Viac o BMW 5 Touring

Elegantná funkčnosť

Dizajn exteriéru

Žiadne iné auto nespája dynamickú agilitu typického BMW a praktickú funkčnosť modelu kombi tak úspešne. BMW radu 5 Touring ponúka 4,9 metra čistej radosti z jazdy a priestorový komfort pre piatich pasažierov a ich batožinu. Jeho elegancia – od expresívne štylizovanej prednej časti, až k dokonalým proporciám zadných partií – nie je narušená ani elektricky zaklápateľným ťažným zariadením. BMW radu 5 Touring tak vyjadruje vo svojej triede unikátne individuálne sebavedomie.

Jednoznačný cieľ

Dizajn interiéru

Otvorte dvere a privítajú vás osvetlené nástupné prahy. Posaďte sa do novo navrhnutých komfortných sedadiel. Uchopte do rúk doplnkový športový volant a pochopíte, že už ste presne tam, kde chcete byť. Je to výsledok pocitu z exkluzívneho priestoru v BMW radu 5 Touring, sofistikovaných nových materiálov, ako je kožené čalúnenie nappa, bambus, či hliník. Pribudlo odkladacích priestorov, zmenila sa aj podoba stredovej konzoly – pretože keď ide o komfort, počíta sa každý jeden detail.

Rýchly zásah

Pasívna bezpečnosť

Iba päť milisekúnd trvá, kým BMW radu 5 Touring zaregistruje náraz, vypočíta jeho silu a nafúkne súbor až ôsmich možných airbagov. Vysokorýchlostná zbernica na báze optických vlákien riadi presné načasovanie a mieru nafúknutia každého airbagu. Zdokonalený systém hlavových airbagov (Advanced Head Protection System) ochráni cestujúcich pri bočnom náraze nafúknutím bočných airbagov a závesových airbagov pozdĺž bočných okien. Zároveň sa podľa potreby aktivujú zádržné systémy pasažierov a Aktívne opierky hlavy (ako súčasť doplnkových komfortných sedadiel).

Podpora zozadu

Aktívne opierky hlavy

K najvážnejším rizikám zranenia pri náraze patria náhle prudké pohyby hlavy a krku. Aktívne opierky hlavy, ako súčasť doplnkovýh komfortných sedadiel, pomáhajú tieto riziká znižovať podopretím hlavy presne vo chvíli, keď je to najviac potrebné. Do 20 milisekúnd po identifikácii nárazu sa Aktívne opierky hlavy vysunú dopredu na zabránenie prudkého pohybu hlavy, čim vás starostlivo ochránia pred zranením krku.

Bezpečnostný tím

Systém Advanced Safety Electronics

Bezpečnosť pre všetkých: systém Advanced Safety Electronics využíva sieť optických vlákien na koordináciu reakcií jednotlivých bezpečnostných prvkov pri kolíznej situácii. V tomto prípade systém reaguje aktiváciou napínačov bezpečnostých pásov a obmedzovačov ich ťahu. Každý airbag sa nafúkne do optimálnej miery v závislosti od sily a smeru nárazu. Ak je to potrebné, systém zároveň deaktivuje palivové čerpadlo a odpojí batériu.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: