Viac o BMW 2 Active Tourer

DIZAJN

Exteriéru

Nespochybniteľný dôkaz o tom, že funkčnosť a estetika sa dajú dokonalo skombinovať: Exteriér BMW radu 2 Active Tourer prináša do svojej triedy vozidiel doteraz nevídané aerodynamické akcenty.

Pri pohľade spredu okamžite upútajú kontúry nástavca pod predným nárazníkom, nízke čelné sklo a vysoká kapota. Z profilu vytvárajú dynamický dojem markantné línie, ktoré zrýchľujú vozidlo aj keď nehybne stojí. Vysoká línia strechy a veľké dvere naznačujú jednoduché vystupovanie a nastupovanie na všetky sedadlá.

Rafinovaný dizajnový jazyk zadných partií s veľkými svetlami v tvare písmena L a širokými blatníkmi dávajú BMW radu 2 Active Tourer športový vzhľad aj napriek jeho výške. Zároveň však máte k dispozícii aj pohodlný prístup do batožinového priestoru a jednoduché nakladanie vďaka jeho širokému vstupnému otvoru a nízkemu prahu.

Interiéru

Je úplne jedno, akého ťažkého nákladu je plný veľkorysý interiér BMW radu 2 Active Tourer, pretože mu za každých okolností dominuje pocit ľahkosti. Špičková kvalita materiálov v jemných farbách, veľké okná a doplnková panoramatická sklenená strecha spolu vytvárajú atmosféru naplnenú svetlom.

Tento pocit sa prejavuje aj na palubnej doske, ktorá ako keby sa vznášala v priestore, umocňujúc celkovú estetiku interiéru. Zvýšená pozícia sedenia garantuje optimálny výhľad na všetky strany.

BMW radu 2 Active Tourer má k dispozícii viac než dosť miesta pre vysokú funkčnosť. Markantná stredová konzola, výplne dverí a doplnková stredová lakťová opierka poskytujú množstvo odkladacích priestorov, napríklad zamykateľnú schránku na smartfóny alebo okuliare, ako aj držiaky na menšie nápoje a väčšie fľaše. Doplnkové sklápateľné sedadlo predného spolujazdca ešte viac zvyšuje faktor flexibility. Takmer plochá podlaha batožinového priestoru uľahčuje nakladanie. Spolu s trojmiestnym (doplnkovo) pozdĺžne posúvateľným zadným sedadlom a operadlom sklopným v pomere 40/20/40 vytvára ideálnu variabilitu pre pasažierov aj batožinu.

Materiály

Materiálová koncepcia pre BMW radu 2 Active Tourer sa zameriava na športovo modernú náturu vozidla. Inovatívne spracované drevené obklady sú tu skombinované s vyberanými látkovými a koženými čalúneniami s cieľom vytvoriť špičkovo kvalitný, pocitovo priestranný interiér.

Výrazné horizontálne členenie palubnej dosky vytvára pocit ľahkosti a vzdušnosti, ktorý zvýrazňuje reálne množstvo priestoru. Doplnkovo je k dispozícii ambientné osvetlenie, ktoré je štýlovou kombináciou priameho a nepriameho svetla s výsledkom sofistikovanej atmosféry luxusného salónika.

Voľne stojaci displej

Voľne stojaci LCD displej s vysoko kvalitným vzhľadom prispieva k modernému pocitu ľahkosti v interiéri BMW radu 2 Active Tourer. Je umiestnený v presne dokonalej výške pred očami a v kombinácii napríklad s navigačným systémom vám poskytne všetky potrebné informácie v prehľadnej forme a brilantnej kvalite zobrazenia – dokonca aj v nepriaznivých svetelných podmienkach.

Panoramatická sklenená strecha

Panoramatická sklenená strecha BMW radu 2 Active Tourer otvára nové vzrušujúce perspektívy. Interiér zaleje svetlom, čím zvýrazní jeho veľkorysú priestrannosť.

Ak je slnko príliš ostré, rýchlo a jednoducho sa dá zatieniť roletkou. Panoramatická strecha má funkciu naklonenia a odsunutia, s možnosťami účinného vetrania. Ak je vo vetracej pozícii, roletka sa automaticky odsunie dozadu a umožní prúdenie vzduchu. Integrovaný veterný deflektor sa pri otvorení strechy automaticky vysunie a minimalizuje nepríjemné hlučné turbulencie počas jazdy.

KOMFORT A VŠESTRANNOSŤ

Bezdotykové otváranie veka kufra

Ak chcete otvoriť batožinový priestor po nákupnom nájazde, zvyčajne je problém vyloviť kľúče z vrecka či kabelky, stojac pri aute s rukami plnými tašiek. To však už patrí do minulosti, vďaka inovatívnemu systému Komfortného vstupu, ktorý v kombinácii s automatickým ovládaním veka kufra poskytuje bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru.

Krátky usmernený pohyb nohy pod zadným nárazníkom stačí na to, aby to senzory zaznamenali a otvorili veko kufra.

Jeho dvere sa automaticky odomknú a vyklopia dohora. Senzory sú v zadnom nárazníku inštalované v rozličných výškach, aby zachytili mávnutie vašej nohy ako povel na otvorenie. Tento inovatívny prvok od BMW ConnectedDrive robí prístup do batožinového priestoru jednoduchším a pohodlnejším. Prístup však získate iba vtedy, keď vás systém identifikuje ako oprávnenú osobu, ktorá má pri sebe kľúč od vozidla. Môže však pokojne ostať vo vašom vrecku, systém ho identifikuje automaticky na diaľku.

Komfort nakladania

Ak chcete dovolenku odštartovať úspešne, musíte sa riadne pobaliť. A to vás vďaka flexibilite BMW radu 2 Active Tourer privedie do relaxovaného stavu už skôr, než vôbec vyrazíte na cestu.

Vďaka veľkým dverám, širokému vstupnému otvoru batožinového priestoru, doplnkovému sklápateľnému sedadlu predného spolujazdca, nastaviteľnému zadnému sedadlu a batožinovej podlahe, ktorá vyčaruje odkladaciu kapacitu ako keby z ničoho, dokážete uložiť všetku svoju batožinu, športovú výbavu aj cestovné potreby v priestrannom interiéri absolútne bez námahy.

Zadné operadlo, delené v pomere 40/20/40, robí vozidlo ešte praktickejším. Tri diely operadla sa dajú sklápať samostatne alebo v ľubovoľnej kombinácii. V každom prípade vznikne rovná ložná plocha zarovno s dnom batožinového priestoru. Vďaka tomu ho dokážete využiť maximálne flexibilne a prepraviť buď veľké kusy batožiny alebo zabezpečiť komfortné sedenie štyrom osobám, ešte aj s miestom pre uloženie dlhých predmetov, napríklad lyží.

Diaľkovo ovládané sklápanie zadného operadla významne uľahčuje uvoľnenie jeho jednotlivých segmentov a ich sklopenie. Na povel tlačidla sa operadlo dá sklopiť zozadu z batožinového priestoru. Na to určené ovládače sú umiestnené na ľavej aj pravej strane. Ľavé tlačidlo uvoľní ľavý 40-percentný a spolu s ním aj stredný 20-percentný diel operadla, pravé odomkne pravý 40-percentný segment.

Nastaviteľné zadné sedadlo

Posúvateľné zadné sedadlo umožňuje variabilnejšie využitie batožinového priestoru. Sedadlo sa dá nastaviť buď v prospech maximálneho miesta pre nohy, alebo pre najväčší možný objem batožinového priestoru, podľa toho, čo na danú cestu potrebujete. Oba prípady sú extrémne praktické pre každodenné použitie.

Sedadlo sa dá mechanicky pozdĺžne posúvať v rozsahu 130 mm pomocou rukoväte pod sedákom. Je delené v pomere 60:40. Nastaviteľné operadlo zvyšuje komfort cestovania a ponúka možnosť zväčšenia batožinového priestoru. Keď sa sklopí celé operadlo, delené v pomere 40:20:40, zákazník získa takmer rovnú nakladaciu plochu.

Zvýšená pozícia sedenia

Zvýšená pozícia sedenia má viacero výhod. Umožňuje dosiahnuť lepší výhľad všetkými smermi pre každého člena posádky, čo zvyšuje bezpečnosť vďaka dobrému prehľadu v každej situácii.

Zvýšená pozícia sedenia zároveň zvyšuje komfort nastupovania aj vystupovania vodiča aj všetkých pasažierov. Pozitívny vplyv má aj na vzhľad interiéru – posádka má lepší pocit z výšky a priestrannosti vozidla.

Sedadlo spolujazdca so sklápateľným operadlom

Sedadlo spolujazdca so sklápateľným operadlom je dôkazom vysokej flexibility a dobre premyslenej priestorovej koncepcie. Operadlo sa dá sklopiť celkom dopredu pomocou rukoväte, čím vznikne takmer rovná plocha. Tá umožní prepraviť vo vozidle dlhé predmety, napríklad športové náradie, s dĺžkou až do 2,4 metra

Batožinový priestor so skladacou podlahou

Batožinový priestor so skladacou podlahou robí vozidlo ešte praktickejším. Keď je podlaha zatvorená, k dispozícii je rovný povrch s nosnosťou až do 420 kg, dokonalo vhodný na uloženie prepraviek s nápojmi, košov a tašiek.

K dispozícii je aj ďalší odkladací priestor, pod batožinovou podlahou, s objemom približne 70 litrov (bez doplnkového núdzového náhradného kolesa) a praktickou odkladacou vaňou na menšie predmety. Skladacia podlaha sa jednoducho otvorí iba niekoľkými pohybmi, čím vznikne komfortný prístup k odkladacím priestorom pod ňou.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Asistent dopravnej zápchy

Asistent dopravnej zápchy zníži zaťaženie vodiča na diaľniciach a pri iných monotónnych situáciách. V hustej premávke pri rýchlosti jazdy do 60 km/h pomôže „plávať s prúdom“ ostatných vozidiel a vyhnúť sa tak únave.

Automaticky udržiava želanú vzdialenosť od vozidla pred vami a reguluje rýchlosť jazdy, až do prípadného úplného zastavenia – vrátane pomoci s riadením: ak vodič nechá aspoň jednu ruku na volante, systému mu poskytne aktívnu podporu pri udržiavaní smeru.

Asistent dopravnej zápchy je súčasťou doplnkovej výbavy Driving Assistant Plus.

Navigačný systém Plus a iDrive Touch Controller

Navigačný systém Plus vrátane BMW Head-Up displeja kombinuje množstvo užitočných prvkov: navigačný systém so vstavaným 8,8-palcovým farebným LCD displejom, rádio, mp3 prehrávač, dvojitý RDS prijímač a prístrojový panel s 5,7-palcovým TFT displejom s vysokým rozlíšením.

Navigačné pokyny majú podobu smerových šípok alebo mapy, spolu s hlasovými inštrukciami. Navigačný systém sa riadi intuitívne pomocou ovládača iDrive Touch Controller s tlačidlami priamej voľby menu a ôsmimi funkčnými predvoľbami, alebo – v závislosti od výbavy vozidla – hlasovými pokynmi.

Navigačný systém Plus zobrazí vodičovi rýchlu a priamu trasu v množstve európskych krajín a v niektorých prípadoch dokonca aj za ich hranicami. Na včasné odhalenie dopravných obmedzení sa používa technológia TMC a alternatívne trasy sa prepočítavajú dostatočne rýchlo pre bezpečnú cestu do cieľa.

Cúvacia kamera

Cúvacia kamera umožňuje vodičovi vidieť oblasť za vozidlom na displeji systému iDrive počas parkovania a manévrovania. Tento extra prehľad vodič získa pri cúvaní rýchlosťou najviac 15 km/h, napríklad pri vchádzaní na parkovacie miesto.

Na displeji systému iDrive sa zároveň zobrazujú aj vodiace čiary a farebná signalizácia vzdialenosti od prekážok, vďaka čomu vodiči vidí, či je zvolené miesto dostatočne veľké na zaparkovanie a ak áno, pomôže mu s manévrovaním do tohto priestoru. Pri maximálnom zatočení volantu sa zobrazia červené hraničné čiary spolu so zelenými vodiacimi čiarami, ktoré sa prispôsobujú miere natočenia volantu.

Cúvacia kamera sa automaticky deaktivuje po desiatich metroch alebo keď vozidlo pri cúvaní prekročí rýchlosť 15 km/h. V kombinácii s ťažným zariadením obsahuje cúvacia kamera aj praktickú funkciu zoom pre jednoduchšie pripojenie prívesu.

Balík parkovacej asistencie

Balík parkovacej asistencie kombinuje Parkovací asistent a systém Park Distance Control (PDC) vpredu aj vzadu.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne parkovanie. Keď je aktivovaný, premeriava možné parkovacie miesta pri jazde rýchlosťou do 35 km/h. Keď systém nájde dostatočne veľkú medzeru, vodič zapne smerovku, Parkovací asistent prevezme riadenie a vodič ovláda prevodovku, akceleráciu a brzdenie. Systém zároveň zobrazuje doplnkové inštrukcie na displeji systému iDrive a vysiela akustické signály.

Park Distance Control (PDC) vpredu aj vzadu zjednodušuje vjazd aj výjazd z tesných parkovacích miest a priestorov. Na prekážky vás upozorní akustický signál, čím sa znižuje riziko poškodenia vozidla pri manévrovaní. Potenciálne prekážky odhaľujú ultrazvukové senzory na prednej aj zadnej časti vozidla.

BMW Head-Up displej

Plnofarebný BMW Head-Up displej v BMW radu 2 Active Tourer premieta dôležité informácie priamo do zorného poľa vodiča, čím pomáha zlepšiť jeho sústredenie sa na cestu.

Zobrazujú sa navigačné pokyny, informácie od systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, zoznamy telefonických kontaktov či položiek v programe zábavy, ako aj varovné hlásenia od asistenčných systémov vodiča.

Symboly sa premietajú na výsuvný panel nad prístrojovou doskou, v plne farebnom zobrazení, takže aj dopravné značky vyzerajú realisticky. Mierne tónovanie projekčného panelu zvyšuje kontrast zobrazenia.

Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobí vonkajším svetelným podmienkam a dá sa aj individuálne prispôsobiť osobným preferenciám. Denné a nočné zobrazenie majú odlišný vzhľad. Vodič sa tiež môže rozhodnúť pre zobrazenie ďalších informácií okrem štandardnej rýchlosti jazdy a varovných symbolov od asistenčných systémov. Viditeľnosť zobrazenia môže byť zhoršená pri použití polarizačných slnečných okuliarov.

Driving Assistant Plus

Výbava Driving Assistant Plus výrazne zvyšuje bezpečnosť aj komfort. Obsahuje Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami so systémom Aktivácie bŕzd v meste, ďalej Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Asistenta diaľkových svetiel, Speed Limit Info, kamerový Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go a Asistenta dopravnej zápchy.

Dôležitá poznámka: Funkčnosť týchto systémov môže byť po tme a v hmle obmedzená.

Výbavový balík Driving Assistant obsahuje kamerové asistenčné systémy ako Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Kolízne varovanie, BMW Selective Beam a Speed Limit Info. Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste upozorňuje na riziko zrážky pri jazde rýchlosťou od 10 do 60 km/h, zatiaľ čo Varovný systém opustenia jazdného pruhu upozorňuje vibráciami vo volante na neželané vybočenie pri jazde rýchlosťou od 70 km/h vyššou.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemného zavibrovania volantu, pri rýchlosti jazdy cca 70 km/h a vyššej. Varovanie sa neaktivuje ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.

Kým Kolízne varovanie s Aktiváciou bŕzd v meste detekuje vozidlá, Varovanie pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Kolízne varovanie pri hrozbe zrážky aktivuje dvojstupňové upozornenie – najprv sa zobrazí symbol na prístrojovom paneli a nasleduje zvukový poplach. Varovanie pred chodcami upozorňuje jednostupňovo: pri rýchlosti od 10 do 60 km/h aktivuje poplach pri akútnej hrozbe kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. Ak je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy, aby znížil rýchlosť pri kolízii. Keď vozidlo pred vami prudko zabrzdí, váš automobil okamžite reaguje v prípade, že je zapnuté Kolízne varovanie. Tento systém pracuje na etapy: najprv sa zobrazí varovný symbol a následne sa rozbliká, spolu s akustickým alarmom. V konečnej fáze sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou nižšou než 60 km/h).

Pri výbave Driving Assistant Plus je súčasťou balíka aj Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, ktorá pri predvolenej rýchlosti od 0 do 140 km/h zároveň udržiava aj bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Funkcia Stop&Go dokáže znížiť rýchlosť až do úplného zastavenia vozidla a znovu ho rozbehne pri ľahkom dotyku akcelerátora, napríklad pri pohybe v hustej premávke.

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go je k dispozícii iba v kombinácii s prevodovkou Steptronic.

SLUŽBY A APLIKÁCIE

ConnectedDrive Services

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov a funkcií z oblasti informácií, zábavy a služieb BMW ConnectedDrive, vo vozidle, priamo na cestách.

Patria sem BMW Online, ktoré vám sprístupní aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie cez Google™ a kancelárske funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si v menu „Aplikácie“ individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu.

Tento prvok výbavy zároveň zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k smartfónovým aplikáciám. Doplnková výbava ConnectedDrive Services umožňuje prístup do BMW ConnectedDrive Store, v ktorom je tiež možné kedykoľvek si zostaviť služby a aplikácie podľa individuálnych požiadaviek. Výbava ConnectedDrive Services ponúka podstatne viac podobných možností, ktoré vám spríjemnia jazdu a cestovanie vo vašom BMW.

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie umožňuje nonstop rýchlu a cielenú pomoc, vrátane podpory od školeného personálu – vo vašom rodnom jazyku dokonca aj v zahraničí.

Ak sa stane vážna nehoda, aktivuje sa automatické inteligentné núdzové volanie. Zároveň sa odošlú relevantné údaje, ako napríklad presná pozícia automobilu, závažnosť kolízie a možné riziko zranenia posádky, do BMW call centra, prostredníctvom SIM karty, zabudovanej v automobile, nezávislo od vášho vlastného mobilného telefónu. BMW call centrum upovedomí najbližšie záchranné zložky a kým dorazia na miesto, poskytne vám pomoc cez telefón. Núdzové volanie sa dá aktivovať aj manuálne, napríklad ak chcete pomôcť iným účastníkom premávky.

BMW TeleServices

BMW TeleServices inteligentne sieťovo spájajú vodiča, vozidlo a BMW. Podľa potreby dokážu samostatne poslať do BMW informácie o vašom vozidle a ohlásia sa, keď sa blíži čas na najbližšiu servisnú návštevu.

Preferovaný BMW servisný partner vďaka prístupu k údajom optimálne načasuje a pripaví najbližšiu servisnú návštevu. Napríklad mu to umožní objednať potrebné náhradné diely v dostatočnom predstihu. Váš BMW servisný partner vás následne bude kontaktovať, až príde čas servisu. BMW TeleServices dokonca umožňujú vyriešiť niektoré problémy na diaľku, takže nie je nutné vozidlo priviezť do dielne.

Concierge Service

Chceli ste vždy vedieť, aké je to mať svojho osobného komorníka? Teraz je to možné: Vychutnajte si výnimočný typ služieb – Concierge Service od BMW ConnectedDrive.

Na povel tlačidla budete prepojení do BMW call centra, ktorého operátori sú vám k dispozícii ako vaši „osobní asistenti“ na cestách.

Či už hľadáte konkrétnu reštauráciu, najbližší bankomat alebo pohotovostnú lekáreň, agenti v BMW call centre sú pripravení pomôcť a poslať vám na želanie hľadanú adresu priamo do vášho navigačného systému. Operátor centra dokáže dokonca priamo uskutočniť rezerváciu v reštaurácii alebo v hoteli. Concierge Service funguje nezávisle od vášho mobilného telefónu a je k dipozícii tak doma, ako aj v zahraničí, 24 hodín denne a 7 dní v týždni, bez extra nákladov. Pre využitie Concierge Service je nutné mať vo výbave prvok ConnectedDrive Services.

BMW Car Hotspot LTE

BMW Car Hotspot LTE ponúka bezkonkurenčné vysokorýchlostné pripojenie na internet až pre ôsmich účastníkov. LTE kompatibilná SIM karta je jediné extra potrebné zariadenie. Mobilný hotspot sa jednoducho nainštaluje a dá sa použiť aj mimo vozidla, vďaka integrovanej batérii.

Music Entertainment

Na cestách s vaším BMW toho môžete zažiť ozaj veľa. A pretože správny hudobný podklad premení každú jazdu na dobrodružstvo, k dispozícii máte aplikácie, ktoré zahrajú tú správnu skladbu v každej situácii.

Tak si teraz, či už idete do práce, na nákupy, alebo na výlet či dovolenku, môžete zostaviť svoju vlastnú rozhlasovú stanicu a vybrať si z množstva audio kníh alebo si pustiť stream svojej obľúbenej hudby – priamo do vášho BMW, vďaka doplnkovej výbave ConnectedDrive Services.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: