BMW 320d

Autor: Peter Sonlajtner

Je to úplne nový model 3-rady 6-tej generácie,  ktorý prišiel na slovenský trh začiatkom minulého roka a vystriedal predchádzajúci model E90.

Najprv sa zameriame na vzhľad, ktorý je dynamickejší, agresívnejší a nová rada vyzerá podstatne dramatickejšie, než tá predchádzajúca. Predná časť nám tak trochu pripomínala súčasnú radu 5, ale keď sa zadívate trochu pozornejšie, môžete si všimnúť, že svetlomety sú spojené s obličkovitou maskou chladiča, čo je oproti rade 5 hlavný poznávací znak.

Interiér je elegantný s trochou športového šmrncu a najviac vynikne zaujímavá a mohutná stredová konzola, ktorá celkom výrazne oddeľuje sedadlo pre vodiča a spolujazdca.

Hovorí sa, že BMW vyrába tie najlepšie motory na svete. A je to tak. Potvrdzuje to nielen najväčšie množstvo ocenení v ankete International Engine of the Year. Aktuálny dvojliter dízel je doslova zázračný. Má silu ako trojlitrový šesťvalec, no je úspornejší než kedykoľvek predtým. Nedivím sa, že už dve predošlé generácie bol tento model v Európe najobľúbenejším. Nová generácia to len počiarkne.

Že BMW radu 3 v prísnych nárazových testoch EuroNCAP získa 5 hviezdičiek bola celkom samozrejmosť. No percentuálne ohodnotenie jednotlivých oblastí ochrany posádky, chodcov, detí a body za podporné elektronické systémy vodiča všetkých príjemne prekvapili.

Oproti predchádzajúcemu modelu narástla nová trojka do dĺžky takmer o 10cm. Je to cítiť aj v interiéri vozidla, priestor je oveľa veľkorysejší a ponúka celej posádke komfortnú jazdu aj na dlhšie trasy.

Zväčšil sa aj rázvor náprav, čo výrazne prispelo k lepšej stabilite vozidla.

Mal som možnosť testovať vozidlo aj v náročných podmienkach. Nová trojka nemá problém zvládnuť náhly vyhýbací manéver v 70km rýchlosti. Je stabilná aj na mokrom povrchu, v zákrutách drží stopu aj pri vyšších rýchlostiach, jedným slovom povedané, je ako pribitá k ceste.

Môžem povedať, že nová trojka je veľmi vydareným modelom z dielne BMW a verím, že si nájde veľa priaznivcov, ktorí si budú môcť vychutnať radosť z jazdy, ktorú nové BMW rady 3 bezpochybne poskytuje.

Mohlo by Vás zaujímať:

Vozidlá BMW radu 3 na sklade

Akcie BMW radu 3

Kontakt

RIJA - Bavaria Nitra

Drážovská ul. 3282/17
949 01 Nitra

Telefón: 037 / 773 07 20
Fax: 037 / 773 07 22
Email: info@rijabavaria.sk

Peter Sonlajtner

predaj vozidiel BMW

Kontaktný formulár