Letný výpredaj Audi !

Využite zľavy na skladové autá až do 23% !

Viac

Viac o Audi R8

DIZAJN

Exteriér

Nadčasový štýl

Exteriér vozidla dotvárajú mnohé karbónové diely, hlavne výrazný zadný spojler. Okrem toho, že atraktívne posilňuje športový vzhľad vozidla, zvyšuje prítlak na zadnej náprave.

 Jasný výhľad

Jednodielna maska chladiča v dizajne včelieho plástu je pomocou plastických plôch predného nárazníka opticky spojená so svetlometmi. Dizajn svetiel pre denné svietenie ladí so štruktúrou otvorov pre prívod vzduchu, vďaka čomu intenzívnejšie zvýrazňuje šírku modelu Audi R8 Coupé. Na želanie dodávané diaľkové laserové svetlá poskytujú nielen väčší dosah, ale zvýrazňujú aj prednú časť vozidla.

 Technológia ľahkej konštrukcie

Napriek početnej výbave je Audi R8 Coupé až o 50 kilogramov ľahšie než jeho predchodca. Okrem iného to dosahuje ľahkou konštrukciou celej karosérie Audi Space Frame (ASF), ktorá je vyrobená z viacerých materiálov. Tak ako vždy je pri ľahkej konštrukcii (ASF) každý diel použitý presne na konkrétnom mieste za konkrétnym účelom. Preto teraz technici integrovali niektoré diely vzhľadom na ich funkciu do hrubej karosérie. Ak sa tieto diely nahradia, je hrubá karoséria o 15 percent ľahšia než pri predchádzajúcom modeli. Pritom torzná tuhosť karosérie je o 40 percent lepšia. Vonkajšie panely karosérie sú vyrobené výhradne z hliníka, na želanie sa môžu niektoré diely dodať v karbónovom vyhotovení: predný splitter, difúzor alebo bočné kryty nasávania vzduchu.

 Individualizácia

Pre nové Audi R8 Coupé existuje viacero možností, ako prispôsobiť exteriér a interiér podľa svojho vlastného vkusu. Farby pre karosériu boli novo namiešané a dajú sa kombinovať s farbami bočných krytov nasávania vzduchu. Absolútnou špičkou je bočný kryt z lesklého karbónu. Štandardne je v ponuke desať farebných odtieňov laku, pre model R8 V10 plus je v ponuke exkluzívny zelený matný lak „Camouflage“.

 Interiér

 Perfektné ovládanie vozidla v každej situácii

Užite si vzrušujúcu atmosféru pretekárskeho vozidla v interiéri nového Audi R8 Coupé. Všetky funkcie a ovládače sa sústredia na vodiča a aj pri športovej jazde umožňujú optimálne ovládanie bez toho, aby ste museli zložiť ruky z volantu. Tlačidlá pre systémy štart/stop a Audi drive select® sú teraz umiestnené na multifunkčnom volante a dokonale sa hodia k atmosfére športového vozidla.

 Puristický dizajn v interiéri

Ostré geometrické línie exteriéru plynulo prechádzajú aj do vnútorného priestoru. Najväčší akcent interiéru dáva oblúk monoposto v priestore pre vodiča. Trojdimenzionálny dizajn vetracích otvorov zvýrazňuje športový dizajn. Štandardne dodávaný terminál MMI a nový tvar voliacej páky prevodovky S tronic sú komfortne integrované v stredovej konzole.

 Perfektný komfort sedenia

Na želanie dodávané škrupinové sedadlá R8 čalúnené kvalitnou kožou Feinnappa ponúkajú nielen skvelé bočné vedenie, ale pôsobivým spôsobom kombinujú ľahkú konštrukciu a komfort. Ako alternatívu si môžete vybrať poťah vo vyhotovení Alcantara/koža Perlnappa. Ponuku dopĺňajú bočné kryty z karbónu „Sicht“ a dva pakety koženej výbavy.

 Inovatívne technológie

Nové Audi R8 Coupé ponúka systém infotainment na najvyššej úrovni. MMI® navigácia plus je štandardnom tohto systému a ovláda sa prostredníctvom štandardne dodávaného dotykového displeja MMI® Touch. Systém Audi connect, ktorý využíva rýchlu sieť LTE, poskytuje vodičovi internetové služby priamo na digitálnom displeji prístrojového panela Audi virtual cockpit. Vďaka integrovanému WLAN hotspotu sa môže spolujazdec prostredníctvom WLAN hotspotu pripojiť na internet so svojím inteligentným telefónom alebo tabletom. Na želanie sa dodáva perfektne zladený zvukový systém Bang & Olufsen s výkonom 500 W alebo systém Audi phone box.

 Audi virtual cockpit – brilantná koncepcia

Srdcom nového Audi R8 Coupé je Audi virtual cockpit, plne digitálny prístrojový panel, ktorý je mimoriadne prehľadný a úplne orientovaný na vodiča. 12,3-palcový displej TFT zobrazuje všetky informácie veľmi ostro a vo veľkom kontraste. Vodič má k dispozícii dva režimy zobrazenia: buď uprednostní virtuálne okrúhle prístroje alebo si zvolí veľkú navigačnú mapu. Systém sa ovláda prostredníctvom multifunkčného koženého volantu, takže obe vaše ruky zostanú na volante a pohľad sa sústredí na cestu.

 Koncentrácia sily. Nové Audi R8 Coupé.

Dizajn Audi R8 Coupé

Zažite maximálny pretekársky charakter v kombinácii s vynikajúcim dizajnom. Výrazná jednodielna maska chladiča Audi Singelframe, svalnaté bočné línie a atletická zadná časť zvýrazňujú jeho jedinečný dizajn. V centre stojí desaťvalcový motor, uložený pozdĺžne pod zadným oknom a ako výrazný športový ale aj dizajnový prvok vozidla môže byť na želanie osvetlený.

 Motory Audi R8 Coupé

V ponuke sú dve verzie motora V10: v Audi R8 V10 s výkonom 397 kW (540 k), alebo v Audi R8 V10 plus s výkonom 449 kW (610 k). So zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,5 alebo za 3,2 sekundy a s maximálnou rýchlosťou 323 km/h alebo až 330 km/h na Vás Audi R8 Coupé urobí naozaj obrovský dojem.

 Laserové svetlá Audi R8 Coupé


Na želanie dodávané diaľkové svetlá s laserovou technológiou zdvojnásobujú dosah LED svetlometov na 600 metrov. V každom svetlomete je integrovaný jeden laserový modul, ktorý tvoria štyri vysoko výkonné laserové diódy. Fosforový konvertor mení modrý laserový svetelný lúč na biele svetlo, ktoré je pre ľudské oko prirodzené. Kontrasty sú pri ňom zreteľnejšie. Diaľkové laserové svetlá sa aktivujú od rýchlosti 60 km/h a sú doplnkom pre diaľkové LED svetlá. Výhodami pre vodiča sú lepší výhľad a väčšia bezpečnosť.

 Audi virtual cockpit

Zameraný na podstatné: prístrojový panel vo vyhotovení ako vysoko výkonný 12,3-palcový LCD displej poskytuje vodičovi informácie formou fascinujúcej grafiky. Režimy zobrazenia môžete meniť a prístrojový panel prispôsobiť Vašim vlastným potrebám. Nastavuje sa ovládaním na koženom multifunkčnom volante. Vodičove ruky vďaka tomu zostanú na volante a pozornosť sa sústredí na cestu.

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Audi

Kontakty na predaj a servis Audi

Aktuality Audi

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: