Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

VW Jetta - Vydarená Mexičanka

Autor: Peter Marušinec Zdroj: ARAVER

Tento článok bude o novej VW Jetta. Mexičanka preto, nakoľko tento model sa vyrába v Severnej Amerike, v Mexiku. O tom, že je naozaj vydarená, sa máte možnosť presvedčiť sami. Teraz by som sa však s Vami rád podelil o moje vlastné pocity z novej Jetty, ktoré som nadobudol počas  dvoch mesiacov používania tohto vozidla.

Mal som možnosť vyskúšať VW Jettu, vo výbave Comfortline, s motorom 1,2 TSI, ktorý je základnou motorizáciou tohto vozidla. Mnohí z Vás si asi povedia, že motor 1,2 je slabý na tak veľké auto, ktorým Jetta zaručene je, veď meria skoro 4,7 metra.  Ale po prvých kilometroch ma motor príjemne prekvapil, či už elasticitou alebo veľmi dobrou spotrebou, ktorá sa v dlhodobom priemere zastavila na 6,0 l na 100 km, a to som väčšinu kilometrov prejazdil v meste. Za takúto spotrebu by sa nemusel hanbiť ani motor s nálepkou TDI. Svojím spôsobom má na tom veľkú zásluhu 6 stupňová prevodovka, ktorá veľmi dobre spolupracuje s motorom a dovoľuje jazdiť v meste na 5. prevodovom stupni, čo si pri 50 km rýchlosti s iným motorom neviem dosť dobre predstaviť.

Svoj podiel na pozitívnych vlastnostiach novej Jetty má tiež podvozok, ktorý dobre zvláda aj viaceré za sebou idúce nerovnosti na ceste a nedovolí vozidlu, aby v zákrutách šofér stratil kontrolu. Počas jazdy v meste nová Jetta priťahovala mnohé pohľady zvedavcov. Napriek tomu, že je stále konzervatívna, z môjho pohľadu je jej dizajn veľmi vydarený a nesie športový charakter. Vozidlo sa dá využiť aj ako rodinné, keďže veľkosť kufra je 510 l, ale kľudne si ju viem predstaviť aj ako manažérsky typ vozidla vo flotile úspešných firiem.

Výrobca vidí svoje najväčšie šance predaja tohto vozidla v Amerike, ale ja osobne som presvedčený o tom, že nová Jetta si nájde svojich zákazníkov aj u nás na Slovensku.

Na záver si Vás dovolím ešte raz pozvať k nám na salón, kde si novú Jettu môžte nielen pozrieť, ale aj vyskúšať. Teším sa na Vašu návštevu!

Peter Marušinec - Váš predajca VW – Trenčín Opatová

Našu aktuálnu ponuku VW Jetta nájdete tu.

Mohlo by Vás zaujímať:

Z našich akcií - VW Jetta + promo video

Test VW Jetta

Viac o VW Jetta - galéria, cenník

Kontakt

Araver Trenčín - Opatová

Nivy 80
912 50 Trenčín Opatová

Telefón: 032 / 744 13 65
Fax: 032 / 744 13 68
Email: opatova@araver.sk

Peter Marušinec

predaj vozidiel VW

Kontaktný formulár