Viac o BMW 4 Gran Coupé

DIZAJN

Extrerier

Elegantná silueta

Pri pohľade zboku okamžite upúta pohľad atraktívna silueta BMW radu 4 Gran Coupé. Dlhá, jemne splývajúca línia strechy, plochá grafika okien a expresívne kontúry sa stretávajú v mimoriadne svalnatých zadných partiách.

Mohutná predná časť BMW radu 4 Coupé, ktorá je na pohľad mimoriadne plochá a široká, takisto ihneď upúta pozornosť – obzvlášť v kombinácii s M Šport balíkom, ktorý umocňuje prirodzenú eleganciu plynulých línií s markantnými detailmi a pridáva predným partiám extra dávku dynamiky. Výsledkom je unikátny vizuálny dojem pohybu aj pri nehybne stojacom vozidle, ktorý okamžite očarí každého diváka.

Dvere s bezrámovými oknami

Funkčný dizajn: Štyri dvere s bezrámovými oknami charakterizujú elegantne tvarovanú bočnú siluetu BMW radu 4 Gran Coupé.

Ideálne rozmery predných dverí zjednodušujú nastupovanie aj vystupovanie, obzvlášť na tesných parkovacích miestach. Pri pohľade zo strany vyzerajú byť dvere väčšie vďaka športovým akcentovým líniám a kontrastnej súhre svetiel s tieňmi, čo je zároveň prísľubom elegantného a priestranného interiéru.

Dvere s bezrámovými oknami

Funkčný dizajn: Štyri dvere s bezrámovými oknami charakterizujú elegantne tvarovanú bočnú siluetu BMW radu 4 Gran Coupé.

Ideálne rozmery predných dverí zjednodušujú nastupovanie aj vystupovanie, obzvlášť na tesných parkovacích miestach. Pri pohľade zo strany vyzerajú byť dvere väčšie vďaka športovým akcentovým líniám a kontrastnej súhre svetiel s tieňmi, čo je zároveň prísľubom elegantného a priestranného interiéru.

Farby a kolesá

Pestrá paleta farieb a kolies vám umožní dodať vášmu BMW radu 4 Gran Coupé dotyk osobitosti. Balíky výbavy M Šport, Modern Line, Sport Line a Luxury Line poskytnú množstvo ďalších možností na individualizáciu.

Adaptívne LED predné svetlá

Zlepšená viditeľnosť a zvýšená kvalita vašej jazdy. Vďaka novej technológii Adaptívnych Full-LED predných svetiel uvidíte aj v noci každý jeden detail. Ich čistá biela farba, podobná dennému svetlu, je zárukou silného a rovnomerného osvetlenia cesty pred vami.

Takýmto spôsobom sa zlepší koncentrácia vodiča a viditeľnosť pri jazde po tme. Navyše, distribúcia svetla sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a uhlu natočenia riadenia vášho vozidla. To znamená, že akokoľvek hustá je tma, vy si vždy vychnutnáte excelentné zdolávanie zákrut a bezstarostnú radosť z jazdy.

Interier

Orientácia na vodiča

Zamerané na vás a vaše požiadavky: Či už ide o prehľadný prístrojový panel alebo o stredovú konzolu, mierne natočenú smerom k vám, na sedadle vodiča si v BMW radu 4 Gran Coupé vychutnáte vždy dokonalý pocit z toho, že ste centrom pozornosti.

Všetky pre vodiča relevantné ovládacie prvky a funkcie sú presne na tom mieste, kde ich intuitívne očakáva. Voľne stojaci displej systému iDrive je umiestnený presne v jeho zornom poli. Doplnkový BMW Head-Up displej poskytuje ešte viac komfortu tým, že premieta pre vodiča relevantné informácie priamo do jeho zorného poľa, čo znamená, že nemusí spúšťať pohľad z cesty pred sebou.

Expresívne tvary

Navzájom sa spájajúce línie, navzájom sa prelínajúce povrchy, všetko orientované na vodiča, s prirodzeným usporiadaním funkčných oblastí. V tejto harmonickej súhre mimoriadne intenzívne vynikne exkluzívny charakter vozidla s pozoruhodnou dynamikou, modernou eleganciou a výnimočnou funkčnosťou.

Materiály a haptika

Vysoká kvalita spracovania, príjemná haptika a inšpiratívny výber farieb aj materiálov sú charakteristickými črtami unikátnej atmosféry v interiéri.

V kombinácii s líniou Luxury Line a M Šport balíkom sú exkluzívne pre BMW radu 4 Gran Coupé k dispozícii kožené sedadlá vo farbe Ivory White. Pri začlenení do čiernej farebnej schémy interiéru vytvárajú mimoriadne intenzívny dojem podčiarknutia športového naturelu BMW radu 4 Gran Coupé.

Komfort a funkčnosť

Vďaka usporiadaniu zadného sedadla 2+1 a sklopnému zadnému operadlu delenému v pomere 40:20:40 prináša BMW radu 4 Gran Coupé množstvo kombinácií maximálneho komfortu, prepravnej kapacity a radosti z jazdy.

Usporiadanie zadného sedadla 2+1: Dve samostatne profilované krajné sedadlá s výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy sú zárukou exkluzívneho komfortu v zadnej časti kabíny BMW radu 4 Gran Coupé a zároveň nechávajú priestor na tretie prostredné miesto.

Sklopné zadné operadlo, doplnkovo delené v pomere 40:20:40, vytvára množstvo možností na prepravu. K dispozícii je aj s ním zladený vak na lyže a snowboardy z Originálneho BMW príslušenstva.

BMW radu 4 Gran Coupé s maximálnou prepravnou kapacitou 1300 litrov ponúka dostatok miesta pre všetky vaše želania a potreby.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Driving Assistant

Prvok výbavy Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovanie s Varovaním pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a následne vás upozorní na neúmyselné opustenie jazdného pruhu pri rýchlosti nad cca 70 km/h prostredníctvom zavibrovania volantu. Varovanie sa neaktivuje keď je opustenie jazdného pruhu zámerné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky. Kým kolízne varovanie s funkciou Aktivácie bŕzd v meste odhalí vozidlá, Varovanie pred chodcami s Aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje v prípade, že je aktivované Kolízne varovanie. Ak hrozí kolízia, systém Kolízneho varovania sa aktivuje vo dvoch fázach – najprv vizuálnym symbolom na prístrojovom paneli, následne aj zvukovým varovaním. Varovanie pred chodcami pracuje v rýchlostnom rozmedzí od 10 do 60 km/h, je jednostupňové a aktivuje sa pri akútnej hrozbe kolízie. Ak systém odhalí nebezpečenstvo zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu, pre rýchlejšie reakcie. Keď už je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy. Účinnosť tejto funkcie môže byť obmedzená v tme a hmle.

BMW Head-Up displej

Plnofarebný BMW Head-Up displej zobrazuje informácie relevantné pre jazdu priamo do vášho zorného poľa, čím zvyšuje vašu koncentráciu za volantom.

V závislosti od výbavy vozidla zobrazuje informácie od systému Speed Limit Info vrátane indikácie zákazov predbiehania, ECO PRO tipy, kontrolné hlásenia, ako aj informácie a varovania od asistenčných systémov vodiča. Častov využívané funkcie, napríklad telefón alebo zábavné systémy, sa takisto môžu dostať do zobrazenia.

Ikony sú premietané na čelné sklo vo vysokom rozlíšení a plnej farbe, s realistickými dopravnými značkami. Projekcia sa javí, ako keby sa vznášala približne 2,3 metra pred vozidlom. Toto v kombinácii s optimálnou pozíciou zobrazenia umožňuje registrovať informácie rýchlo, pohodlne a s minimálnym narušením koncentrácie.

Intenzita jasu zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam, systém tiež disponuje nočným a denným režimom. Jas je možné nastaviť aj manuálne cez menu iDrive. Tu si tiež môžete zvoliť, ktoré ďalšie informácie sa majú zobraziť spolu s rýchlosťou jazdy a varovaniami od asistenčných systémov.

Navigačný systém Professional a iDrive Touch Controller

Navigačný systém Professional má prehľadný dizajn a disponuje množstvom funkcií. Táto užívateľsky jednoduchá a plne integrovaná navigácia sa pohodlne riadi cez systém iDrive a jeho ovládač iDrive Touch Controller.

Súčasťou systému je aj hands-free sada s USB rozhraním a hlasovým ovládaním, rádio Professional s DVD mechanikou, ako aj 20 GB na pevnom disku pre zvukové súbory. Vstavaný 8,8-palcový displej s funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je navrhnutý pre ideálnu čitateľnosť a dokonalú prehľadnosť.

Ovládanie je jednoduché a intuitívne, cez iDrive Tourch Controller, ktorý umožní aj priame vkladanie adries vpisovaním prstom na dotykovú plochu. Navigačný systém sa dá ovládať aj cez tlačidlá priamej voľby menu, osem favoritných tlačidiel, alebo hlasom. Vďaka 3D mapovému zobrazeniu, vrátane satelitných fotografií na pozadí, s fotorealistickým vykreslením zvolenej lokaliy, sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom. V závislosti od výbavy vozidla získate spolu s navigáciou tiež prístup k službám ConnectedDrive Services, Remote Services, Concierge Service, Real Time Traffic Information, ak aj k Online zábave a internetu.

Speed Limit Info

Bezpečnosť na prvom mieste: Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania zobrazí na prístrojovom paneli aktuálne platné obmedzenia.

Tieto informácie sa zobrazia na info displeji na prístrojovom paneli alebo na Head-Up displeji. Špeciálna kamera sleduje relevantné dopravné značky. Informácie následne spracuje riadiaca jednotka, spolu s dátami z navigačného systému. Zapojením ďalších prvkov vozidla dokáže systém identifikovať aj variabilné obmedzenia, platné napríklad iba v mokrom počasí alebo v konkrétnom čase dňa. Táto doplnková výbava je dostupná iba v kombinácii s navigačným systémom Business alebo Professional.

Active Protection

Active Protection je preventívny systém od BMW ConnectedDrive na ochranu posádky vozidla.

Predné bezpečnostné pásy sa hneď po rozjazde vozidla automaticky mierne pritiahnu. Keď vznikne počas jazdy kritická situácia, predné pásy sa v prípade potreby reverzibilne napnú a bočné okná sa zatvoria, spolu so strešným oknom, ak ho vozidlo má. Ako kritická situácia sa vyhodnotí napríklad núdzové brzdenie alebo výrazná pretáčavosť či nedotáčavosť automobilu.

Ak má vozidlo vo výbave Kolízne varovanie alebo Kolízne varovanie s funkciou brzdenia, v rámci možností systému sa dajú v predstihu zaregistrovať potenciálne kolízie so stojacimi alebo pomaly sa pohybujúcimi objektmi.

Pri určitom type kolízií dokáže systém vozidlo úplne zastaviť aj bez zásahu vodiča. To pomáha znížiť pravdepodobnosť sekundárnej kolízie alebo aspoň zmierniť ňou spôsobené následky.

Navyše je tu Asistent pozornosti, ktorý sleduje správanie vodiča a odhaľuje príznaky jeho únavy. Systém analyzuje jeho prácu s riadením a keď objaví nepravidelnosti, odporučí prestávku na displeji systému iDrive.

Kamerové systémy

Niekoľko rozličných kamerových systémov vám pomôže získať kontrolu nad dianím okolo vozidla aj v neprehľadných situáciách.

Cúvacia kamera umožňuje vodičovi pri manévrovaní a parkovaní vidieť oblasť za vozidlom na displeji systému iDrive. Jej pomoc má k dispozícii pri pomalom cúvaní rýchlosťou do 20 km/h. Interaktívne navádzacie čiary naznačujú, či je zvolené parkovacie miesto dostatočne veľké a pomáhajú pri manévrovaní s vozidlom prostredníctvom farebného značenia na displeji systému iDrive. V kombinácii s ťažným zariadením cúvacia kamera uľahčuje priblíženie sa k prívesu pomocou praktickej funkcie zväčšenia.

Surround View pomáha pri parkovaní a manévrovaní v tesných priestoroch. Oblasti vedľa vozidla a za ním sa snímajú kamerami a zobrazia sa ako pohľad na vozidlo z vtáčej perspektívy na displeji systému iDrive (funkcia Top View).

K dispozícii je aj Side View – táto funkcia zvyšuje komfort a bezpečnosť v neprehľadných výjazdoch, križovatkách, či parkoviskách. Dve digitálne kamery na prednej časti vozidla, namierené do strán, sledujú situáciu a premietajú svoj obraz na displej systému iDrive. Vďaka tomu vodič včas odhalí iné vozidlá prichádzajúce zboku a dokáže adekvátne reagovať.

Parkovací asistent

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný alebo nie, tento systém premeriava potenciálne voľné miesta pri prejazde okolo radu zaparkovaných vozidiel vo vzdialenosti do 1,5 metra, rýchlosťou do 35 km/h.

Keď nájde dostatočne veľkú medzeru, vodič zapne smerovku a Parkovací asistent prevezme riadenie, pričom vodič naďalej ovláda akceleráciu, brzdenie a prevodovku. Systém mu zároveň dáva inštrukcie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu je pozdĺžne parkovanie pre vodiča bezpečnejšie a menej stresujúce.

SLUŽBY A APLIKÁCIE

Online Entertainment

Dokonalá skladba pre každú situáciu, každú cestu a každú náladu. Online zábava vám dá priamy a neobmedzený prístup k vyše 22 miliónom hudobných titulov z vášho vozidla – dokonca aj bez toho, aby ste museli použiť ďalšie zariadenie, ako napríklad váš smartfón.

Je tu množstvo skladieb, ktoré vyhovejú každému vkusu. Online Entertainment vám umožní otvoriť si paušálny účet u niektorého z hudobných partnerov BMW ako napríklad rara. Táto služba je k dispozícii celkovo v piatich európskych krajinách: Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Taliansku, a Holandsku.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Concierge Service

Chceli ste vždy vedieť, aké je to mať svojho osobného komorníka? Teraz je to možné: Vychutnajte si výnimočný typ služieb – Concierge Service od BMW ConnectedDrive.

Na povel tlačidla budete prepojení do BMW call centra, ktorého operátori sú vám k dispozícii ako vaši „osobní asistenti“ na cestách.

Či už hľadáte konkrétnu reštauráciu, najbližší bankomat alebo pohotovostnú lekáreň, agenti v BMW call centre sú pripravení pomôcť a poslať vám na želanie hľadanú adresu priamo do vášho navigačného systému. Operátor centra dokáže dokonca priamo uskutočniť rezerváciu v reštaurácii alebo v hoteli. Concierge Service funguje nezávisle od vášho mobilného telefónu a je k dipozícii tak doma, ako aj v zahraničí, 24 hodín denne a 7 dní v týždni, bez extra nákladov. Pre využitie Concierge Service je nutné mať vo výbave prvok ConnectedDrive Services.

ConnectedDrive Services

Výbava ConnectedDrive Services predstavuje základ pre celú širokú paletu inteligentných systémov informácií a zábavy vo vozidle.

Patria sem BMW Online, ktoré vám sprístupní aktuálne, miestne relevantné informácie o počasí, správy, online vyhľadávanie a kancelárske funkcie. Okrem toho je tiež možné zostaviť si individualizované služby, napríklad webkamery, parkovacie informácie či cestovného a hotelového sprievodcu.

Tento prvok výbavy tiež zaistí bezpečný a neobmedzený prístup k smartfónovým aplikáciám, ako napríklad BMW Connected. A to je iba začiatok: doplnková výbava ConnectedDrive Services ponúka podstatne viac funkcií, ktoré vám spríjemnia jazdu a cestovanie vo vašom BMW.

Real Time Traffic Information

Real Time Traffic Information (RTTI) vám poskytne najaktuálnejšie dopravné informácie v každej situácii. Presné detaily o mieste a trvaní dopravnej zápchy sa k vám dostávajú takmer v reálnom čase.

Údaje sa zhromažďujú zo zdrojov ako sú napríklad profily pohybu z mobilnej telefónnej siete, GPS dáta flotíl vozidiel, smartfónové aplikácie a policajné hlásenia. Tieto údaje sa analyzujú tak dôkladne, že sa dopravná zápcha dá lokalizovať s presnosťou na metre. Vďaka tomu dokáže RTTI v reálnom čase poskytnúť informácie o aktuálnej dopravnej situácii na diaľniciach, hlavných cestách, vidieckych cestách a množstve mestských ciest, vrátane odporúčania efektívnych obchádzkových trás.

K dispozícii iba v kombinácii s doplnkovou výbavou ConnectedDrive Services.

Funkcia diktovania

Vďaka navigačnému systému Professional, Bluetooth pripojeniu a výbave ConnectedDrive Services už nemusíte telefón brať do ruky.

Všetky texty sa teraz dajú zadávať hlasom. Funkcia diktovania umožní vytvárať správy hovoreným slovom, ktoré sa následne prekonvertuje na písaný text a dá sa odoslať ako e-mail alebo SMS správa. Funkcia diktovania sa dá využiť aj pre komunikáciu na Facebooku a Twitteri s BMW aplikáciami. Funkcia diktovania je k dispozícii bezplatne na prvých 60 dní, po ktorých je potrebné uzavrieť zmluvu so spoločnosťou Nuance®.

Viac informácií o Bluetooth kompatibilite so smartfónmi a ďalšími mobilnými zariadeniami nájdete na:
www.bmw.sk/sk/sk/owners/navigation/bluetooth/introduction.html.

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie umožňuje nonstop rýchlu a cielenú pomoc, vrátane podpory od školeného personálu – vo vašom rodnom jazyku dokonca aj v zahraničí.

Ak sa stane vážna nehoda, aktivuje sa automatické inteligentné núdzové volanie. Zároveň sa odošlú relevantné údaje, ako napríklad presná pozícia automobilu, závažnosť kolízie a možné riziko zranenia posádky, do BMW call centra, prostredníctvom SIM karty, zabudovanej v automobile, nezávislo od vášho vlastného mobilného telefónu. BMW call centrum upovedomí najbližšie záchranné zložky a kým dorazia na miesto, poskytne vám pomoc cez telefón. Núdzové volanie sa dá aktivovať aj manuálne, ak chcete pomôcť iným účastníkom premávky.

EFEKTIVITA

Manažment energie

BMW radu 4 Gran Coupé má štandardne k dispozícii množstvo technológií BMW EfficientDynamics, vrátane funkcie Auto Start Stop, Rekuperácie brzdnej energie a Elektrického posilňovača riadenia. Tieto technológie spolu garantujú inteligentný manažment energie – a udržateľnú mobilitu.

Funkcia Auto Start-Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebúvalo iba vtedy, keď je automobil v pohybe. Kým čaká na semaforoch, alebo v dopravnej zápche, funkcia Auto Start-Stop vypne jeho motor hneď ako vozidlo zastane a vodič zaradí neutrál (manuálna prevodovka) alebo podrží stlačenú brzdu pri stojacom vozidle (prevodovka Steptronic).

O aktivite funkcie Auto Start-Stop vás upovedomí info displej. Len čo opäť stlačíte spojku (manuálna prevodovka), alebo pustíte brzdu (prevodovka Steptronic), motor sa znovu sám naštartuje v priebehu zlomkov sekundy, takže môžete bez zdržania pokračovať v jazde.

Funkcia Auto Start-Stop nikdy neohrozí komfort ani bezpečnosť, keďže ostáva neaktívna v prípade, kým motor nedosiahne ideálnu pracovnú teplotu, interiér nie je dostatočne vykúrený alebo vychladený, ak je batéria málo nabitá alebo ak hýbete volantom. Centrálna riadiaca jednotka v prípade potreby motor reštartuje, dokonca aj keď vozidlo stojí. Napríklad vtedy, keď sa samovoľne dá do pohybu, alebo sa zahmlia okná. Funkcia Auto Start-Stop sa dá kedykoľvek vypnúť tlačidlom.

Pri každom brzdení sa uvoľňuje kinetická energia a tá donedávna zostávala nevyužitá. Rekuperácia brzdnej energie sa zameriava práve na tento dlho prehliadaný potenciál. Energiu, ktorá sa generuje vždy, keď uvoľníte akcelerátor alebo začnete brzdiť, zachytáva a mení ju na elektrickú, ktorá sa následne využíva na dobíjanie batérie. Tento inteligentný systém manažmentu energie znamená, že alternátor už nemusí bežať permanentne, čo znižuje energetické zaťaženie motora. Výsledkom je znížená spotreba a zvýšená dynamika – v klasickom štýle BMW EfficientDynamics.

Optimálne dokonalo načasované zmeny prevodových stupňov pomáhajú šetriť palivo, obzvlášť v meste a na dlhých trasách. Optimálne radenie, nižšia spotreba – elektronická riadiaca jednotka motora identifikuje najefektívnejší prevod podľa podmienok na ceste a otáčok motora. Na prístrojovom paneli sa zobrazí šípka, ktorá vám naznačí kedy je optimálne zaradiť vyšší alebo nižší prevod. Systém tiež rozozná váš zámer prudko akcelerovať a následne odporučí preradiť neskôr, až keď je opäť vhodné znížiť otáčky motora na úsporné. Porovnávacie testy ukázali, že vozidlá s Indikátorom zmeny prevodov majú približne o štyri percentá nižšiu spotrebu.

Vždy keď vodič točí volantom, spotrebúva sa energia. Prečo by sa však mala mrhať aj vtedy, keď sa volat nehýbe? BMW Elektrický posilňovač riadenia je aktívny iba vtedy, keď je potrebný. Na rozdiel od konvenčných hydraulických systémov kozumuje energiu iba vtedy, keď sa volant aktívne točí. Keď sa nehýbe, napríklad na rovinke alebo v zákrute so stálym polomerom, elektrický motor posilňovača je neaktívny.

Aerodynamika

Celá konštrukcia vozidla sa riadi filozofiou BMW EfficientDynamics. Aerodynamicky optimalizovaný predný nástavec a podlaha pod vozidlom sú inovatívne vylepšené s cieľom znížiť odpor vzduchu a spotrebu paliva.

Nástavec pod predným nárazníkom je významný konštrukčný prvok, ktorý stelesňuje filozofiu BMW EfficientDynamics. Integrované Vzduchové záclony vedú vzduch z dvoch vertikálnych vstupov na oblasť predných kolies. Zároveň ho zrýchlia a prekryjú ním vonkajšiu stranu kolies ako „záclonou“. A potom sú tu výduchy Air Breather, ktoré ďalej usmerňujú prúdenie za predné blatníky. Tieto inovatívne technológie znižujú turbulencie a odpor vzduchu, čím redukujú spotrebu paliva.

Výduchy Air Breather sú umiestnené za oboma prednými kolesami a sú ďalšou z inovácií, používaných na zlepšenie aerodynamiky vozidla. Spolu so vzduchovými záclonami v prednom nástavi výduchy Air Breather významne redukujú turbulencie a usmerňujú prúdenie vzduchu. Vďaka tomu sa znižuje aerodynamický odpor, čiže klesá spotreba paliva aj emisie CO2.

Plochý kryt podvozka, ktorý vpredu chráni aj motorový priestor, je ďalším detailom, ktorý podstatne zlepší aerodynamiku vozidla. Tento nový prvok je výhodný nielen z hľadiska aerodynamiky, ale tiež zlepšuje odhlučnenie vozidla a poskytuje mu lepšiu ochranu pred koróziou.

ECO Pro režim

ECO PRO režim pomáha vodičovi dosiahnuť úsporu paliva až do 20 percent, v závislosti od jazdného štýlu – podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva.

Ďalších 5% ušetríte vďaka funkciám ako je plachtenie (iba v kombinácii s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic), Asistent predvídania (iba s navigačným systémom Professional) či ECO PRO trasa (iba s navigačným systémom Professional alebo Business).

V závislosti od vášho jazdného štýlu a podmienok na ceste vám ECO PRO trasa ponúkne najefektívnejšiu trasu z hľadiska spotreby. Palubný počítač vám ukáže percento paliva, ktoré dokážete pomocou ECO PRO trasy ušetriť.

Asistent predvídania trasy dokáže s použitím navigačných dát identifikovať blížiace sa zákruty, zastavané oblasti, rýchlostné obmedzenia, výjazdy z diaľnice a následne vodičovi v predstihu odporúča spomaliť.

Funkcia plachtenia odpojí motor od pohonného reťazca a vozidlo sa následne pohybuje iba vlastnou kinetickou energiou. Stane sa to v prípade, keď vodič pri rýchlosti od 50 do 160 km/h zloží nohu z akcelerátora, nezačne však brzdiť a zároveň keď Asistent predvídania trasy neodhalí žiadnu blížiacu sa potrebu zmeny rýchlosti jazdy.

Ľahká konštrukcia

Vďaka ľahkej konštrukcii sa každý ušetrený gram premení na zvýšenú radosť z jazdy. Čím menej hmoty sa musí rozhýbať, tým menej energie sa spotrebuje.

BMW aplikuje svoje vedomosti z konštrukcie automobilov už od 30. rokov minulého storočia a neustále sa priebežne zlepšuje. Otázky, pred ktorými stoja konštruktéri BMW zakaždým: Kde má zmysel znížiť hmotnosť? A kde by to bolo nepraktické? Odpoveďou je inteligentná ľahká konštruckia. Tá zahŕňa použitie ultra ľahkých materiálov, ako je napríklad horčík, hliník alebo karbón (plast vystužený uhlíkovými vláknami) v starostlivo vybraných sektoroch vozidla.

Technológia BMW TwinPower Turbo

Technológia BMW TwinPower Turbo kombinuje v benzínových motoroch inovatívne systémy prepĺňania turbodúchadlom, Valvetronic, Double-VANOS a High Precision Injection.

V naftových motoroch sa špeciálne optimalizované technológie turbodúchadiel kombinujú s najnovšou generáciou priameho vstrekovania paliva common-rail a variabilnou geometriou turbíny. BMW TwinPower Turbo podstatne znižuje spotrebu benzínových aj naftových motorov BMW – pričom zároveň zvyšuje výkon v celom pracovnom pásme otáčok.

 

 

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: