Nový SEAT Leon môže byť Váš už 12 990€ !

Viac

Viac o Seat Alhambra

Nová Alhambra je stelesnením dokonalého európskeho MPV – jej väčšie rozmery posúvajú priestrannosť interiéru na novú úroveň. Dostatok miesta majú aj dospelí cestujúci v tretej rade sedadiel a vďaka veľkým bočným posuvným dverám (na prianie s elektrickým ovládaním) všetci pohodlne nastúpia. Výborný výhľad a skvelá manévrovateľnosť sú výhody, ktoré oceníte nielen v hustej mestskej premávke.

Niektorých z vás možno prekvapí dynamické ovládanie a výkonné motory, ktoré sa pýšia výkonom 140 až 200 koní. Komfortná výbava a inovatívne technológie zmenia každý kilometer v čistý pôžitok z jazdy, ktorý nezakalí ani účet za palivo. S priemernou spotrebou paliva iba 5,5 litra (na 100 kilometrov) je Alhambra jedným z najekologickejších vozidiel vo svojom segmente.

Design
Nová Alhambra svojím dizajnom jasne prezrádza dynamický charakter. Športové, dynamické línie, čistota tvaru karosérie a charakteristické podbehy kolies dávajú novej Alhambre eleganciu, ktorá je v kategórií MPV neobvyklá.

Šípový tvar prednej kapoty, výrazná maska chladiča a osobitý predný nárazník, dopĺňajúci líniu karosérie, to všetko dáva jasne najavo, že nová Alhambra priamo stelesňuje DNA značky SEAT. Profil definujú precízne hladké plochy s dokonale integrovanými bočnými posuvnými dverami. Zadnej partii vozidla dominujú výrazné svetlomety, veľký strešný spojler a piate dvere (batožinového priestoru) s nízkou hranou pre pohodlné nakladanie, zasahujúce nízko do nárazníka.

Interiér je podriadený komfortu a vysokej variabilite. Viac úložných priestorov, delené a sklopné zadné sedadlá poskytujú miesto pre všetko dôležité. Máte hneď niekoľko možností, ako uložiť krehké predmety alebo kam odložiť tie, ktoré potrebujete mať stále po ruke.

Systém Easy-fold
Pri výrobe sme sa zamerali predovšetkým na inteligentný a variabilný koncept sedadiel – nový SEAT Alhambra ponúka miesto pre päť až sedem osôb. Ak potrebujete viac batožinového priestoru, nemusíte už vyberať druhý a tretí rad sedadiel a dokonca ani sedadlo spolujazdca. Namiesto toho je ich možné jednoducho zložiť na podlahu vozidla pomocou systému Easy-Fold. Konečne máte úplnú slobodu, nech už veziete čokoľvek a kamkoľvek. Aj keby to mal byť dlhý rebrík.

Sedadlá v strednom rade môžete pozdĺžne posúvať, samozrejme do všetkých je možné pomocou systému ISO Fix a Top Tether upevniť detské sedačky. Alebo si môžete vybrať integrovanú detskú sedačku v zadných sedadlách z výbavy na prianie. Dokonale ergonomické sedadlá vodiča a spolujazdca je možné nastaviť tak, aby ste dosiahli najlepšiu viditeľnosť a vychutnali si tak výnimočne športový pocit z jazdy.

Technológia
Výkonné motory TSI a TDI s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG* prinášajú dokonalú kombináciu športového charakteru, pohodlia a nízkej spotreby. Škála najvyspelejších a inovatívnych technológií či už v štandarde alebo vo výbave na prianie je ale omnoho väčšia. Zahŕňa natáčacie bi-xenónové svetlomety* s asistentom ovládania diaľkových svetlometov – zabudovaný senzor automaticky rozpozná protiidúce vozidlá a diaľkové svetlá stlmí tak, aby nedošlo k nebezpečnému oslneniu.

Novou technológiou je aj parkovací asistent s optickým zobrazovaním prekážok*, ktorý dokáže Alhambru samostatne zaparkovať i do veľmi tesnej medzery v rade zaparkovaných vozidiel, a to dokonca i do miest kolmých ku smeru jazdy na ľavej i pravej strane. Zadná kamera* vám dáva dokonalý prehľad o situácii za vami. Čo je u vozidla, navrhnutého s hlavným ohľadom na priestor a bezpečnosť, obzvlášť dôležité.

Panoramatické, elektricky ovládané strešné okno* je o 300 percent väčšie než doposiaľ a trojzónová klimatizácia Climatronic zaisťuje optimálnu teplotu pre šoféra, spolujazdca a aj pre tretiu radu sedadiel. Elektrické ovládanie* bočných posuvných dverí a dverí batožinového priestoru uľahčuje pomocou elektromotorov otváranie – jediným dotykom.

Dvojspojková automatická prevodovka DSG s ovládaním pomocou páčiek na volante* ponúka vodičovi voľbu manuálneho radenia alebo pohodlnú jazdu s plne automatickým radením.

Klasickú ručnú brzdu sme nahradili tlačidlom elektronickej ručnej brzdy jednak kvôli optimalizácií priestoru, ale tiež s ohľadom na celkový dizajn interiéru. Ťažné zariadenie*, kombinované s asistentom rozjazdu do kopca*, umožňuje ťahanie ťažkých prívesov s dokonalou kontrolou nad vozidlom dokonca i pri zastavení a opätovnom rozbehu do kopca.

* Výbava na želanie


Bezpečnosť
Štandardná bezpečnostná výbava je sama o sebe vysoko nadpriemerná. Nová Alhambra disponuje siedmimi airbagmi vrátane kolenného airbagu pre vodiča a elektronickej detskej poistky zadných bočných dverí. Pre bezpečnosť vašich detí a dokonalý pocit istoty je Alhambra vybavená systémom ISOfix a Top Tether pre bezpečné uchytenie detskej sedačky.. Štandardom je aj ABS a ESP, vrátane výkonného posilňovača bŕzd, stabilizácie prívesu a systému kontroly tlaku v pneumatikách. Koncepcia bezpečného komfortu nadobúda nový rozmer tiež s pneumatikami typu run-flat, ktoré umožňujú vodičovi pokračovať v jazde i po úniku vzduchu v dôsledku poškodenia pneumatiky. Vozidlo zostáva ovládateľné i po kompletnej strate tlaku vzduchu, čím je zaistená mobilita a bezpečnosť v neočakávaných situáciách.

Pozrite si redakčný test na Seat Alhambra:

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie SEAT

Aktuality SEAT

Autá SEAT na predaj

Blog SEAT

Kontakty SEAT

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: