Viac o BMW 7 Sedan

Vyjadrenie

Exteriér BMW radu 7 Sedan

BMW radu 7 Sedan, impozantné vpredu a svalnaté vzadu, je vozidlom, z ktorého priam žiari sebavedomie. Veľké “obličky” dvojitej mreže chladiča zdôrazňujú silu jeho osobnosti, zatiaľ čo nápadná línia bokov, tiahnúca sa bez prerušenia od prednej až k zadnej kapote, vizuálne predlžuje vozidlo. Kľučky dverí sú harmonicky začlenené do tejto línie, končiacej sa zadnými svetlami, ktoré v noci vytvárajú nenapodobniteľný efekt.

Vec materiálov

Interiér BMW radu 7 Sedan

Veľkorysý priestor, precízna elegancia a šarmantná funkčnosť sú základnými kameňmi charakteru BMW radu 7 Sedan v kabíne. Interiérové povrchy, vrátane množstva rozličných vysoko kvalitných materiálov a vizuálneho efektu ručnej výroby predstavujú novú interpretáciu lákavej moderny. Pozoruhodne atraktívnym prvkom kokpitu je prístrojová doska s technológiou čierneho panelu: keď prístroje nie sú v činnosti, displej je matne čierny a k životu sa prebúdza v niekoľkých fázach. Doplnkovo je na vybrané ovládače k dispozícii špeciálny high-tech keramický materiál.

Inteligentná intervencia

Aktívna bezpečnosť v BMW radu 7 Sedan

Dokonalo navrhnutý systém spolupráce podvozka, riadiacej jednotky motora, bŕzd a pneumatík plus množstvo elektronických senzorov má jeden spoločný cieľ: udržať BMW radu 7 Sedan bezpečne na ceste, aj v tých najnáročnejších podmienkach. Iba dokonalá kontrola nad vozidlom znamená záruku maximálnej bezpečnosti.

Istota a ochrana

Pasívna bezpečnosť v BMW radu 7 Sedan

Celkovú bezpečnosť tvorí množstvo detailov. Karoséria BMW radu 7 je skonštruovaná z novej generácie ocele, absorbujúcej energiu nárazu v deformačných zónach, usmerňujúcich túto energiu mimo priestoru pre pasažierov. Priamo v interiéri sa o bezpečnosť starajú aktívne opierky hlavy a najnovšia generácia systému airbagov. BMW ConnectedDrive a jeho automatické núdzové volanie upozornia v prípade nehody záchranné služby a oznámia im presnú pozíciu vozidla.

Pozrite sa sami

Kamerové systémy v BMW radu 7 Sedan

Systém Side View vám poskytne prehľad o vozidlách, prichádzajúcich zo strany: v prednom nárazníku sú inštalované dve kamery, namierené doľava a doprava. Ich obraz sa prenáša na displej systému iDrive a poskytne vám zvýšenú bezpečnosť aj komfort manévrovania, napríklad pri vychádzaní z úzkej uličky alebo z parkoviska.

Vždy v správnej stope

Varovný systém opustenia jazdného pruhu
v BMW radu 7 Sedan

Kamera umiestnená pri vnútornom spätnom zrkadle sleduje dopravné značenie na ceste, jeho pozíciu voči vozidlu, ako aj kraj cesty alebo jazdného pruhu. V momente, keď vozidlo svoj pruh neželane opustí, aktivuje sa upozornenie vodiča pomocou jemných vibrácií volantu. Keď je opustenie pruhu úmyselné a potvrdené zapnutím smerovky, systém sa neaktivuje.

Rozoznať nebezpečie

BMW Night Vision s rozoznávaním
jednotlivých osôb v BMW radu 7 Sedan

Jazda v noci sa vďaka systému BMW Night Vision stáva podstane uvoľňujúcejšou. Tento doplnkový systém rozozná objekty až 300 metrov pred vozidlom vďaka infračervenej kamere, ktorej obraz sa prenáša jasnou a kontrastnou formou na displej systému iDrive. BMW je prvým výrobcom automobilov, ktorý prináša systém, schopný rozoznať jednotlivé osoby. Jeho inteligentný algoritmus sa obzvlášť špecializuje na chodcov, ktorých následne zobrazí žltou farbou. Ak s niektorým z nich hrozila kolízia, vodič dostane extra varovanie na displeji systému iDrive alebo na Head-Up displeji.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: