Viac o BMW 4 Coupé

DIZAJN

 Exteriér

Dynamika pohybu – aj bez pohnutia. Dizajn nového BMW radu 4 Coupé vyžaruje fascinujúce športové sebavedomie a avizuje čistú radosť z jazdy. Toto očakávanie však pri jazde nielen splní, ale ho aj prekoná.

BMW radu 4 Coupé so svojím dlhým rázvorom a krátkymi prevismi vyžaruje sebavedomú autoritu. Dozadu posunutá kabína zvýrazňuje typický kupé štýl. Plochá línia strechy, dynamicky splývajúca dozadu, spolu so sebaistým výzorom vozidla, prezentujú koncentrovanú športovosť už oveľa skôr, než sa vozidlo dá do pohybu.

Precízne kontúry dlhej prednej kapoty dávajú BMW radu 4 Coupé auru klasickej, zároveň však inovatívnej športovosti. Dômyselne vytvarované obličky dvojitej mreže chladiča v lesklej čiernej farbe majú po deväť robustných rebier. Podobne ako Full-LED predné svetlá, aj obličky sú extrémne nízke a markantne široké. V dôsledku toho majú predné partie BMW radu 4 Coupé mimoriadne sústredený a sebavedomý výraz.

BMW radu 4 Coupé so širokou agilnou zadnou časťou zanechá u diváka silný dojem. Široký postoj na ceste a plochá línia strechy udeľujú vozidlu punc atletickej dokonalosti.

Spolu so Vzduchovými záclonami, integrovanými v prednom nárazníku, dokážu výduchy Air Breather efektívne znížiť odpor vzduchu, vznikajúci okolo predných kolies.

Premyslený dizajn BMW radu 4 Coupé siaha až po zadné svetlá. Vďaka ich tvaru písmena L harmonicky zapadajú do štylistiky vozidla a zdôrazňujú markantnú šírku BMW radu 4 Coupé. Dynamické brzdové svetlá sú pridaným bezpečnostným bonusom: pri miernom brzdení sa rozsvietia slabšie, pri intenzívnom brzdení silnejšie.

Interiér

V interiéri BMW radu 4 Coupé ste viac než len vodičom. Ste stredobodom pozornosti. Pretože interiér je vytvorený tak, aby sa maximálne prispôsobil vodičovi po stránke ergonómie a vďaka koncentrácii naňho poskytol maximálne športovú atmosféru.

Zároveň sa v kabíne použili iba tie najexkluzívnejšie materiály, vrátane kvalitnej kože Dakota, alebo atraktívnych hliníkových obkladových líšt. Všetky ovládače sú ergonomicky zoskupené okolo vodiča, pre rýchly a intuitívny prístp ku všetkým funkciám.

Nové BMW radu 4 Coupé je vybavené športovými sedadlami, potiahnutými kvalitnou kožou, ktoré menia agilnú jazdu na najčistejší pôžitok. Športové sedadlá a ich operadlá sa dajú nastavovať výškovo, pozdĺžne aj v sklone a poskytnú dokonalú oporu tela aj pre najšportovejší jazdný štýl. V porovnaní so štandardnými sedadlami sa výraznejšie profilované bočnice spolu s nastaviteľnou opierkou na stehná postarajú o vynikajúcu ergonómiu a bočnú oporu aj v rýchlych zákrutách.

Aj na zadných pasažierov čaká športový pocit z jazdy, vďaka komfortným sedadlám s integrovanými opierkami hlavy.

Vďaka inovatívnemu dizajnu a dlhým bočným oknám majú všetci pasažieri dokonalo komfortný pocit z pobytu v interiéri. Zároveň však majú všetky dôvody cítiť sa aj veľmi dobre chránení: vysoko kvalitné obkladové lišty dverí pôsobia robustne solídnym dojmom a prenášajú agilný dizajn kokpitu od predných aj k zadným členom posádky.

Adaptívne LED predné svetlá

Adaptívne LED predné svetlá pozostávajú z akcentových svetiel, LED svetelných prstencov, tlmených svetiel, systému BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu), LED hmloviek, odbočovacích svetiel, smeroviek, denných svetiel a Adaptívnych predných svetiel s variabilnou distribúciou. Všetky funkcie sú vybavené technológiou LED, bez výnimky.

Distribúcia svetla sa automaticky prispôsobí rýchlosti jazdy a natočeniu riadenia. Farba je podobná dennému svetlu: spolu s optimálnym rovnomerným osvetlením cesty to zlepšuje viditeľnosť a prispieva k eliminácii únavy pri nočnej jazde. Štyri svetelné prstence v predných svetlách sú zárukou nezameniteľného vzhľadu aj vo dne.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

BMW Head-Up Display

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta jazdné relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča na zvýšenie jeho koncentrácie na dianie v premávke.

V závislosti od výbavy vozidla zobrazuje informácie od navigačného systému, upozornenia na rýchlostný limit a zákaz predbiehania, spolu s kontrolnými hláseniami. Zobraziť si môžete aj údaje z informačných a zábavných systémov, napríklad stanicu rádia, prehrávanú skladbu, položky v adresári či zoznam hovorov.

Ikony sú premietané na čelné sklo vo vysokom rozlíšení a plnej farbe, s realistickými dopravnými značkami. Informácie na čelnom skle zaručujú efektívnu ergonómiu a dajú sa individuálne prispôsobiť. Plnofarebný BMW Head-Up displej nie je dokonalo viditeľný v prípade, že máte okuliare s polarizačnými sklami.

Intenzita osvetlenia displeja sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam a systém tiež disponuje nočným a denným režimom. Jas je možné nastaviť cez menu iDrive. Tu si tiež môžete zvoliť, ktoré ďalšie informácie sa majú zobraziť spolu s rýchlosťou jazdy a varovaniami od asistenčných systémov.

Kamerové systémy

Park Distance Control, Surround View, cúvacia kamera: vychutnajte si dokonalý výhľad okolo vozidla pri manévrovaní na tesných parkoviskách a výjazdoch. Park Distance Control (PDC) so senzormi vpredu aj vzadu vám umožní bezpečne a komfortne zaparkovať vďaka optickým aj akustickým signálom.

Surround View zobrazí vaše vozidlo na displeji systému iDrive ako projekciu zhora. Súčasťou systému je funkcia Side View, ktorá vám prostredníctvom bočných kamier vpredu pomôže v neprehľadných výjazdoch a križovatkách. Cúvacia kamera je vítaným pomocníkom pri cúvaní na parkovacie miesta rýchlosťou do 20 km/h.

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go

Doplnkový Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, vrátane radarového kolízneho varovania s funkciou brzdenia, zvyšuje bezpečnosť a užitočný je hlavne v hustej premávke. Navyše, systém neustále meria vzdialenosť od vozidiel pred vami a udržiava predvolený odstup.

Funkcia Stop&Go nielen automaticky dokáže vozidlo spomaliť až do úplného zastavenia, ale ho tiež automaticky rozbehne späť na želanú rýchlosť, len čo to premávka dovolí.

Ak vozidlo pred vami náhle zabrzdí, vaše BMW okamžite zareaguje vďaka aktivácii kolízneho varovania. Jeho prvým stupňom je vizuálny signál, druhý stupeň – aktivuje sa keď nereagujete na prvý – vás upozorní na hrozbu kolízie aj akustickým signálom. Ďalšou reakciou vášho BMW je brzdenie, ak ste ešte sami nezačali brzdiť, až po maximálne spomalenie a úplné zastavenie.

Active Protection

Active Protection je preventívny systém ochrany posádky od BMW ConnectedDrive. Po zapnutí sa predné bezpečnostné pásy pri rozjazde vozidla automaticky jemne pritiahnu.

Predné bezpečnostné pásy sa hneď po rozjazde vozidla automaticky mierne pritiahnu. Keď vznikne počas jazdy kritická situácia, predné pásy sa v prípade potreby reverzibilne napnú a bočné okná sa zatvoria, spolu so strešným oknom, ak ho vozidlo má. Ako kritická situácia sa vyhodnotí napríklad núdzové brzdenie zo strany vodiča alebo výrazná pretáčavosť či nedotáčavosť automobilu.

Ak má vozidlo vo výbave Kolízne varovanie alebo Kolízne varovanie s funkciou brzdenia, v rámci možností systému sa dajú v predstihu zaregistrovať potenciálne kolízie so stojacimi alebo pomaly sa pohybujúcimi objektmi.

Pri určitom type kolízií dokáže systém vozidlo úplne zastaviť aj bez zásahu vodiča. To pomáha znížiť pravdepodobnosť sekundárnej kolízie alebo aspoň zmierniť ňou spôsobené následky.

Navyše je tu Asistent pozornosti, ktorý sleduje správanie vodiča a odhaľuje príznaky jeho únavy. Systém analyzuje jeho prácu s riadením a keď objaví nepravidelnosti, odporučí prestávku na displeji systému iDrive.

BMW Selective Beam

Systém BMW Selective Beam zvyšuje bezpečnosť jazdy v noci. Je zárukou excelentnej viditeľnosti v tme, ale bez oslňovania ostatných účastníkov premávky.

BMW Selective Beam odhaľuje ostatných účastníkov premávky a vynechá ich z oblasti dosahu diaľkových svetiel. Dosah diaľkových svetiel až do 400 m je zárukou včasného odhalenia hrozby a presnejšieho držania smeru jazdy.

Speed Limit Info

Je lepšie predvídať, než ľutovať: Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania vám zobrazí aktuálne obmedzenie rýchlosti, ako aj platný zákaz predbiehať. Znázorní vám ich na info displeji prístrojového panelu aj na Head-Up displeji.

Príslušné dopravné značenie odhaľuje špeciálna kamera. Informácie z nej spracováva riadiaca jednotka spolu s údajmi z navigačného systému. Systém berie do úvahy aj údaje z dažďového senzora, čiže dokáže rozlíšiť dopravné značenie, relevantné len keď prší. To znamená, že budete vždy informovaní o ceste pred sebou. Podmienkou je výbava obsahujúca navigačný systém Business alebo Professional.

Driving Assistant

Prvok výbavy Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovanie s Varovaním pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a následne vás upozorní na neúmyselné opustenie jazdného pruhu pri rýchlosti nad cca 70 km/h prostredníctvom zavibrovania volantu. Varovanie sa neaktivuje keď je opustenie jazdného pruhu zámerné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.

Kým kolízne varovanie s funkciou Aktivácie bŕzd v meste odhalí vozidlá, Varovanie pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje v prípade, že je aktivované Kolízne varovanie. Ak hrozí kolízia, systém Kolízneho varovania sa aktivuje vo dvoch fázach – najprv vizuálnym symbolom na prístrojovom paneli, následne aj zvukovým varovaním. Varovanie pred chodcami pracuje v rýchlostnom rozmedzí od 10 do 60 km/h, je jednostupňové a aktivuje sa pri akútnej hrozbe kolízie. Ak systém odhalí nebezpečenstvo zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu, pre rýchlejšie reakcie. Keď už je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy. Účinnosť tejto funkcie môže byť obmedzená v tme a hmle.

iDrive Touch

iDrive Touch Controller vám umožní pohodlne ovládať systém iDrive iba jednou rukou. Vďaka dotykovej ploche, integrovanej v ovládači, dokážete jednoducho vkladať informácie ako napríklad ciele do navigácie tak, že priamo píšete prstom písmená.

KOMFORT A BEZPEČNOSŤ

Integrované opierky hlavy a podávače pásov

Opierky hlavy, integrované do operadiel zadných sedadiel, podčiarkujú športovosť Coupé, zvyšujú komfort sedenia a bezpečnosť zadných pasažierov.

Posádka vpredu má k dispozícii automatické podávače pásov. Tie samočinne vysunú pásy z B-stĺpikov smerom k vodičovi a prednému spolujazdcovi hneď ako sa zatvoria dvere a vloží sa kľúč do zapaľovania.

Batožinový otvor

Batožinový otvor zvyšuje prepravnú variabilitu vášho BMW. Vďaka sklopnému zadnému operadlu, delenému v pomere 60:40 (doplnkovo 40:20:40), sú k dispozícii rozličné konfigurácie sedadiel a batožinového priestoru, ktoré vyhovejú množstvu požiadaviek.

Napríklad dokážete prepraviť až štyri páry lyží, pričom v kabíne ostáva miesto ešte pre štyroch pasažierov. Ďalšou výhodou batožinového otvoru je, že predmety prepravujete v interiéri, lepšie chránené pred znečistením a krádežou, na rozdiel od ich prepravy na strešných nosičoch. A k tomu sa pridáva ešte nulový negatívny vplyv prepravovaných predmetov na aerodynamiku a jazdnú dynamiku.

Tento doplnkový prvok obsahuje aj stredovú lakťovú opierku a dva držiaky na nápoje. V rámci ponuky Originálneho BMW príslušenstva si môžete objednať aj vak na lyže a snowboardy.

Bezdotykové otváranie veka kufra

Vrátili ste sa z nákupov, stojíte pri aute s plnými rukami a chcete naložiť tašky do batožinového priestoru. Posledné, čo v tej chvíli potrebujete, je hľadať kľúč od auta po vreckách či v taške. To však už nemusíte – vďaka inovatívnemu systému Komfortného vstupu s bezdotykovým otváraním veka kufra.

Stačí cielený krátky pohyb nohou pod zadným nárazníkom, ktorý aktivuje senzory otvárania veka kufra. Jeho zámok sa odomkne a veko sa otvorí, buď pružinami, alebo elektrickým ovládaním (podľa modelu). Pohyb nohy pod zadným nárazníkom detekujú senzory v rozličnej výške.

Tento inovatívny prvok zo súboru BMW ConnectedDrive podstatne zvyšuje komfort otvárania a nakladania batožinového priestoru. Prístup však má iba osoba, u ktorej systém detekuje prítomnosť kľúča.

Úložná koncepcia

Množstvo odkladacích priestorov nezanechá žiadne nesplnené želania: priehradky vo dverách s miestom až na litrovú fľašu, odkladacia schránka s vekom v prednej stredovej konzole, otvorený priestor pod prednou stredovou lakťovou opierkou aj v zadnej stredovej konzole, ako aj dva držiaky na nápoje vpredu a vzadu, odkladacia polička a priehradka pred spolujazdcom spolu poskytujú viac než dosť okladacích možností.

Pasívna bezpečnosť

Balík inteligentných bezpečnostných opatrení v BMW radu 4 Coupé má špecifický cieľ: minimalizovať následky nehody – a tým pádom poskytnúť príjemný pocit dobrej ochrany za každých okolností.

Extrémne odolné veľkoobjemové priečne nosné štruktúry a inteligentné využitie vysoko pevných a ultra vysoko pevných multifázových ocelí poskytuje maximálnu stabilitu pre karosériu, pri udržaní nízkej hmotnosti. Energia nárazu sa odvedie mimo priestoru pre posádku, napríklad do podlahy, bočného rámu, priečky medzi motorom a kabínou alebo do strechy, zároveň sa absorbuje deformačnými zónami vpredu aj vzadu. V prípade bočnej kolízie poskytnú ochranu zosilnené štruktúry B-stĺpikov a prahov, extra pevné bočné nárazové výstuhy vo dverách, ako aj robustné priečne prvky v oblasti sedadiel.

BMW servis

BMW Service Inclusive je prvým krokom k neobmedzenej radosti z jazdy. Je to servisný balík, ktorý pokrýva všetky potrebné servisné práce a údržbu. V rámci kontrahovaného obdobia alebo najazdených kilometrov vaše BMW dostane všetky servisné úkony – tak často, ako to bude potrebné. A platí to na celom svete.

Patria sem: servis motorového oleja vrátane dolievania (podmienka: pravidelný olejový servis v autorizovanom BMW servise), mikrofilter, palivový filter, vzduchový filter a zapaľovacie sviečky, výmena brzdovej kvapaliny, kontrola automobilu a ďalšie úkony podľa servisnej dokumentácie.

SLUŽBY A APLIKÁCIE

ConnectedDrive Services

ConnectedDrive Services vám poskytnú širokú paletu informácií, zábavy a služieb, ktoré sa vám budú na cestách hodiť.

Patria sem BMW Online, ktorý vám sprístupní aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie a ďalšie funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu.

Tento prvok výbavy tiež zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k smartfónovým aplikáciám, ako napríklad BMW Connected. Množstvo ďalších užitočných aplikácií nájdete v BMW ConnectedDrive Store – kam neustále pribúdajú ďalšie a ďalšie.

Online zábava

Dokonalá skladba pre každú situáciu, každú cestu a každú náladu. Online zábava vám dá priamy a neobmedzený prístup k vyše 12 miliónom hudobných titulov z vášho vozidla – dokonca aj bez toho, aby ste museli použiť ďalšie zariadenie, ako napríklad váš smartfón.

Je tu množstvo skladieb, ktoré vyhovejú každému vkusu. Online zábava vám umožní otvoriť si paušálny účet u niektorého z hudobných partnerov BMW.

