Viac o BMW 2 Coupé

DIZAJN

Exteriér

Temperamentná črta: nápadná línia lemu, vychádzajúca spoza prednej nápravy smerom hore k zadnému blatníku, vytvára dynamický klinovitý tvar. V kombinácii s robustnými lemami blatníkov dokazuje, že BMW radu 2 Coupé je už teraz pripravené ujať sa vedenia.

Autoritatívne zadné partie: svetlá v tvare písmena L so svetelnými pásmi s technológiou LED a horizontálnym usporiadaním zvýrazňujú vizuálny dojem šírky. Spojlerová lišta na zadnej časti M235i redukuje zdvih pri jazde vysokou rýchlosťou.

Koncentrovaná dynamika: kontúrové línie predĺženej prednej kapoty sledujú prúdenie vzduchu, zatiaľ čo rozmerné nasávacie otvory symbolizujú silu BMW radu 2 Coupé, ktorá vás upúta, aj keď vozidlo nehybne stojí.

Pastva pre oči: predné svetlá plynulo prechádzajú do trojrozmerných obličiek dvojitej mreže chladiča. Vysoko lesklé rebrovanie obličiek, naklonených smerom dopredu, vytvára dojem realistickej hĺbky. Chrómované lemovanie obličiek zvýrazňuje tento efekt a udeľuje vozidlu impozantný vzhľad.

Hra farieb: vonkajšie spätné zrkadlá v odtieni Ferric Grey sú jednou z typických vzhľadových čŕt BMW M235i. Farebne má zvýraznené aj lišty v bočných vzduchových vstupoch a impozantné 18-palcové disky kolies. Efekt: neprehliadnuteľná športovosť.

Interiér

Prispôsobený pre tých, čo sa neradi prispôsobujú: keď sa posadíte za volant BMW radu 2 Coupé, ocitnete sa v centre pozornosti. Pretože tento kokpit je jednoznačne orientovaný na vodiča.

Asymetrická stredová konzola je natočená smerom k nemu, voľne stojaci displej systému iDrive je umiestnený optimálne v jeho zornom poli a všetky funkcie má vždy dokonalo pod kontrolou. Pre kupé typické bezrámové okná dverí zlepšujú výhľad. Povrchy sa vzrušujúco prelínajú a dynamicky spájajú športový exteriér s interiérom. Prirodzene, všetko toto sa podarilo dosiahnuť pri dokonalej akosti dielenského spracovania materiálov prvotriednej kvality.

Dizajn svetiel.

Dvojité okrúhle predné svetlá, umiestnené celkom na krajoch, sa sústreďujú na to najdôležitejšie: na cestu. Vďaka ich štíhlemu horizontálnemu tvaru vyzerajú byť predné partie ešte širšie. Pohľad svetiel je mimoriadne koncentrovaný.

Rozmanité svetelné odrazy dodávajú vozidlu svieži a živý vzhľad, ktorý ešte viac zvýrazňujú trojrozmerné prvky ako napríklad doplnkové xenónové predné svetlá.

Sebavedomý vzhľad, odkiaľkoľvek sa pozeráte: zadné svetlá upútajú širokými červenými LED pásmi v tvare písmena L. Vďaka jednoliatemu dizajnu sú mimoriadne atraktívne a vytvárajú neprehliadnuteľný efekt vo dne aj v noci.

KOMFORT A BEZPEČNOSŤ

Adaptívne predné svetlá.

Adaptívne predné svetlá s variabilnou distribúciou pre mesto a diaľnicu, odbočovacími svetlami a bixenónovou technológiou poskytujú optimálne osvetlenie cesty pred vami.

Pohyblivé jednotky osvietia zákrutu len čo vodič začne otáčať volant smerom do nej. Pre zlepšenie viditeľnosti na krátku vzdialenosť sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá, buď spolu so smerovkami, alebo keď sa natočí volant – dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne predné svetlá garantujú optimálne osvetlenie cesty v každej situácii, čím podstatne zvyšujú bezpečnosť jazdy.

Asistent diaľkových svetiel.

Asistent diaľkových svetiel uľahčí nočnú jazdu automatickým prepínaním diaľkových a tlmených svetiel v závislosti od prítomnosti iných vozidiel pred vami alebo v protismere. Svetlá automaticky stlmí aj pri dostatočnom pouličnom osvetlení.

Kamera umiestnená v blízkosti vnútorného spätného zrkadla identifikuje svetlá iných vozidiel až do vzdialenosti 1000 metrov. Keď je Asistent diaľkových svetiel aktivovaný a v protismere alebo pred vami zaregistruje svetlá iného vozidla, automaticky prepne z diaľkových svetiel na tlmené a keď je cesta opäť voľná, znovu sám aktivuje diaľkové svetlá.

Servotronic.

Vychutnajte si optimálnu mieru účinku posilňovača riadenia v každej situácii vďaka systému Servotronic. Ten ju reguluje podľa aktuálnej rýchlosti jazdy, čím zaručí presné a stabilné riadenie vo vysokej rýchlosti.

Zároveň zabezpečí špičkový komfort tým, že minimalizuje silu, potrebnú na otáčanie riadením, čo prinesie jednoduchšie parkovanie a manévrovanie na tesných priestoroch a kľukatých cestách. Riadiaca jednotka elektronicky meria rýchlosť a následne prispôsobí účinok posilňovača každej jazdnej situácii.

Vďaka tomuto systému potrebujete na točenie volantom pri pomalej jazde menej sily. So stúpajúcou rýchlosťou sa účinok posilňovača progresívne znižuje, na zabezpečenie priamejšieho kontaktu riadenia s cestou a lepšej smerovej stability.

Funkčnosť.

BMW radu 2 Coupé dokazuje svoju vnútornú veľkorysosť. Odkladacie priestory vo dverách majú dosť miesta až pre litrové fľaše. Držiaky na stredovej konzole a v zadnej stredovej lakťovej opierke garantujú bezpečné uloženie nápojov.

Zadné operadlo je doplnkovo k dispozícii so sklápaním v pomere 40:20:40, čo zjednoduší prepravu veľkých alebo dlhých predmetov. Balík odkladacích priestorov zvyšuje praktickosť BMW radu 2 Coupé šikovnými prvkami ako sú sieť na batožinovej podlahe, háky na tašky či kotviace oká v batožinovom priestore. A tým zvyšujú funkčnosť aj bezpečnosť.

Komfortný vstup.

Inovatívne a jednoduché ovládanie – Komfortný vstup vám umožní nasadnúť a naštartovať vaše BMW radu 2 Coupé bez toho, aby ste museli fyzicky použiť kľúč od vozidla.

Kľúč môže pokojne ostať vo vrecku alebo v taške, pretože vozidlo ho pri priblížení na diaľku rozozná. Po automatickom odomknutí dverí môže vodič nasadúť a naštartovať motor stlačení tlačidla Start/Stop.

Komfortný vstup má bezpečnosť vždy zaručenú vďaka systému autentifikácie kľúča.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Driving Assistant.

Výbava Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu s Kolíznym varovaním a Varovaním pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a následne vás upozorní na neúmyselné opustenie jazdného pruhu pri rýchlosti nad cca 70 km/h prostredníctvom zavibrovania volantu. Varovanie sa neaktivuje keď je opustenie jazdného pruhu zámerné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky. Kým kolízne varovanie s funkciou Aktivácie bŕzd v meste odhalí vozidlá, Varovanie pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Keď vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje v prípade, ak je Kolízne varovanie aktivované. Ak hrozí kolízia, systém Kolízneho varovania sa aktivuje vo dvoch fázach – najprv vizuálnym symbolom na prístrojovom paneli, následne aj zvukovým varovaním. Vo finálnej fáze sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/h).

Varovanie pred chodcami pracuje v rýchlostnom rozmedzí od 10 do 60 km/h, je jednostupňové a aktivuje sa pri akútnej hrozbe kolízie. Ak systém odhalí nebezpečenstvo zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu, pre rýchlejšie reakcie. Keď už je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy. Účinnosť tejto funkcie môže byť obmedzená v tme a hmle.

iDrive Touch Controller.

iDrive Touch Controller umožňuje pohodlné riadenie systému iDrive jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche priamo na ovládači dokáže vodič vkladať informácie ako napríklad ciele do navigačného systému vpisovaním prstom.

Dá sa využiť aj na prístup a konfigurovanie rozličných funkcií či listovanie v zoznamoch. Ovládanie systému je veľmi jednoduché a intuitívne (na základe dotyku). Vodičovi to výrazne uľahčí život tým, že minimalizuje jeho stratu koncentrácie na premávku. Všetky funkcie, dostupné dotykovým ovládačom, sa zobrazujú na displeji systému iDrive.

Speed Limit Info.

Vždy na bezpečnej strane – Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania zobrazí aktuálne platné obmedzenia.

Tieto informácie sa zobrazia na info displeji na prístrojovom paneli. Špeciálna kamera sleduje relevantné dopravné značky. Informácie následne spracuje riadiaca jednotka, spolu s dátami z navigačného systému. Zapojením aj ďalších prvkov vozidla dokáže systém identifikovať aj variabilné obmedzenia, platné napríklad iba v mokrom počasí alebo v konkrétnom čase dňa. Táto doplnková výbava je dostupná iba v kombinácii s navigačným systémom Business alebo Professional.

Parkovací asistent.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný alebo nie, tento systém premeriava potenciálne voľné miesta pri prejazde okolo radu zaparkovaných vozidiel vo vzdialenosti do 1,5 metra, rýchlosťou do 35 km/h.

Keď nájde dostatočne veľkú medzeru, vodič zapne smerovku a Parkovací asistent prevezme riadenie, pričom vodič naďalej ovláda akceleráciu, brzdenie a prevodovku. Systém mu zároveň dáva inštrukcie na displeji iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu je pozdĺžne parkovanie pre vodiča bezpečnejšie a menej stresujúce.

Cúvacia kamera.

Cúvacia kamera vám pri parkovaní a manévrovaní zobrazí priestor za vozidlom na displeji systému iDrive. Tento systém pomáha vodičovi pri rýchlosti cúvania do 20 km/h.

Interaktívne vodiace čiary ukážu, či je parkovacie miesto dosť veľké a usmerňujú vodiča pri manévrovaní do tohto priestoru farebným značením na displeji systému iDrive. Cúvacia kamera zároveň podstatne zjednoduší pripájanie prívesu na ťažné zariadenie pomocou praktickej funkcie „zoom“.

EFEKTIVITA

ECO PRO režim.

ECO PRO režim sa dokáže v závislosti od jazdného štýlu postarať o zníženie spotreby paliva až do 20 percent – podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva.

Potenciál úspory prinášajú aj ďalšie funkcie: plachtenie (iba s prevodovkou Steptronic), Asistent predvídania trasy a ECO PRO trasa (v oboch prípadoch iba s navigačným systémom Professional).

Funkcia plachtenia odpojí motor od pohonného reťazca a vozidlo sa následne pohybuje iba vlastnou kinetickou energiou. Stane sa to v prípade, keď vodič pri rýchlosti od 50 do 160 km/h zloží nohu z akcelerátora, nezačne však brzdiť a zároveň keď Asistent predvídania trasy neodhalí žiadnu blížiacu sa zmenu rýchlostného limitu.

Asistent predvídania trasy dokáže s použitím navigačných dát identifikovať blížiace sa zákruty, zastavané oblasti, rýchlostné obmedzenia, výjazdy z diaľnice a následne vodičovi v predstihu odporúča spomaliť. V závislosti od vášho jazdného štýlu a podmienok na ceste vám ECO PRO trasa ponúkne najefektívnejšiu trasu z hľadiska spotreby. Palubný počítač vám ukáže percento paliva, ktoré dokážete pomocou ECO PRO trasy ušetriť.

Aerodynamika.

Celý dizajn vozidla vznikol dôsledne v súlade s filozofiou BMW EfficientDynamics. Jeho aerodynamická silueta produkuje minimálny odpor vzduchu.

Nástavec pod predným nárazníkom je významný konštrukčný prvok, ktorý stelesňuje filozofiu BMW EfficientDynamics. Integrované Vzduchové záclony vedú vzduch z dvoch vertikálnych vstupov na oblasť predných kolies. Zároveň ho zrýchlia a prekryjú ním vonkajšiu stranu kolies ako „záclonou“. A potom sú tu výduchy Air Breather, ktoré ďalej usmerňujú toto prúdenie až za predné blatníky. Tieto inovatívne technológie znižujú turbulencie a odpor vzduchu, čím redukujú spotrebu paliva.

Plochý kryt podvozka, ktorý vpredu chráni aj motorový priestor, je ďalším detailom, ktorý podstatne zlepší aerodynamiku vozidla. Tento nový prvok je výhodný nielen z hľadiska aerodynamiky, ale tiež zlepšuje odhlučnenie a poskytuje lepšiu ochranu proti korózii.

Funkcia Auto Start-Stop.

Funkcia Auto Start-Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebovávalo iba vtedy, keď vozidlo ide.

Kým čakáte na semaforoch, alebo v dopravnej zápche, funkcia Auto Start-Stop vypne motor hneď potom ako vozidlo zastane a vodič zaradí neutrál (manuálna prevodovka) alebo podrží stlačenú brzdu pri stojacom vozidle (prevodovka Steptronic).

O aktivite funkcie Auto Start-Stop vás informuje displej systému iDrive. Len čo opäť stlačíte spojku (manuálna prevodovka), alebo pustíte brzdu (prevodovka Steptronic), motor sa znovu sám naštartuje v priebehu zlomkov sekundy, takže môžete bez zdržania pokračovať v jazde.

Funkcia Auto Start-Stop nikdy neohrozí komfort ani bezpečnosť, keďže ostáva neaktívna v prípade, kým motor nedosiahne ideálnu pracovnú teplotu, interiér nie je dostatočne vykúrený alebo vychladený, ak je batéria málo nabitá alebo ak hýbete volantom. Centrálna riadiaca jednotka v prípade potreby motor reštartuje, dokonca aj keď vozidlo stojí. Napríklad vtedy, keď sa samovoľne dá do pohybu, alebo sa zahmlia okná. Funkcia Auto Start-Stop sa dá kedykoľvek vypnúť tlačidlom.

Rekuperácia brzdnej energie.

Pri každom brzdení sa uvoľňuje kinetická energia a tá donedávna zostávala nevyužitá.

Rekuperácia brzdnej energie sa zameriava práve na tento potenciál. Energiu, ktorá sa generuje vždy, keď uvoľníte akcelerátor alebo začnete brzdiť, zachytáva a mení ju na elektrickú. Elektrická energia sa následne využíva na dobíjanie batérie. Tento inteligentný systém manažmentu energie znamená, že alternátor už nemusí bežať permanentne, čo znižuje energetické zaťaženie motora. Výsledkom je znížená spotreba a zvýšená dynamika – v klasickom štýle BMW EfficientDynamics.

8-stupňová prevodovka Steptronic.

8-stupňová prevodovka Steptronic je meradlom dynamiky aj efektivity a kľúčovým komponentom stratégie BMW EfficientDynamics.

8-stupňová prevodovka Steptronic stanovuje nové meradlá komfortu aj dynamickej výkonnosti a je kľúčovým prvkom stratégie BMW EfficientDynamics. Obzvlášť starostlivo dimenzované husté odstupňovanie prevodov umožňuje dosiahnuť optimálny prenos sily motora, pri nízkych aj vysokých rýchlostiach. Vďaka tomu podstatne klesá spotreba, vodič si však zároveň vychutná viac športovosti a dynamickej jazdy. Najmä pri rýchlej jazde vysoký počet prevodov znižuje otáčky motora, čím pomáha nielen znižovať spotrebu, ale aj redukovať hlučnosť agregátu.

Svojím dielom prispeje aj menič krútiaceho momentu – dokonca aj pri režime manuálneho radenia. V kombinácii s malými intervalmi otáčok a precíznym ladením prevodovky poskytuje vysokú mieru komfortu radenia a podstatne zníženú hlučnosť.

Vďaka 8-stupňovej prevodovke Steptronic zo súboru BMW EfficientDynamics je teraz možné aktívne zvýšiť dynamiku vo vozidlách s novou funkciou zvanou Predvídavý pohon prostredníctvom Ovládača jazdných zážitkov. V režime „Sport“ využíva riadiaca jednotka prevodovky dáta z navigačného systému aby umožnila systému dynamickejšie reakcie na základe profilu trasy. Režim „Comfort“, ako jeho meno naznačuje, prináša na pohodlie orientovaný program s menej častým radením.

SLUŽBY A APLIKÁCIE

ConnectedDrive Services.

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov informácií a zábavy vo vozidle.

Patria sem BMW Online, ktoré vám sprístupní aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie a kancelárske funkcie.

Okrem toho je tiež možné zostaviť si individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu. Tento prvok výbavy tiež zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k smartfónovým aplikáciám, ako napríklad BMW Connected. A to je iba začiatok: doplnková výbava ConnectedDrive Services ponúka podstatne viac funkcií, ktoré vám spríjemnia jazdu a cestovanie vo vašom BMW.

Online Entertainment.

Dokonalá skladba pre každú situáciu, každú cestu a každú náladu. Online zábava vám dá priamy a neobmedzený prístup k vyše 18 miliónom hudobných titulov z vášho vozidla – dokonca aj bez toho, aby ste museli použiť ďalšie zariadenie, ako napríklad váš smartfón.

Je tu množstvo skladieb, ktoré vyhovejú každému vkusu. Online Entertainment vám umožní otvoriť si paušálny účet u niektorého z hudobných partnerov BMW ako napríklad rara alebo Napster. Táto služba je k dispozícii celkovo v šiestich európskych krajinách: Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Taliansku, Holandsku a Španielsku.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

BMW Apps.

BMW aplikácie sú platformou, ktorá umožňuje pohodlné využitie vybraných smartfónových aplikácii priamo vo vozidle.

BMW vyvíja s cieľom zabezpečiť do vozidla čo najpestrejšiu ponuku nielen svoje vlastné aplikácie, ale tiež spolupracuje s partnermi ako sú Napster, Deezer, AUPEO! a Audible, aby sa dali bezpečne využiť aj ich aplikácie.

Na prístup k platforme BMW aplikácie stačí, ak vodič pripojí svoj smartfón k vozidlu pomocou snap-in adaptéra alebo USB káblom. Všetky funkcie sa následne dajú pohodlne riadiť ovládačom iDrive Controller. Výber aplikácií, použiteľných vo vozidle, neustále rastie vďaka tesnému partnerstvu medzi BMW a množstvom rozličných dodávateľov.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services. Ďalšie informácie nájdete na www.bmw.com/apps

Real Time Traffic Information.

Real Time Traffic Information (RTTI) vám poskytne najaktuálnejšie dopravné informácie v každej situácii. Presné detaily o mieste a trvaní dopravnej zápchy sa k vám dostávajú takmer v reálnom čase.

Údaje sa zhromažďujú zo zdrojov ako sú napríklad profily pohybu z mobilnej telefónnej siete, GPS dáta flotíl vozidiel, smartfónové aplikácie a policajné hlásenia. Tieto údaje sa analyzujú tak dôkladne, že sa dopravná zápcha dá lokalizovať s presnosťou na metre. Vďaka tomu dokáže RTTI v reálnom čase poskytnúť informácie o aktuálnej dopravnej situácii na diaľniciach, hlavných cestách, vidieckych cestách a množstve mestských ciest, vrátane odporúčania efektívnych obchádzkových trás.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Concierge Service.

Chceli ste vždy vedieť, aké je to mať svojho osobného komorníka? Teraz je to možné pomocou Concierge Service od BMW ConnectedDrive.

Na povel tlačidla budete prepojení do BMW Call centra, ktorého operátori sú vám k dispozícii ako vaši „osobní asistenti“ na cestách.

Či už hľadáte konkrétnu reštauráciu, najbližší bankomat alebo pohotovostnú lekáreň, agenti v BMW Call centre sú pripravení pomôcť a poslať vám na želanie hľadanú adresu priamo do vášho navigačného systému. Operátor centra dokáže dokonca priamo uskutočniť rezerváciu v hoteli alebo nájsť najbližší bankomat. Concierge Service funguje nezávisle od vášho mobilného telefónu a je k dipozícii tak doma, ako aj v zahraničí, 24 hodín denne a 7 dní v týždni, bez extra nákladov.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Inteligentné núdzové volanie.

Inteligentné núdzové volanie umožňuje nonstop rýchlu a cielenú pomoc, vrátane podpory od školeného personálu – vo vašom rodnom jazyku dokonca aj v zahraničí.

Ak sa stane vážna nehoda, aktivuje sa automatické inteligentné núdzové volanie. Zároveň sa odošlú relevantné údaje, ako napríklad presná pozícia automobilu, závažnosť kolízie a možné riziko zranenia posádky, do BMW call centra, prostredníctvom SIM karty, zabudovanej v automobile, nezávislo od vášho vlastného mobilného telefónu. BMW call centrum upovedomí najbližšie záchranné zložky a kým dorazia na miesto, poskytne vám pomoc cez telefón. Núdzové volanie sa dá aktivovať aj manuálne, ak chcete pomôcť iným účastníkom premávky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: