Kia Sportage teraz už za 18 990€ !

Príďte si po svoju novú Kiu ešte dnes!

Viac

Nová Kia RIO v predaji

už od 10 490€!

Viac

Viac o Kia Venga

KIA VENGA – NOVÝ SYMBOL PRIESTORU

Každý miluje priestor. Tak prečo ho nevyužiť naplno? Nová Kia Venga je toho žiarivým príkladom. Vďaka špičkovému dizajnu, vysokej strešnej línii, nezvyčajne dlhému rázvoru a kompletne presklenej streche získate skutočne praktický automobil. Názov „Venga“ znie atraktívne a vzrušujúco, čo zodpovedá charakteru tohto najnovšieho rodinného vozidla značky Kia. Pochádza zo španielčiny a vzbudzuje dojem moderného vozidla, ktoré sa dokonale hodí k aktívnemu mestskému životnému štýlu. Odráža hlavný slogan značky Kia „The Power to Surprise“, vyjadrujúci schopnosť vždy pozitívne prekvapiť.

ÚŽASNÝ ZÁŽITOK PRE ZMYSLY

Pozrite sa na ňu z diaľky, zblízka, z ktoréhokoľvek uhla a určite objavíte jedinečné štýlové detaily. Naši dizajnéri vytvorili skutočne funkčné vozidlo, pri zachovaní pôvabu a vynikajúceho pôžitku z jazdy v ňom. Aj napriek svojim kompaktným rozmerom (4 068 mm dĺžka, 1 765 mm šírka a 1 600 mm výška) pôsobí nová Venga pevne a robustne a svojim pasažierom ponúka veľkorysý priestor pri jazde v nej. Vďaka šikovnému usporiadaniu Venga predefinuje nový štandard vo svojej kategórii MPV; s vonkajšími rozmermi vozidla zo segmentu B ponúka vnútorný priestor typický pre väčšie vozidlá zo segmentu C. Tvar vozidla je zároveň aerodynamický, čo prispieva k úspore paliva a vylepšuje jazdné vlastnosti. Vonkajšie spätné zrkadlá môžu byť elektricky ovládané a vyhrievané (od verzie EX) a sklápateľné (vo verzii TX). Integrované ukazovatele zmeny smeru jazdy sú nielen štýlové, ale prispievajú aj k lepšej viditeľnosti. Vzhľad svojej Vengy si môžete vylepšiť aj štýlovými diskami kolies s priemerom 16 a 17 palcov a tmavými zadnými sklami.

SILNÉ A SPOĽAHLIVÉ

Nová Kia Venga ponúka na výber tri vznetové a dva zážihové agregáty so zdvihovým objemom 1,4 a 1,6 litra s výkonom v rozsahu od 75 do 125 koní. Kým všetky vznetové agregáty sú vybavené najnovším systémom vstrekovania paliva Common Rail druhej generácie, 1,6-litrový model je pre maximalizáciu výkonu vybavený turbodúchadlom s variabilnou geometriou lopatiek. Zážihové modely pre zvýšenie výkonu disponujú technológiou CVVT (Continuous Variable Valve Timing) a elektronicky riadeným vstrekovaním paliva. V kombinácii so zážihovými motormi a vznetovým motorom 1,4 CRDi (75k) je dostupná 5-stupňová manuálna prevodovka a vznetové motory 1,4 CRDi (90k) a 1,6 CRDi sú k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pokiaľ pri jazde preferujete ešte viac pohodlia, v ponuke je aj 4-stupňová automatická prevodovka, dostupná pri motore 1,6 CVVT.

SILNÁ OBRANA, ŠIKOVNÁ TAKTIKA

V prípade kolízie Venga zabezpečí vynikajúcu ochranu vďaka pevnej karosérii a starostlivo prepracovaným deformačným zónam. Tieto počas kolízie absorbujú nárazovú energiu a stlmia tak samotný náraz. Súčasťou základnej výbavy modelu Kia Venga sú predné airbagy a protiblokovací brzdový systém ABS a brzdový asistent BAS. Od verzie LX má Kia Venga šesť airbagov: dva predné aibagy, bočné airbagy predných sedadiel a plnohodnotné hlavové airbagy na ochranu aj pasažierov vzadu. Predné sedadlá sú vybavené aktívnymi opierkami hlavy, ktoré v prípade nárazu zozadu pomáhajú chrániť pred zranením krčnej chrbtice a hlavy. Všetkých päť sedadiel má k dispozícii 3-bodové bezpečnostné pásy. Elektronický stabilizačný systém (ESC), súčasť aktívnej ochrany, sa používa na zachovanie stability vozidla. Systém dokáže individuálne brzdiť jednotlivé kolesá a predchádzať tak dôsledkom pretáčavosti alebo nedotáčavosti kolies. Taktiež reguluje výkon motora, pokým vodič opäť nezíska kontrolu nad vozidlom. Asistent pre rozjazd do kopca (HAC) vám uľahčí rozbiehanie v strmom kopci (súčasť systému ESC).

JE ČAS NASŤAHOVAŤ SA DO NOVÉHO

V interiéri modelu Kia Venga sa pred vodičom nachádza švorramenný volant s novým dizajnom, charakteristickým pre nové modely značky Kia. Je výškovo aj pozdĺžne nastaviteľný a na jeho ramenách sa nachádzajú tlačidlá diaľkového ovládania (v závislosti od stupňa výbavy) audio sústavy, tempomatu a obmedzovača rýchlosti, Bluetooth sady a palubného počítača. V stredovej konzole je najvýraznejším prvkom praktický stredový otočný ovládač a ovládacia jednotka audio sústavy pre vás a vášho spolujazdca na prednom sedadle. Moderná audio sústava pozostáva z RDS rádia a zabudovaného CD a MP3 prehrávača, pričom k dispozícii sú aj konektory AUX a USB pre váš iPod alebo iný MP3 prehrávač (v závislosti od stupňa výbavy). Skvelý priestorový zvuk zabezpečuje šesť vysokokvalitných reproduktorov. Ak si vyberiete plnohodnotnú satelitnú navigáciu, všetky funkcie vrátane nastavenia audio sústavy sa dajú ovládať na prehľadnom dotykovom displeji. Súčasťou navigácie je aj cúvacia kamera, ktorá na displeji navigácie zobrazuje priestor za vozidlom a výrazne vám pomôže pri parkovaní bez jediného škrabanca. Komfort zvyšuje manuálna alebo automatická klimatizácia, elektrické ovládanie predných a zadných okien, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, či elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo, ktoré zabráni oslepovaniu vodiča za ním idúcim vozidlom. Kombinácia a dostupnosť jednotlivých prvkov závisí od stupňa výbavy.

KOMFORT UŽ V ZÁKLADNEJ VÝBAVE

Vo vnútri vozidla Venga vás príjemne prekvapia kvalitné materiály a vynikajúce nápady, ktoré  vám v maximálnej možnej miere spríjemnia vašu cestu. Čalúnenie sedadiel je dostupné v rôznych štýlových farebných vyhotoveniach a v textilnom prevedení, alebo prevedení textil - koža. Štýlové chrómové doplnky a prakticky spracovaná stredová konzola – taktiež dostupná v rôznych farebných prevedeniach – prezrádzajú, že nová Venga miluje kvalitu a štýl. Kým vpredu sú pohodlné sedadlá (sedadlo vodiča s bedrovou opierkou), pasažieri na zadných sedadlách si taktiež môžu užívať komfort prvej triedy. Priestor pre hlavu a nohy v kabíne je naozaj veľký. Ak ho chcete ešte zväčšiť stačí sedadlo posunúť alebo sklopiť dozadu a môžete pohodlne relaxovať. Cestovanie počas chladných dní vám spríjemní vyhrievanie predných sedadiel (od verzie EX).

PRAKTICKÝ ŠTÝLOVÝ INTERIÉR

Kia Venga je expertom v praktickosti presne tak, ako sa na vozidlo kategórie MPV patrí – stále si však v rukáve schováva niekoľko tromfov. Aj napriek jej kompaktným vonkajším rozmerom ponúka množstvo využiteľného priestoru počínajúc základným 314-litrovým batožinovým priestorom. Pre zväčšenie priestoru ponúka nová Venga niekoľko možností: zadné sedadlá deliteľné v pomere 60:40, ktoré po sklopení vytvoria rovnú plochu, flexibilná dvojstupňová podlaha batožinového priestoru, ktorá po odkrytí spodnej časti ponúkne až 422 litrov, prípadne zadná lavica posúvateľná o 13 cm, vďaka ktorej sa batožinový priestor v najnižšej polohe zväčší na maximálnych 552 litrov (bez nutnosti sklopiť sedadlá).

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie KIA

Aktuality KIA

Autá KIA na predaj

Blog KIA

Kontakty KIA

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: