Viac o BMW 1 5D

Sledujte ideálnu líniu

Exteriér BMW radu 1

BMW radu 1 má charakter. Zmenený a zväčšený tvar jeho predných vstupných vzduchových otvorov umožňuje motoru dýchať zhlboka. Lemy dvojitých okrúhlych predných svetiel majú výraznejšie lemovanie, doplnkové predné hmlovky sú teraz obdĺžnikové, a teda ešte nápadnejšie. Celá predná časť preberá aktívne a agilné línie bočných sekcií, vytvárajúc dojem elegancie a sily, vďaka jemne dotiahnutým detailom. Dominancia horizontálnych línií prepožičiava dynamickejší vzhľad zadným partiám. Decentná svetelná hrana nástavca zadného nárazníka pokračuje v priečnej línii prahov a znovu naberá tvar hrany predného spojlera.

Nastúpte... s úsmevom

Interiér BMW radu 1

Kabíne dominujú široko natiahnuté línie a povrchy. Dolná sekcia palubnej dosky má modifikovaný dizajn a má teraz tú istú farbu ako interiér. Nové tvary, zvýrazňujúce horizontálne usporiadanie kabíny, vytvárajú aj pocit priestrannosti interiéru. Mäkké zaoblenia a splývajúce povrchy pomáhajú integrovať stredovú konzolu s ovládačmi funkcií zábavy a klimatizácie harmonicky do palubnej dosky. Funkčné riešenia detailov, ako napríklad nová schránka pred spolujazdcom, decentne završujú celkovo harmonický koncept.

Vždy v pohotovosti

Systém pasívnej bezpečnosti

Bezpečnostná elektronika BMW radu 1 reaguje na vážne situácie s ohromujúcou rýchlosťou. Senzory nárazu okamžite vydajú pokyn na aktiváciu patričného systému v správnom čase a v potrebnej miere. Všetky modely radu 1 sú vybavené predpínačmi bezpečnostných pásov, systém airbagov obsahuje čelné airbagy vodiča a predného spolujazdca, hlavové závesové airbagy pre predných aj zadných pasažierov a bočné airbagy, integrované v operadlách predných sedadiel.

Päť hviezdičiek v crash-testoch Euro NCAP

Tuhá karoséria

V prípade nárazu bezpečnostná štruktúra karosérie drží tvar. Špeciálne výstuže v predných a bočných sekciách karosérie a okolo priestoru pre pasažierov sú efektívnou ochranou posádky. Nárazníky dokážu úplne pohliť energiu nárazu do rýchlosti 4 km/h, bez poškodenia karosérie. Vysoká tuhosť karosérie zároveň pomáha dosiahnuť žiletkovo presné riadenie a dych vyrážajúcu agilitu.

Otázka priorít

Dojazdové pneumatiky Run-flat

Dokonca aj po úplnej strate tlaku dokážu doplnkové pneumatiky runflat (štandard pre BMW 130i a 123d) zachovať svoj tvar a pevne sa udržať na diskoch. Dokonca aj vo vyšších rýchlostiach zostane vďaka nim BMW radu 1 stabilné a presne ovládateľné. S vozidlom dokážete absolvovať núdzový dojazd po úplnom defekte do vzdialenosti 150 km rýchlosťou 80 km/h, v prípade pomalého úniku tlaku aj na väčšiu vzdialenosť. Rezervné koleso vďaka tomu stráca význam.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: