Viac o BMW 5 Gran Turismo

Prvé svojho druhu

BMW radu 5 Gran Turismo

Štýlové cestovanie: idea vozidla “Gran Turismo”. BMW radu 5 Gran Turismo je novou interpretáciou tejto klasickej koncepcie, prinášajúcou sofistikovanú eleganciu v kombinácii s veľkorysým priestorom a prekvapujúcou všestrannosťou. BMW radu 5 Gran Turismo, výkonné a zároveň hospodárne, poskytuje špičkový komfort jazdy ako aj množstvo miesta pre batožinu, aj veľkých rozmerov. Dizajn v štýle kupé ukrýva niečo celkom nové: dokonalú kombináciu štýlovosti sedanu, flexibility vozidla typu kombi a všestrannosti SUV.

Prvá trieda do posledného detailu

Priestrannosť BMW radu 5 Gran Turismo

Je vždy veľa dôvodov vyraziť na cestu a teraz pribudol ďalší: BMW radu 5 Gran Turismo. Jeho priestranný interiér s luxusným prostredím a vysoko kvalitnými materiálmi evokuje atmosféru pohodlného salónika. Maximálny komfort zaručuje mierne zvýšená pozícia sedenia, samostatné zadné sedadlá a veľkorysý priestor pre hlavu aj nohy, na úrovni BMW radu 7. Cestovanie v BMW radu 5 Gran Turismo je vždy cestovaním v prvej triede.

Kamkoľvek vás cesty zavedú

Všestrannosť BMW radu 5 Gran Turismo

Načo cestovať naľahko? Veď predsa BMW radu 5 Gran Turismo sa dokáže flexibilne prispôsobiť všetkým potrebám vašej batožiny. Dolná časť dvojdielneho veka kufra sa dá ľahko využiť na rýchle uloženie malých nákupov počas cesty, zatiaľ čo samostatná deliaca stena izoluje priestor kabíny pred zimou, teplom či prievanom. A ak potrebujete viac priestoru, jednoducho sklopte zadné sedadlo, alebo komfortné individuálne zadné sedadlá a otvorte celé veko kufra, sprístupňujúce v takomto prípade úžasných 1700 litrov kapacity, čo stačí aj na tie najdlšie cesty.

Inteligentná intervencia

Aktívna bezpečnosť v BMW radu 5 Gran Turismo

Dokonalo navrhnutý systém spolupráce podvozka, riadiacej jednotky motora, bŕzd a pneumatík plus množstvo elektronických senzorov má jeden spoločný cieľ: udržať BMW radu 5 Gran Turismo bezpečne na ceste, aj v tých najnáročnejších podmienkach. Iba dokonalá kontrola nad vozidlom znamená záruku maximálnej bezpečnosti. A navyše, vďaka špeciálnym zosilneným bočniciam sú pneumatiky BMW radu 5 Gran Turismo schopné jazdy až do vzdialenosti 250 km aj po defekte.

Bezpečnosť v ráme

Pasívna bezpečnosť v BMW radu 5 Gran Turismo

Celkovú bezpečnosť tvorí množstvo detailov. Karoséria BMW radu 5 Gran Turismo je skonštruovaná z novej generácie ocele, absorbujúcej energiu nárazu v deformačných zónach, usmerňujúcich túto energiu mimo priestoru pre pasažierov. Priamo v interiéri sa o bezpečnosť starajú aktívne opierky hlavy a najnovšia generácia systému airbagov. BMW ConnectedDrive a jeho automatické núdzové volanie upozornia v prípade nehody záchranné služby a oznámia im presnú pozíciu vozidla.

Pomocná ruka

Núdzové volanie v BMW radu 5 Gran Turismo

V prípade nehody príde pomoc skôr, než kedykoľvek predtým. Len čo sa aktivujú senzory nárazu, vaše vozidlo sa automaticky spojí s BMW Call centrom, oznámi mu pozíciu, ako aj vyhodnotené údaje zo senzorov (napr. o aktivácii airbagov a obsadení sedadiel pasažiermi). Vďaka tomu sú jednotky záchrannej služby plne informované o type nehody a vopred pripravené na konkrétny zásah skôr, než dorazia na miesto. Ak nie ste účastníkom nehody, ale sa stanete jej svedkom, môžete samozrejme aktivovať núdzové volanie aj manuálne. Núdzové volanie je technológiou súboru BMW ConnectedDrive.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: