Kia Sportage teraz už za 18 990€ !

Príďte si po svoju novú Kiu ešte dnes!

Viac

Nová Kia RIO v predaji

už od 10 490€!

Viac

Viac o Kia Sportage

Špičkový dizajn

Vďaka svojim nezameniteľným líniám a pôsobivým prvkom, ako sú napríklad xenónové svetlomety a zadné LED svetlá, nová Kia Sportage zapôsobí na každého už na prvý pohľad.

Upravená maska chladiča

Nová Kia Sportage sa pýši novou verziou charakteristickej masky chladiča pripomínajúcej tigrí nos, z ktorej sa už stala ikona automobilového dizajnu. Teraz ju zdobí pôsobivý chrómový lem s vysokým leskom a je k dispozícii v mriežkovom a klinovom variante.

Veľké predné svetlomety

Robustnú masku chladiča lemujú rovnako pôsobivé, veľké príplatkové xenónové svetlomety, pretiahnuté smerom dozadu. Aby vás bolo spredu dobre vidieť, obsahujú charakteristické LED svetlá na denné svietenie, ktoré sa prirodzene tiahnu pozdĺž bokov a korešpondujú s pretiahnutou líniou strechy novej Kia Sportage.

Pôsobivé zadné svetlá

K veľkým zmenám došlo aj na zadných združených svetlách žiarovkového typu, ktoré spĺňajú nároky na výkonné, high-tech osvetlenie a zároveň dotvárajú čisté, elegantné tvary zadnej časti vozidla. Vôbec prvýkrát majú zákazníci možnosť zvoliť si zadné svetlá typu LED s nepriamym osvetlením, ktoré v noci ešte umocnia pôsobivosť dizajnu vozidla.

Kokpit orientovaný na vodiča

Ústredným prvkom moderne riešeného pracoviska vodiča v kabíne Kia Sportage je elegantne tvarovaný prístrojový panel. Ale nie je to len o vzhľade: Prostredie okolo vodiča je navrhnuté tak, aby mal okamžite na dosah všetko, čo potrebuje, aby sa cítil pohodlne, bol príjemne naladený a mal vozidlo úplne pod kontrolou. Pomocou ovládacích prvkov na volante môžete obsluhovať audiosystém a prenosné zariadenia s bezdrôtovým rozhraním Bluetooth – to všetko bez spustenia zraku z cesty pred sebou.

Prvotriedna palubná doska

Moderný interiér novej Kia Sportage sa pýši vysokou kvalitou, ktorej skvelým príkladom je úhľadná, elegantná palubná doska. K vysokej úrovni ergonómie prispieva aj inovatívna mäkká povrchová úprava s nanotechnológiou. Dôraz na detail sa však prejavuje aj inde; podsvietenie stredovej konzoly má praktický význam a zároveň slúži ako zaujímavý vizuálny dizajnový prvok.

Mäkký povrch výplne obloženia dverí

Pokiaľ ide o kvalitu detailov v interiéri, nová Kia Sportage skutočne ponúka niečo navyše. Napríklad atraktívne povrchy a detaily na obložení dverí – s mäkšími panelmi s povrchovou štruktúrou vyrobenou metódou IMG (In-Mould Graining).

Panoramatické strešné okno

Nová Kia Sportage vám dáva možnosť naplno si vychutnať pohľad na oblohu a čerstvé ovzdušie – vďaka príplatkovému panoramatickému strešnému oknu. Keďže sa presklenie tiahne pozdĺž celej strechy, poskytuje dramatický výhľad na oblohu a v interiéri vytvára úžasný pocit priestrannosti. Vďaka dômyselnej konštrukcii sa dá otvárať vyklopením aj zasunutím, aby ste mali vždy maximálny komfort podľa aktuálnej nálady a počasia. Všetko dostupné na stlačenie tlačidla.

Viac ako high-tech

Nová Kia Sportage je vybavená inteligentnými a dômyselnými systémami, ktoré pracujú v harmónii so svetom okolo vás – všetko je intuitívne rozmiestnené v záujme maximálnej ergonómie a spokojnosti počas jazdy. Čakajte len to najlepšie – a budete príjemne prekvapení.

High-tech združený prístroj typu Supervision

Medzi zapustené kruhové ukazovatele, zobrazujúce najdôležitejšie údaje o vozidle, je vsadený nový, príplatkový združený prístroj typu „Supervision“, s veľkým, 4,2-palcovým TFT LCD displejom s takým neuveriteľne ostrým obrazom, že vodič môže za zlomok sekundy získať najaktuálnejšie informácie – od spotreby paliva a dojazdu až po výstražné hlásenia, informácie o zvolenom režime posilňovača riadenia Flex Steer a ešte oveľa viac.

Systém štart/stop

Nie je nič neobvyklé, keď musíte počas presunu z bodu A do bodu B často zastavovať, či už kvôli semaforom alebo zápcham. V takýchto situáciách – keď vyradíte na neutrál a zložíte nohu zo spojky – systém štart/stop automaticky vypne motor. Tým šetrí drahocenné palivo, čo je zároveň ekologické aj úsporné.

Spätná kamera

Keď zaradíte spätný chod, na 4,3-palcovom farebnom TFT LCD displeji alebo na 7-palcovej obrazovke navigačného systému sa okamžite objaví obraz zo spätnej kamery, aby ste mohli vidieť prípadné nízke prekážky za vozidlom a odhadnúť ich vzdialenosť.

Inteligentný parkovací asistent

Systém SPAS vás ohromí, s akou ľahkosťou dokáže zaparkovať aj na najtesnejšie parkovacie miesta. Po rozpoznaní vhodného pozdĺžneho parkovacieho miesta automaticky prevezme riadenie, pričom vyhodnocuje vzdialenosť od vozidla vpredu a vzadu. Vy musíte už len regulovať rýchlosť a zaraďovať potrebné prevodové stupne.

Dotykový displej uľahčujúci obsluhu

Okrem štandardného audiosystému ponúka nová Kia Sportage aj 4,3-palcovú a extra veľkú 7-palcovú dotykovú obrazovku typu TFT. Obe dotykové obrazovky sa dodávajú so sofistikovaným zvukovým systémom Infinity a strešnou anténou typu „žraločia plutva“, zaručujúcou optimálny príjem signálu – všetko s pohodlnou obsluhou pomocou ovládacích prvkov na dosah prstov. Navigačný systém so 7-palcovou dotykovou obrazovkou má dokonca funkciu hlasového ovládania, funkciu prevodu textu na reč a jeho cena zahŕňa šesť ročných aktualizácií máp. Vďaka všetkým týmto moderným technológiám budete napriek nápadnému nedostatku otočných ovládačov a tlačidiel ohromení, aká príjemná môže byť obsluha automobilového multimediálneho systému.

Vyhrievanie volantu

V súlade s filozofiou značky Kia, ktorá aplikuje moderné technológie v záujme vyššieho komfortu vodiča, ponúka nová Kia Sportage funkciu vyhrievania volantu; stačí zapnúť príslušný spínač a vaše ruky bude počas jazdy hriať príjemné teplo bez ohľadu na to, aká je vonku zima.

Priestranný interiér

Hoci je nová Kia Sportage zvonka kompaktná, vnútri si ihneď všimnete jedinečný pocit priestrannosti. Vďaka dlhému rázvoru kolies ponúka veľkorysý priestor na nohy, no nezabúda ani na dostatok miesta nad hlavou a šírku vo výške lakťov – a to dokonca aj na zadných sedadlách. Okrem priestrannosti však interiér ponúka aj mimoriadnu všestrannosť s množstvom rôznych možných konfigurácií sedadiel a množstvom užitočných úložných priestorov vrátane hlbokých priečinkov vo dverách a veľkej skrinky pred spolujazdcom.

Flexibilný batožinový priestor

Po otvorení piatych dverí novej Kia Sportage objavíte veľkorysý, 564-litrový batožinový priestor. Ak by vám to nestačilo, po sklopení zadných sedadiel, delených v pomere 60 : 40, získate celkový nákladový priestor 1 353 litrov – takže môžete prevážať prakticky čokoľvek.

Elektricky nastaviteľné sedadlo

Prečo by ste sa mali vzdávať komfortu, keď nemusíte? Nová Kia Sportage ponúka ako voliteľný prvok elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou. Pomocou intuitívneho elektronického ovládača si môžete sedadlo jednoducho a úplne bez námahy nastaviť do želanej polohy až v šiestich smeroch.

Inteligentný kľúč

Nekonečné hľadanie kľúčov pri príchode k vozidlu môže byť už len minulosťou. Keď sa k svojej novej Kia Sportage priblížite s inteligentným kľúčom Smart Key vo vrecku alebo kabelke, vozidlo automaticky zaregistruje váš príchod. Potom môžete odomknúť dvere uchopením kľučky a naštartovať motor stlačením tlačidla Engine Start/Stop.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie KIA

Aktuality KIA

Autá KIA na predaj

Blog KIA

Kontakty KIA

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: