Nový SEAT Leon môže byť Váš už 12 990€ !

Viac

Seat Leon

Autor: Marianna Jašková

Tak sme sa konečne dočkali. Úplne nový SEAT Leon konečne dorazil aj na Slovensko. A pre mňa to bola láska na prvé odvezenie.

Aj keď neprajníci hovoria, že je to trochu väčšia Ibiza, ja hovorím: No a čo! Veď Ibiza je dostatočne pekné auto. Ale pomýliť si Leona s Ibizou naozaj nemôžete.

Predná kapota má moderný a dynamický prelis, ktorý bol použitý už pri novej Ibize. Toto je nové smerovanie koncepcie SEAT. Predné svetlá pôsobia dynamicky, akoby sa na Vás pozerali oči šelmy. Ak si navyše priplatíte Full LED, získate niečo, čo nemá žiadne iné auto v tejto kategórii. Zabudnite na výmenu žiaroviek, či xenónov,  LEDky Vám budú svietiť cez deň, v noci a aj diaľkovo a to s podstatne dlhšou životnosťou. Táto nová technológia má vyššiu svietivosť ako bi-xenóny a navyše neosvecuje autá oproti. Čo viac si želať?

Nový Leon upustil od skrytých kľučiek zadných dverí. Niektorým sa to páčilo, iným nie. Ale je fakt, že normálna kľučka sa otvára podstatne ľahšie. A ešte malý pohľad dozadu. Keby bol Leon žena, dalo by sa povedať, že má fakt peknú riťku. Takto len poviem, že zadný nárazník je zaujímavo tvarovaný a svetlá pozvoľna prechádzajú z nárazníka až na piate dvere. Spolu to tvorí veľmi pekný pohľad.

Ale konečne nastúpme. Dizajnéri sa tento krát naozaj vyšantili. Ten interiér je jednoducho krásny. Úplne iný ako v akomkoľvek inom Seate. Ukazovatele na prístrojovej doske sú symetrické, kolečko otáčkomeru a rýchlomeru, doplnené o LED ukazovatele teploty motora a stavu palivovej nádrže. Displej palubného počítača je veľmi prehľadný a ľahko sa v ňom zorientujete. Novinkou je, že ukazuje aj teplotu oleja a chladiacej kvapaliny. Okrem klasických ukazovateľov jazdy (priemerná rýchlosť, spotreba...) zobrazuje tiež rádio a telefón. Áno, štandardným príslušenstvom je už pre výbavu Style aj bluetooth  pripojenie telefónu. Toto všetko ovládate priamo z volantu. Ten bude pre „starých seaťákov“ spočiatku trošku komplikovaný, tradičné tlačítka vystriedalo rolovacie kolečko. Ale zvyknúť sa dá rýchlo.  Veď čo si budeme hovoriť, na lepšie sa zvyká ľahko.

V interiéri však najviac oceníte jeho najväčšiu dominantu, 5,8“ dotykový farebný displej. Ten je štandardom pre výbavu Style. Rádiu okrem klasických USB a Aux-in vstupov pribudol aj slot na SD kartu. Prepínanie medzi jednotlivými stanicami alebo listovanie medzi pesničkami je veľmi jednoduché, dotykový displej má dobrú odozvu. Telefón sa po úvodnom spárovaní pripája automaticky, auto načítava telefónny zoznam a  tiež zoznam posledných volaní.

Sedadlá sú už v základnej výbave mierne športové, s výraznejším bočným vedením. Vodič iste ocení nastaviteľnú lakťovú opierku. Odkladacia schránka sa nám nafúkla a pribudla v nej praktická vodorovná polička. A čo sa naozaj nafúklo je priestor na zadných sedadlách. Nový Leon má o 7 cm väčší rázvor, čo už si kolená  pasažierov na zadnom sedadle iste všimnú. Batožinový priestor má 380 litrov. Nie je to síce plavecký bazén, ale na odvezenie bežnej batožiny úplne stačí.

Ale dosť bolo okukovania, poďme sa voziť. Motory sú tichučké a kabína skvele odhlučnená. Jedine pre výbavu FR je vo voliteľnom športovom móde umelo zvýraznený zvuk motora. To aby sa Vám ten pocit zo športovej jazdy ešte viac zvýraznil. Môj Leon má motor 1,6 TDI 77kW/105k. A hoci má skvelú spotrebu, obávam sa, že na pohonné hmoty miniete viac ako obyčajne. Prečo? Lebo v tom aute sa tak dobre vozí, že budete mať chuť ísť z Trenčína do Piešťan cez Banskú Bystricu, len aby ste si užili čo najdlhšiu jazdu.

Nebudem tu ďalej opisovať fantastické jazdné vlastnosti, to ako skvele drží na ceste i v zákrutách. Veď jedno vyskúšanie je hodné tisíc slov. Tak neváhajte a príďte sa odviesť. Ja Vám toho svojho Leona na chvíľu požičiam.

Kontakt

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

predaj vozidiel SEAT

Mgr. Marianna Jašková

predaj vozidiel SEAT


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár