ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

Škoda Octavia 1,8 TSI – rodinný športovec na dlhé cesty

Rýchlosť, pohodlie a elegancia. To všetko má Octavia 1,8 TSI vo svojom rodnom liste. Počas každej jednej jazdy som netrpezlivo čakal so zaostreným zrakom na budíky palubnej dosky, kým sa motor zohreje a budem si môcť užiť jej zrýchlenie.

Motor 1,8 TSI o výkone 132 kW je po modeli RS to najvýkonnejšie z benzínovej verzie, čo Octavia ponúka. Už po prvej jazde som sa do toho motora zamiloval. Už aj nemalé pohladkanie plynového pedála ma dokázalo zaprieť do sedačky. 180 koní je vynikajúcich na to, aby dokázalo bez akýchkoľvek problémov rozbehnúť takéto veľké auto.

Z 0-100 km/h dokáže zrýchliť za 7,4 sekundy. Hlavnú zásluhu na tom má určite výborne fungujúca 7 stupňová automatická prevodovka DSG. A keď pri radení začnete používať pádielka pod volantom, na chvíľku sa cítite ako jazdec Formuly.

Čo sa týka spotreby tak v meste sa s týmto motorom dá jazdiť okolo 8 litrov. Diaľnica s kombináciou adaptívneho tempomatu v režime Sport okolo 7 litrov, čo pri takomto motore s výkonom 132 kW nie je veľa, hlavne keď chcete okamžite pocítiť jeho silu. 

O dizajne Octavie sa toho už popísalo a povedalo veľmi veľa. K dispozícii som mal Octaviu so 7 stupňovou DSG prevodovkou v tej najluxusnejšej výbave Laurint & Klement. Asi najviac som ocenil bi-xenónové svetlomety, ktoré dokážu dokonale osvetliť aj to najtmavšie miesto na vozovke aj mimo nej. Sú doplnené LED diódami pre denné svietenie. Zadné svetlá v tvare C sú taktiež obohatené o LED technológiou. Octavia Laurint & Klement bola postavená na krásnych 18“ palcových diskoch TURBINE z ľahkej zliatiny v antracitovom vyhotovení. Široké pneumatiky dokázali podržať aj pri ostrejšom prechádzaní zákrut.

Sedačky v kombinácii koža a ALCANTARA sú veľmi pohodlné a dokážu človeku spríjemniť cestu aj na veľmi dlhých cestách. V stredovom tuneli je vsadený navigačný systém Columbus s 8“ palcovou prehľadnou grafikou s jednoduchým ovládaním. Na svoje si príde aj milovník hudby. Vo vozidle sa okrem Sound Systemu CANTON s 10 reproduktormi a digitálnym equalizérom nachádza výkonný subwoofer umiestnený v batožinovom priestore. Celkovo je dizajn vozidla a interiéru prepracovaný na jednotku.

Čo dodať na záver?

Ak hľadáte pod kapotou výkonný motor, luxusnejšie spracovanie a najnovšiu technológiu od Škody tak Octavia tretej generácie s motorom 1,8 TSI vo výbave Laurint & Klement je tá správna voľba. Ja osobne som bol veľmi príjemne prekvapený a neváhal by som ani chvíľu nad takouto kombináciou. Ešte som sa neviezol v Octavii, ktorá by ťahala tak zbesilo a neúnavne ako táto („RS-ku“ nerátam - to je už oficiálny športovec).

Kontakt

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská V / 56
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda

Lucia Opatovská

predaj vozidiel Škoda


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda

Ing. Júlia Berová

predaj vozidiiel Škoda


0903 826 170
julia.berova@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár