Nová Kia RIO v predaji

už od 10 490€!

Viac

Kia Sportage teraz už za 18 990€ !

Príďte si po svoju novú Kiu ešte dnes!

Viac

Test Kia cee´d

Modernizovaná verzia druhej generácie modelu ceed predstavuje ďalší krôčik na ceste značky Kia od výrobcu lacných áut k výrobcovi vozidiel zaujímavých, kvalitne pôsobiacich a športovo ladených.

O športovosť sa stará najmä nová edícia GT Line. Tú dole na obrázkoch zastupuje červené auto, ktoré som testoval.

Nový model patrí pri porovnaní s konkurenčnými hatchbacky nižšej strednej triedy k tým výhodnejším z hľadiska pomeru ceny a výbavy. Prispieva k tomu aj tradičné rekordne dlhá záruka platná až sedem rokov. Pozitívom je proti konkurentom tiež možnosť bezpečne prevážať na zadných sedadlách trojicu dospelých.

¾ zepředu doprava

Ako slabinu vidím lenivosť benzínových motorov 1.4 a 1.0 T-GDI. Nový trojvalec s turbom, ktorý sa do auta dostal pri modernizácii v roku 2015, to kompenzuje aspoň vynikajúce papierovú úspornosťou. V praxi som skúšal naftovú tisícšesťstovku, ktorá sa prezentuje kultivovaným chodom a rozumnú spotrebou, ktorá je ale vykúpená nutnosťou častejšie podraďovať z dlhého šiesteho rýchlostného stupňa - najmä pri predbiehaní.

Zákazníci hatchbacku budú predovšetkým menšie rodiny, pary alebo jednotlivci všetkých vekových kategórií. Nový ceed určite zaujme aj firemnú klientelu. Najmä verzia GT Line môže osloviť aj ďalších záujemcov, ktorí až doteraz považovali kórejské autá za druhoradá alebo túžili po svižnejšom vození, ale nechceli si zaobstarať športové prevedenie GT, ktoré vedieme ako samostatný model.

Druhá generácia vozidla Kia ceed sa začala  predávať v apríli 2012 a vyrába sa rovnako ako jeho predchodca v Žiline. V roku 2015 došlo k modernizácii. Ide o model technický spriaznený s vozidlom Hyundai i30.

Hatchback sa od combi  líši len detailami - samozrejme menším batožinovým priestorom alebo tiež o niečo agilnějším prechádzaním ostrých zákrut. Prím tu hrá najmä športovejšie naladený podvozok verzie GT Line.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcia Kia cee´d

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
912 50 Trenčín

Telefón: 032 / 743 02 78
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

predaj vozidiel KIA

Mária Gašpieriková

predaj vozidiel KIA

Kontaktný formulár