Navyše, hudba nebude k dispozícii iba vo vašom BMW: váš účet budete môcť využiť aj na svojom smartfóne a ďalších zariadeniach, podporovaných relevantným BMW hudobným partnerom. A to všetko bez ďalších extra platieb – celkovo v šiestich európskych krajinách: Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Taliansku, Holandsku a Španielsku. Predpokladom využitia tejto funkcie je výbava ConnectedDrive Services.

Bluetooth Office

Bluetooth Office vám umožní stráviť pobyt vo vozidle efektívnejšie. Bluetooth a USB pripojenie znamená, že si dokážete pohodlne zorganizovať každodenný život aj keď ste na cestách. E-maily, termíny stretnutí, úlohy a textové správy sa zobrazia na displeji systému iDrive alebo vám ich systém prečíta nahlas cez reproduktory audiosústavy. Zoznam všetkých kompatibilných mobilných telefónov a smartfónov nájdete na www.bmw.sk/bluetooth

Internet

Výbavový prvok „Internet“ vám sprístupní celosvetovú sieť na displeji systému iDrive vo vašom BMW. Adresy zadávate jednoducho pomocou ovládača iDrive alebo výberom z obľúbených položiek.

Vďaka dátovému paušálu môžete surfovať po internete z vášho BMW neobmedzene v celej domácej krajine (bez roamingu). Displej systému iDrive sa dá využiť pre surfovanie na webe aj počas jazdy rýchlosťou do 7 km/h.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Real Time Traffic Information

Real Time Traffic Information (RTTI) vám poskytne najaktuálnejšie dopravné informácie v každej situácii. Presné detaily o mieste a trvaní dopravnej zápchy sa k vám dostávajú v reálnom čase.

Údaje sa zhromažďujú zo zdrojov ako sú napríklad profily pohybu z mobilnej telefónnej siete, GPS dáta flotíl vozidiel, smartfónové aplikácie a policajné hlásenia. Tieto údaje sa analyzujú tak dôkladne, že sa dopravná zápcha dá lokalizovať s presnosťou na 500 metrov.

Vďaka tomu dokáže RTTI v reálnom čase poskytnúť informácie o aktuálnej dopravnej situácii na diaľniciach, hlavných cestách, vidieckych cestách a množstve mestských ciest, vrátane odporúčania efektívnych obchádzkových trás.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Concierge Service

Chceli ste vždy vedieť, aké je to mať svojho osobného komorníka? Teraz je to možné pomocou Concierge Service od BMW ConnectedDrive.

Na povel tlačidla budete prepojení do BMW Call centra, ktorého operátori sú vám k dispozícii ako vaši „osobní asistenti“ na cestách. Či už hľadáte konkrétnu reštauráciu alebo pohotovostnú lekáreň, agenti v BMW Call centre sú pripravení pomôcť a poslať vám na želanie hľadanú adresu priamo do vášho navigačného systému. Operátor centra dokáže dokonca priamo uskutočniť rezerváciu v hoteli. Concierge Service funguje nezávisle od vášho mobilného telefónu a je k dipozícii tak doma, ako aj v zahraničí, 24 hodín denne a 7 dní v týždni, bez extra nákladov. K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie zabezpečí rýchlu a presnú pomoc kedykovľvek vo dne aj v noci prostredníctvom školeného personálu – a vo vašom vlastnom jazyku aj v zahraničí. Ak sa stane vážna nehoda, aktivuje sa automatické inteligentné núdzové volanie.

Zároveň sa odošlú relevantné údaje, ako napríklad presná pozícia automobilu, závažnosť kolízie a možné riziko zranenia posádky, do BMW call centra, prostredníctvom SIM karty, zabudovanej v automobile, nezávislo od vášho vlastného mobilného telefónu. BMW call centrum upovedomí najbližšie záchranné zložky a kým dorazia na miesto, poskytne vám pomoc cez telefón. Núdzové volanie sa dá aktivovať aj manuálne, v prípade že chcete pomôcť iným účastníkom premávky.

Remote Services

Remote Services vám umožnia diaľkové ovládanie rozličných funkcií cez aplikáciu My BMW Remote. Okrem toho je možné aj prenášať ciele priamo z Google™ LocalSearch. Do vzdialenosti 1,5 km sa dá zobraziť aj pozícia vozidla. Zároveň je k dispozícii odomknutie či zamknutie vozidla cez BMW call centrum. Táto funkcia je dostupná iba v kombinácii s výbavou BMW ConnectedDrive Services.

 

 

 

 

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: