Letný výpredaj Audi !

Využite zľavy na skladové autá až do 23% !

Viac

Viac o Audi Q3

Nové Audi Q3 je SUV kategérie premium v kompaktnom formáte. Ako pravé Audi posúva ďalej latku vo všetkých oblastiach techniky - svojou karosériou, pohonnými jednotkami, podvozkom, ako aj najmodernejšími asistenčnými a multimediálnymi systémami. Audi Q3 je všestranný spoločník na každý deň - mestský typ.

Už dizajn Q3 je typický pre značku - línie pripomínajúce kupé sú pre SUV jedinečné a vizualizujú športový charakter. Markantné svetlá dodávajú karosérii akcenty, výrazne sklonené zadné okno podčiarkuje športového ducha Audi Q3.

Vďaka dôsledne ľahkej konštrukcii má Audi Q3 v základnej verzii pohotovostnú hmotnosť nižšiu ako 1.500 kg. Kapota motora a dvere batožinového priestoru, zabiehajúce do bokov a nesúce zadné skupinové svetlá, sú vyrobené z hliníka, pri konštrukcii pevnej a bezpečnej kabíny posádky sa využívajú mnohé prvky z ocele ultra vysokej pevnosti. Nízky koeficient aerodynamického odporu cx 0,32 výrazne prispieva k priaznivej spotrebe paliva.

V interiéri pôsobí nové Audi veľmi priestranne, jeho ergonómia a kvalita vypracovania sú príkladné. Rovnako ako pri exteriéri majú zákazníci aj tu mnoho možností vyjadriť svoj vlastný štýl - Audi ponúka rozličné druhy materiálov a farieb. Batožinový priestor má objem 460 až 1.365 litrov, čo je ideálne pre šport a voľný čas.

Sériové vybavenie sa dá doplniť mnohými prvkami vybavenia na želanie, prevzatými bezprostredne z luxusnej triedy. Patria k nim napríklad adaptívne bi-xenónové reflektory Xenon plus, vynikajúco osvetľujúce cestu v zákrutách. Vylepšený parkovací asistenčný systém varuje vodiča aj pred prekážkami vedľa vozidla.

V oblasti infotainmentu Audi ponúka celú modulárnu stavebnicu komponentov - na vrchole je veľký navigačný systém na báze pevného disku MMI Navigation plus a systém priestorového ozvučenia Bose Surround Sound System s efektne osvetlenými hlbokotónovými reproduktormi vpredu. Trocha neskôr bude nasledovať Bluetooth Autotelefon online vrátane hotspotu WLAN, zabezpečujúceho plnohodnotné mobilné pripojenie na internet v kabíne Audi Q3.

Kompaktné priemium SUV od Audi prichádza s troma štvorvalcovými motormi, jedným TDI a dvoma TFSI. Všetky agregáty kombinujú priame vstrekovanie paliva s prepĺňaním turbokompresorom, rekuperačným systémom a systémom Štart-Stop. Účinné motory pokrývajú výkonové rozpätie od 103 kW (140k) do 155 kW (211 k). Trocha neskôr bude nasledovať základná verzia Adi Q3, vybavená motorom 2,0 TDI s výkonom 103 kW (140 k) a pohonom predných kolies, ktorá spotrebuje na 100 km priemerne menej ako 5,2 lita nafty. Najvýkonnejší benzínový a naftový motor sa štandardne kombinujú s permanentným pohonom všetkých kolies quattro a 7-stupňovou prevodovkou S tronic s dvoma spojkami. Prevodovka S tronic prináš jednu inováciu - pri uvoľnení pedála akcelerátora prevodovka rozopne aj druhú spojku a nechá Audi Q3 voľne dobiehať zotrvačnosťou ak vodič na príplatkovom systéme regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select zvolil úsporný režim "efficiency". Aj toto konštrukčné opatrenie pomáha znižovať spotrebu paliva. Prostredníctvom systému Audi drive môže vodič prispôsobovať rozličné systémy vozidla svojmu individuálnemu štýlu jazdy v štyroch režimoch. Medzi nimi je aj menežment motora a adaptívne tlmiče, montované na želanie Podvozok Audi Q3 so štvorprvkovou zadnou nápravou, elektromechanickým posilňovačom riadenia a výkonnými brzdami sa vyznačuje sofistikovanou konštrukciou. Na želanie sa dodáva asistenčný systém pre rozjazd do svahu, neskôr bude k dispozícii aj asistenčný systém na automatický kontrolovaný zjazd zo strmého svahu.

Audi vstupuje do nového segmentu trhu – Audi Q3 je premium SUV v kompaktnom formáte. Je športové a účinné, všestranné a trendové – typ, ktorý je doma na všetkých cestách. Q3 prezentuje schopnosti Audi vo všetkých oblastiach techniky – pri svojej ľahkej karosérii, výkonných a účinných motoroch, dynamickom podvozku, ako aj pri najmodernejších asistenčných a multimediálnych systémoch. Mnohé prvky vybavenia pochádzajú priamo z luxusnej triedy.

Dizajn a karoséria

Audi Q3 má najšportovejší a najprogresívnejší dizajn vo svojom segmente. Na prednej časti karosérie dominuje jednodielna maska chladiča so zrezanými hornými rohmi, energicky klenutá kapota motora nadväzuje na tvar masky. Klinovité predné reflektory môžu byť na želanie vybavené bi-xenónovými systémami Xenon plus s dennými svetlami zo svietiacich diód LED. Veľké otvory na vstup vzduchu demonštrujú potenciál motorov.

Aj bočná silueta má klasické prvky dizajnu Audi. Výrazná hrana (tzv. Tornadolinie) delí bočnú plochu karosérie pod oknami. Nad prahmi karosérie ďalšia hrana (tzv. Dynamic line) dodáva ďalšie akcenty, výrezy blatníkov sú energicky definované. Plocha plechu zaberá dve tretiny telesa karosérie, plocha skiel kabíny zvyšnú tretinu. Línia strechy sa už skoro začína znižovať, zadné stĺpiky karosérie sú výrazne sklonené ako pri kupé.

Napriek dynamickému profilu, pripomínajúcemu kupé, sa Audi Q3 dá jednoznačne identifikovať ako príslušník rodiny modelov Q značky Audi. Dvere batožinového priestoru, zasahujúce do bokov karosérie, majú podobný tvar ako pri väčších sesterských modeloch Q5 a Q7. Pri predných reflektoroch Xenon plus sú aj zadné skupinové svetlá vytvorené z pásov svietiacich diód LED.

Koncovky výfuku sú zdvojené. Audi Q3 má dĺžku 4,39 metra, šírku 1,83 metra a výšku 1,60 metra, vrátane líšt strešného nosiča. Koeficient aerodynamického odporu cx 0,32 patrí k najlepším hodnotám v segmente; zakrytá podlaha karosérie optimalizuje prúdenie vzduchu pod vozidlom.

Audi dodáva svoje nové kompaktné SUV v dvanástich farbách karosérie, k tomu je na výber päť možností farebnej individualizácie plastových dielov karosérie. Okrem štandardnej čiernej farby môžu byť lemy blatníkov a nájazdové štíty v nárazníkoch lakované kompletne vo farbe karosérie alebo v kontrastnom odtieni antracitovej farby. Optikpaket Offroad Audi exclusive s rozšírenými blatníkmi dodáva Q3 energický vzhľad. Komplet S line Exterieurpaket je naopak koncipovaný v klasickom duchu Audi pre zvlášť športovo založených zákazníkov.

Karoséria kompaktného SUV má vysokú pevnosť, poskytuje posádke dokonalú ochranu pri kolízii a vyznačuje sa vysokou mierou akustického komfortu. Kabína posádky je vytvorená z veľkého podielu plechov s premenlivou hrúbkou (tailored blanks) a z tvarovo vytvrdzovaných ocelí s extrémnou pevnosťou. Tieto materiály sa vyznačujú malou hrúbkou a prispievajú k zníženiu hmotnosti. Kapota motora a dvere batožinového priestoru Audi Q3 sú vyrobené z hliníka. Vo verzii s pohonom predných kolies má kompaktné SUV od Audi pohotovostnú hmotnosť nižšiu ako 1.500 kilogramov.

Interiér

Priestranný interiér Audi Q3 harmonicky reflektuje ľahko muskulózne línie vonkajšieho dizajnu. Veľký oblúk, tzv. wrap-around obklopuje vodiča a spolujazdca – rovnako ako vo veľkých modeloch značky. Horizontálne členenie prístrojového panelu zvýrazňuje šírku kabíny. Monitor navigačného systému, montovaného na želanie, s uhlopriečkou až do 7 palcov (17,8 cm) je umiestený v hornej časti prístrojového panelu a predstavuje novinku v rodine modelov Q.

Nekompromisne vysoká kvalita vypracovania je pre Audi vecou cti, rovnako ako vycibrený štýl pri výbere farieb a materiálov. Pre interiér je k dispozícii päť farebných koncepcií v čiernom, sivom, béžovom a dvoch svetlohnedých odtieňoch farby. Ako materiál poťahu sedadiel sú na výber tri druhy látky a tri druhy kože, dekoračné obklady sú k dispozícii v štyroch vyhotoveniach, medzi nimi aj smrekovcové drevo s otvorenými pórmi a nový strieborný hliník s drôteným úpletom a trojrozmerným efektom. Komplet vybavenia S line Sportpaket v chladnej čiernej farbe poskytuje ďalší osobitný druh obkladového materiálu.

Ovládacie prvky Audi Q3 sú logicky koncipované a intuitívne zrozumiteľné – aj to je typický prvok Audi. Prístroje sa dajú bezpečne odčítať na prvý pohľad, sedadlá poskytujú vynikajúcu oporu a vedenie tela. Súčasťou sériového vybavenia je audiosystém chorus so vstupom pre externý mobilný prehrávač, rovnako ako klimatizácia a komplex zádržných systémov.

Mnohé prvky vybavenia na želanie kategórie high-end dokumentujú vysoký technologický štandard Audi Q3. Je medzi nimi palubný počítač s programom pre úspornú jazdu, komplet náladového osvetlenia kabíny z LED, panoramatické strešné okno, komplet odkladacích priestorov, športové sedadlá, sedadlá s elektrickým nastavovaním a vyhrievaním, komfortný elektronický ovládač pre odomykanie bez kľúča a štartovanie motora tlačidlom, dvojzónová automatická klimatizácia, stmavené sklá v zadnej časti kabíny a trojramenný športový volant v novom dizajne, špecifickom pre modely Q. Adaptívne bi-xenónové reflektory Xenon plus a asistenčný systém diaľkových svetiel inteligentne osvetľujú cestu v tme.

Vo svojom batožinovom priestore poskytuje Audi Q3 veľa miesta pre všetky potreby na voľný čas a šport. Základný objem 460 litrov sa dá sklopením deleného operadla zadného sedadla zväčšiť maximálne na 1.365 litrov. Súčasťou sériového vybavenia sú pozdĺžne lišty strešného nosiča. Mnohé prvky vybavenia na želanie spríjemňujú život s kompaktným SUV. Medzi nimi je napríklad upevňovací komplet do batožinového priestoru, sedadlo spolujazdca so sklopným operadlo, dvierka v operadle zadného sedadla, vak na lyže, ochrana nakladacej hrany z nerezu a dvojstranná rohož na podlahu batožinového priestoru. Audi Q3 môže ťahať brzdený príves do hmotnosti 2,0 tony.

Pohon

Pre Audi Q3 budú k dispozícii štyri pohonné agregáty. Pri štarte predaja to budú dva benzínové motory TFSI a jeden naftový motor TDI, ďalší motor TDI bude nasledovať trocha neskôr. Všetky motory sú štvorvalce a majú objem 2,0 litra. Poskytujú vysoký výkon a energický krútiaci moment od 280 do 380 Nm. Všetky motory kombinujú osvedčené technológie Audi zvyšujúce účinnosť – priame vstrekovanie paliva, prepĺňanie turbokompresorom, systém Štart-Stop a systém na rekuperáciu energie.

Benzínový motor 2.0 TFSI je na výber v dvoch výkonových verziách so 125 kW (170 k) a 155 kW (211 k). Výkonnejšia verzia umožňuje Audi Q3 akceleráciu z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy a maximálnu rýchlosť 230 km/h. Naftový motor 2.0 TDI bude spočiatku v ponuke s výkonom 130 kW (177 k) a trocha neskôr aj so 103 kW (140 k). Slabšia verzia s výkonom 103 kW (140 k) a pohonom predných kolies spotrebuje na 100 kilometrov priemerne menej ako 5,2 litra nafty.

Obidva motory TFSI a výkonnejší motor TDI sa štandardne kombinujú s permanentným pohonom všetkých kolies quattro. Jeho základ tvorí hydraulicky ovládaná lamelová spojka, ktorá podľa potreby adaptívne rozdeľuje krútiaci moment na jednotlivé nápravy.

Audi Q3 2.0 TDI s výkonom 103 kW (140 k) a pohonom predných kolies, ako aj Q3 2.0 TFSI quattro s výkonom 125 kW (170 k) majú štandardne 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Verzie poháňané motorom TDI s výkonom 130 kW (177 k) a TFSI s výkonom 155 kW (211 k) kombinujú pohon všetkých kolies quattro s dynamickou 7-stupňovou prevodovkou S tronic. Táto prevodovka s dvoma spojkami môže mať na želanie ovládače pre manuálne radenie na volante.

Keď vodič v systéme regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select zvolí úsporný režim, prevodovka S tronic pri jazde s uvoľneným pedálom akcelerátora rozopne spojku – vtedy športové SUV jazdí na voľnobeh, čo prispieva k ďalšiemu zníženiu spotreby paliva.

Podvozok

Najšportovejší model v segmente spája suverénnu bezpečnosť s vysokým komfortom – podvozok Audi Q3 pôsobí vyvážane a harmonicky. Štvorprvková zadná náprava oddelene spracúva pozdĺžne a priečne sily. Elektromechanický posilňovač radenia pracuje veľmi citlivo, presne a s vysokou účinnosťou, elektromechanická parkovacia brzda zvyšuje ovládací komfort.

Pre všetky motorové verzie Audi Q3 je na želanie k dispozícii systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select. Tento systém ovplyvňuje charakteristiku elektronického pedála akcelerátora a elektromechanického posilňovača riadenia. V kombinácii s prvkami vybavenia na želanie ako prevodovka S tronic, reflektory adaptive light a tempomat Audi adaptive cruise control ovplyvňuje Audi drive select aj činnosť týchto systémov. Vodič môže prepínať medzi štyrmi režimami regulácie – comfort, auto, dynamic a efficiency. Pri režime efficiency pracuje aj automatická klimatizácia vozidla a tempomat s osobitným dôrazom na zníženie spotreby paliva.

Audi Q3 má štandardne 16-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s pneumatikami formátu 215/65 R 16, verzie s najvýkonnejšími motormi majú štandardne 17-palcové kolesá. Na želanie Audi dodáva kolesá formátu 17 až 19 palcov, niektoré z nich vyrába dcérska spoločnosť quattro GmbH. Všetky pneumatiky sa vyznačujú nízkym valivým odporom, brzdy – vpredu s ventilovanými kotúčmi – sú výkonné a odolné voči namáhaniu. S veľkou svetlou výškou 17 centimetrov umožňuje Audi Q3 jazdu aj v teréne mimo spevnených ciest.

Elektronický stabilizačný systém ESP je v Audi Q3 vybavený funkciou elektronickej uzávierky diferenciálu, ktorá v hraničnej oblasti pri jazde v zákrute reguluje rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi jednotlivými kolesami nápravy jemnými, takmer neciteľnými korektúrami prostredníctvom bŕzd. Pri všetkých verziách je systém ESP vybavený aj funkciou automatickej stabilizácie prívesu. Na želanie Audi dodáva asistenčný systém pre rozjazd do svahu, neskôr bude k dispozícii aj asistenčný systém na automaticky kontrolovaný zjazd zo strmého svahu konštantnou rýchlosťou.

Audi connect

Audi ponúka pre Q3 celú modulárnu stavebnicu komponentov infotainmentu. Napríklad tzv. connectivity Paket obsahuje terminál Audi Music Interface na pripojenie mobilných hudobných prehrávačov k audiosystému vozidla a prípravu pre navigačný systém, ktorý si zákazník môže nechať aktivovať okamžite alebo kedykoľvek neskôr.

Mnohé ďalšie riešenia pochádzajú priamo z luxusnej triedy. Systém priestorového ozvučenie Bose Surround Sound System využíva celkovo 14 reproduktorov v kabíne; predné hlbokotónové reflektory sú v tme efektne osvetlené. Vrchol ponuky infotainmentu predstavuje veľký navigačný systém na báze pevného disku MMI Navigation plus – jeho manuálne vysúvateľný farebný monitor s uhlopriečkou 7 palcov (17,8 cm) s vysokým rozlíšením zobrazuje trojrozmerné grafiky, hlasové ovládanie systému rozoznáva celé vety.

Trocha neskôr sa bude dať navigačný systém MMI Navigation plus rozšíriť systémom Bluetooth Autotelefon online s integrovaným modulom UMTS – pod súhrnným označením Audi connect bude pre Audi Q3 k dispozícii mobilný internet, vrátane špeciálnych služieb. Hotspot WLAN v kabíne umožňuje pasažierom počas jazdy neobmedzene surfovať na internete a využívať elektronickú poštu.

So systémom Bluetooth Autotelefon online sa dá trasa k zadanému cieľu v navigačnom systéme zobraziť na fotografických obrázkoch z Google Earth. Funkcia Audi Verkehrsinformation online informuje vodiča o momentálnej hustote premávky na zvolenej trase – tieto informácie sú veľmi presné a vysoko aktuálne pretože ich generuje množstvo vozidiel v reálnej premávke.

Asistenčné systémy

Aj asistenčné systémy pre Audi Q3 sú prevzaté z vyšších modelových radov značky. Systém Audi side assist zvyšuje bezpečnosť pri zmene jazdného pruhu vďaka monitorovaniu premávky vzadu a po bokoch prostredníctvom radaru. Asistenčný systém Audi active lane assist podporuje vodiča pri udržiavaní jazdného pruhu eventuálnymi automatickými korekciami riadenia. Indikácia obmedzenej rýchlosti jazdy pomocou kamery sníma príslušné dopravné značky a zobrazuje ich na monitore informačného systému vodiča v združenom prístroji.

Na uľahčenie parkovania je k dispozícii päť rozličných systémov. Najdokonalejší z nich (Parklenk­asistent) pri cúvaní na parkovacie miesto pozdĺžne alebo kolmo k smeru jazdy automaticky ovláda riadenie vozidla; ak je to potrebné tak aj na niekoľko etáp. Jeho dvanásť ultrazvukových senzorov rozoznáva prekážky ako napríklad betónové stĺpiky aj na bokoch vozidla. Systém si zapamätá polohu prekážok a pri parkovaní na ne upozorňuje vodiča.

Mohlo by Vás zaujímať:

Audi Q3 na sklade

Akcie Audi

Kontakty na predaj a servis Audi

Aktuality Audi

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: