidla. V prípade havárie sa vám nádrž neroztrhne, dokonca ani vtedy, keby auto začalo horieť. Možno aj preto CNG využívajú zásahové vozidlá akými sú napríklad hasiči. Ak hľadáte auto s nízkou spotrebou a pritom chcete ešte chrániť životné prostredie, stavte na CNG. Vozidlá SEAT Leon a Ibiza TGI vás presvedčia, že v autách sa môže snúbiť aj štýlový dizajn, veľkorysý priestor či bezpečnosť na prvom mieste ruka v ruke s ochranou životného prostredia a nízkou spotrebou paliva.

Mohlo by vás zaujímať:

Akcie SEAT

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax: 033 / 771 89 34
Email: piestany@araver.sk

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT

Štefan Strecký

predaj vozidiel SEAT


0903 826 002
stefan.strecky@araver.sk

Kontaktný formulár

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.