Viac o BMW 1 3D

Pravý originál

Exteriér BMW radu 1

Bočný profil nového BMW radu 1 pripomína pretekárske auto. Predĺžené dvere a bezrámové bočné okná maximalizujú športový vzhľad, priestor pasažierov je posunutý výrazne dozadu, priťahujúc tak vizuálne pozornosť k zadnej náprave. Výraznejšie prahové nástavce sú ďalším zdôraznením dynamiky a pozývajú vás otvoriť dvere a nastupiť.

Plug in ... and play

Interiér nového BMW radu 1

Interiér nového BMW radu 1 evokuje vzhľad pretekárskeho kokpitu. Volant a radiaca páka sadnú dokonalo do ruky, čím zaistia dokonalú presnosť riadenia aj radenia. Na kvalitu orientovaný prístup k dizajnu sa dotýka každého najmenšieho detailu. Väčšia schránka pred spolujazdcom ponúka viac úložného priestoru v čistom dizajne palubnej dosky. Navyše, všetky funkcie sa dajú ovládať intuitívne, pričom vodič môže ostať sústredený na ozaj dôležité veci – napríklad na vychutnávanie si jazdy.

Vždy v pohotovosti

Systém pasívnej bezpečnosti

Bezpečnostná elektronika BMW radu 1 reaguje na vážne situácie s ohromujúcou rýchlosťou. Senzory nárazu okamžite vydajú pokyn na aktiváciu patričného systému v správnom čase a v potrebnej miere. Všetky modely radu 1 sú vybavené predpínačmi bezpečnostných pásov, systém airbagov obsahuje čelné airbagy vodiča a predného spolujazdca, hlavové závesové airbagy pre predných aj zadných pasažierov a bočné airbagy, integrované v operadlách predných sedadiel.

Päť hviezdičiek v crash-testoch Euro NCAP

Tuhá karoséria

V prípade nárazu bezpečnostná štruktúra karosérie drží tvar. Špeciálne výstuže v predných a bočných sekciách karosérie a okolo priestoru pre pasažierov sú efektívnou ochranou posádky. Nárazníky dokážu úplne pohliť energiu nárazu do rýchlosti 4 km/h, bez poškodenia karosérie. Vysoká tuhosť karosérie zároveň pomáha dosiahnuť žiletkovo presné riadenie a dych vyrážajúcu agilitu.

Otázka priorít

Dojazdové pneumatiky Run-flat

Dokonca aj po úplnej strate tlaku dokážu doplnkové pneumatiky runflat (štandard pre BMW 130i a 123d) zachovať svoj tvar a pevne sa udržať na diskoch. Dokonca aj vo vyšších rýchlostiach zostane vďaka nim BMW radu 1 stabilné a presne ovládateľné. S vozidlom dokážete absolvovať núdzový dojazd po úplnom defekte do vzdialenosti 150 km rýchlosťou 80 km/h, v prípade pomalého úniku tlaku aj na väčšiu vzdialenosť. Rezervné koleso vďaka tomu stráca význam.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: