Dizajnérsky kúsok Citroën C3

C3 je na trhu známa tvár. Je typickým odrazom francúzskej značky a preto je okamžite rozpoznateľný podľa tvarov a jedinečných proporcií. Jeho zdvihnutá predná časť dodáva robustnosť a zároveň vyváženosť horizontálnych línií odbúrava akúkoľvek agresivitu. Jeho plynulé krivky, vypracované boky a tvary zdôraznené silnými grafickými prvkami robia z vozidla  C3 inšpiratívne vozidlo, ktoré priam vysiela energiu, modernosť a bezpečnosť.

Už na prvý pohľad môžeme vidieť, že dizajnéri vložili veľa citu do návrhu vozidla. Trúfalý a dokonale nápadný dizajn, svetelný podpis s dennými LED svetlometmi, 3D efektom na zadných svetlometoch, ochranné plastové lišty podbehov kolies na spodnej časti karosérie, veľké kolesá a ochranné prvky Airbump. Toto sú charakteristické črty obľúbeného vozidla Citroën C3.

Auto, na ktorom som brázdila cesty má pod kapotou 1.2 benzínový trojvalcový motor PureTech s 82 koňmi a manuálnou prevodovkou.

Po nasadnutí do auta ma očarila jemnosť detailov na palubnej doske, ktoré pôsobia elegantne a energicky. Dominantný je hlavne 7 palcový dotykový displej, ktorý je veľmi ľahko ovládateľný a vďaka bluetooth som si pripojila telefón, ktorý má svoje miesto v schránke pod displejom, pustila obľúbenú hudbu a jazda mohla začať. Absentujúca lakťová opierka mi ponúkla priestor na odloženie kabelky, ktorá mi inokedy lieta po celom aute, ale tu si našla svoje miesto. Praktické odkladacie miesta ako extrémne hlboká schránka pred spolujazdcom alebo vrecká na dverách sú len ďalšie plusy pre toto vozidlo. Hlasný zvukový signál ma prinútil pripútať sa a išlo sa na cesty.

Citroën C3 bol navrhnutý ako miesto pre život, kde panuje spokojnosť. A môžem povedať, že pohodlné sedadlo spolu s dokonalým odhlučnením vozidla, kvalitným pružením a citlivým radením ma v tomto tvrdení len usvedčilo a Citroën C3 bol ideálna voľba na moju testovaciu jazdu.  Komfortu jazdy pridávala prítomnosť šestnásťpalcových diskov kolies, ktoré sú z hľadiska efektu aj praktickosti výborným kompromisom.

Vďaka bezpečnostným prvkom pri jazde, ako sú napríklad čítanie značiek s rýchlostným obmedzením, pomoc pri rozjazde do kopca alebo cúvacím senzorom som jazdu zvládla s prehľadom a zaparkovala svojho malého tátoša na parkovisku medzi dve autá, kde mi prvky Airbump na dverách chránili karosériu pred prípadnými škrabancami.

Objem batožinového priestoru predstavuje štedrých 300 litrov a tak som mohla veselo nakupovať.

Model C3 je určený hlavne pre dizajnovo zameraných zákazníkov, ktorí ocenia širokú paletu možností individualizácie. Jeho revírom sú mestá a priľahlé oblasti, v ktorých vďaka originálnemu vzhľadu určite vynikne. A preto sa mi žiadalo otestovať aj iný terén, a to ľahkú poľnú cestu, na ktorej auto vôbec nesklamalo vďaka tichej a tlmenej jazde, ba práve naopak dožičilo mi veľmi hravú a sviežu jazdu. Športové auto to zrovna nie je,  ale do kopca sa zahanbiť nenechalo a svižne to zvládlo. 

Tiež musím vyzdvihnúť farbu vozidla, ktorá je béžová a nečistoty z tejto prašnej jazdy splynuli s farbou vozidla a moja najbližšia cesta nemusela viesť do autoumyvárne.  

Citroën C3 hodnotím ako ideálne mestské auto pre každú ženu ale určite v ňom vynikne aj urastenejší muž. Auto nie je tuctové, práve naopak veľmi originálne a jedinečné so sympatickými črtami, ktoré sú charakteristické pre túto francúzsku značku. Ak hľadáte pohodlné auto do mesta s atraktívnym vzhľadom, ktoré vás bude hýčkať, C3 je určite to pravé.

 

Predajca vozidiel Citroën

Simona Zuzíková

 

Mohlo by vás zaujímať:

Kontakt

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.