Citroën C5 Aircross SUV ako vlajková loď? Pre nás určite!

Sila, iskra, elegancia, robustnosť , sexy krivky, komfort, unikátny vzhľad a k tomu typické prvky Airbump na spodných prahoch, predná maska so štvoricou menších svetlometov a dvojitým šípom, pekný zadok s podlhovastými modulmi s LED diódami a 3D efektom...určite je už hneď každému jasné, že ide o Citroën. Ale tento nie je hocijaký. Tento je výnimočný. Taký, čo vám určite prirastie k srdcu tak, ako aj mne. Dnes bude konkrétne reč o aute Citroën C5 Aircross SUV, ktoré sa radí k najmodulovateľnejším a najkomfortnejším SUV vo svojej kategórii. Je veľmi funkčné a jednoduché na používanie, s unikátnym vzhľadom a silnou osobnosťou, pôsobí mohutne, ale pritom bez známok arogancie a vďaka jeho výzoru jednoznačne priťahuje pozornosť okolia.

Ja som mala česť testovať 130 koňovú dieselovú verziu s 8 stupňovou automatickou prevodovkou,  v najvyššej výbave SHINE a môžem povedať, že jazda na Citroën C5 v tejto výbave je skutočný pôžitok.

Spoločnosť mi počas jazdy robila sestra, ktorá pyšne nastúpila do auta a s rešpektom sa pripútala. Tá samozrejme hneď preskúmala všetky útroby a tlačidlá v aute a najviac ocenila stredovú klimatizovanú a osvetlenú lakťovú opierku, kam si dala schladiť svoj obľúbený nápoj  a vyrazili sme na cesty.  Naša jazda sa začala v autoumyvárni, kde som ho dostatočne pohýčkala a pripravila na „promenádovanie“ po okolí.

Už po prvom nasadnutí do auta ma príjemne prekvapilo pohodlie sedadiel, ktoré toto auto ponúka. Citroën C5 Aircross je vybavený ultrakomfortnými sedadlami Advanced Comfort, ktoré zaručujú neustále mäkké a zároveň pevné sedenie vďaka širokej sedacej časti a operadlám. Príjemný pocit komfortnej jazdy zdvojnásobia tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi, ktoré dokonale tlmia nerovnosti našich ciest.

Interiér tohto vozidla je priam lahodiaci oku svojou eleganciou a jemnosťou, ktoré dodávajú tomuto autu ten správny šmrnc. Chválim hlavne prevedenie bledej kože s chrómovými prvkami na palubnej doske. Odkladací priestor v aute je tiež veľkorysý, takže veľké rodinné nákupy nebudú vďaka 720 litrovému batožinovému priestoru žiadny problém.

Vozidlá SUV boli spočiatku vyrobené pre dámsku časť populácie, pretože sú zväčša extravagantné, robustné, a hlavne tie s automatickou prevodovkou nám ženám jednoznačne uľahčujú život aj samotnú jazdu. Našu pohodovú jazdu mestom, pri ktorej sme sa cítili ako dve princezné v koči som sa rozhodla trochu oživiť a tak som stlačila tlačidlo SPORT.  Krásny západ slnka a poloprázdne cesty vo mne prebudili adrenalínového ducha, tak som dupla na plyn. Dynamika a akceleračný šok nám dal jasne najavo, že športový režim funguje výborne a uisťujem vás, že po chvíli si budú spolujazdci otvárať okná, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu tak, ako aj moja spolujazdkyňa :-D

Čo ma veľmi milo prekvapilo boli asistenčné systémy, ktoré vozidlo ponúka, najmä systém varovania pred opustením jazdného pruhu, kedy riadenie auta postupne samo zmení smer bez toho, aby ste mali ruky na volante a vráti vozidlo do pôvodného jazdného pruhu. Ďalší plusový bod dávam cúvacej kamere so zobrazením na displeji pohľadu na vozidlo zhora  a jeho okolie v uhle 360 stupňov, takže parkovanie bol presné. Systém pomoci pri rozjazde do kopca, čítanie dopravných značiek, sledovanie mŕtveho uhla, automatické prepínanie diaľkových svetiel a mnoho ďalších sú už len bonusy pre šoféra.

Vozidlo Citroën C5 Aircross SUV jednoznačne odporúčam každému, kto má rád jedinečnosť, moderný dizajn, komfort, pohodlie, jazdu mestom ale aj terénom a som si istá, že s ním zažijete veľmi veľa zábavy tak ako ja.

 

Vaša predajkyňa vozidiel Citroën

Simona Zuzíková

 

 

Mohlo by vás zaujímať: 

 

Kontakt

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.