Viac o BMW 5 Sedan

Vyjadrenie vnútorných hodnôt

Exteriér nového BMW radu 5 Sedan

Nie je to o potrebe byť rýchly. Ani o snahe byť krásny. Nové BMW radu 5 je sedan, ktorý zlučuje dynamiku, funkčnosť a štýl do jediného celku bezstrarostne suverénnym spôsobom. Športová eleganica dlhého rázvoru, disky kolies z ľahkých zliatín ako štandard, krátke previsy: toto nie sú produkty náhody. Sú to logické dôsledky agilného pohonu zadných kolies a veľkorysého vnútorného priestoru. Skutočný štýl predsa nikdy nie je póza.

Jednoznačný cieľ

Interiér nového BMW radu 5 Sedan

Otvorte dvere a privítajú vás osvetlené nástupné prahy. Posaďte sa do novo navrhnutých komfortných sedadiel. Uchopte do rúk doplnkový športový volant a pochopíte, že už ste presne tam, kde chcete byť. Je to výsledok pocitu z exkluzívneho priestoru, sofistikovaných nových materiálov, ako je kožené čalúnenie nappa, bambus, či hliník. Pribudlo odkladacích priestorov, zmenila sa aj podoba stredovej konzoly – pretože keď ide o komfort, počíta sa každý jeden detail.

Všestranná ochrana

Pasívna bezpečnosť

Dôležitým prvkom bezpečnostného balíka BMW radu 5 Sedan je nová generácia systému predných a bočných airbagov. Vysokorýchlostná zbernica s technológiou optických vlákien ovláda presné načasovanie a stupeň nafúknutia každého airbagu. Zdokonalený systém hlavových airbagov (Advanced Head Protection System) chráni posádku pri bočnom náraze nafúknutím bočných airbagov a závesových airbagov pozdĺž bočných okien.

Starostlivá opora

Aktívne opierky hlavy

K najvážnejším rizikám zranenia pri náraze patria náhle prudké pohyby hlavy a krku. Aktívne opierky hlavy, ako súčasť doplnkových komfortných sedadiel, pomáhajú tieto riziká znižovať podopretím hlavy presne vo chvíli, keď je to najviac potrebné. Do 20 milisekúnd po identifikácii nárazu sa Aktívne opierky hlavy vysunú dopredu na zabránenie prudkého pohybu hlavy, čim vás starostlivo ochránia pred zranením krku.

Ostať v pohybe

Dojazdové pneumatiky Run-flat

Zabudnite na výmenu pneumatiky na kraji cesty. Vďaka špeciálnym zosilneným bočniciam umožnia štandardné dojazdové pneumatiky Run-flat pokračovať v jazde s BMW radu 5 Sedan ešte na dlhú vzdialenosť aj po defekte. Ich výhody sa však týmto iba začínajú. Vďaka nim odpadá nutnosť nosiť v kufri rezervné koleso, čo zníži hmotnosť auta a zväčší batožinový priestor. Navyše, štandardný Indikátor defektu pneumatiky (Tyre Pressure Indicator – TPI) upozorní vodiča na pokles tlaku v plášti.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: