Nový SEAT Leon môže byť Váš už 12 990€ !

Viac

Viac o Seat Leon X-PERIENCE

Život je dobrodružstvo, je jedno pre akú cestu sa rozhodnete. Objavujte nové cesty so skvelým novým modelom SEAT Leon X-PERIENCE, ktorý je vytvorený pre všetky druhy ciest a každý deň zmení na nezabudnuteľný zážitok.
Najmladší člen rodiny Leon kombinuje úžasný dizajn s najmodernejšou technológiou a optimálnu funkčnosť s prekvapivou všestrannosťou.
Nový SEAT Leon X-PERIENCE poskytuje s pohonom všetkých kolies a výbavou „all-road“ radosť z jazdy na každej ceste. V meste, ale aj mimo spevnených ciest.

Dozrel čas, aby ste si zvolili svoju cestu.

DIZAJN

"All-road" dizajn

Nový SEAT Leon X-PERIENCE zachováva dynamické bočné línie modelu Leon ST kombi, ale kladie väčší dôraz na športovú dynamiku a k dispozícii má celý rad prvkov pre jazdu na akomkoľvek povrchu cesty,
ktoré optimálne dopĺňajú schopnosti pohonu všetkých kolies. Dvojitá chrómová koncovka výfuku zvýrazňuje športový vzhľad vozidla pri najvýkonnejších motoroch, zatiaľ čo ochranné obklady prahov dverí a podbehov kolies chránia karosériu a súčasne vyzdvihujú dynamický charakter vozidla.

Predná a zadný nárazník  X-PERIENCE

Exkluzívne nárazníky X-PERIENCE sú na karosérii umiestnené o niečo nižšie ako obvykle, aby zvýraznili športovú silu vozidla a karosérii poskytli dodatočnú ochranu hlavne pri jazde v teréne. Osobitý vzhľad prednej a zadnej časti vozidla vytvárajú prvky v hliníkovom prevedení.

Podvozok do terénu

Podvozok vozidla Leon X-PERIENCE je voči modelu Leon ST kombi zvýšený o 27 mm, vďaka čomu získal vyššiu svetlú výšku, čo oceníte predovšetkým v skutočnom terénne. Zvýšený podvozok dodáva modelu X-PERIENCE neobyčajne výrazný vzhľad.

Disky

Exkluzívne 17-, resp. 18-palcové disky z ľahkých zliatin modelu X-PERIENCE sú skutočným prejavom jeho štýlu jazdy v teréne. Tieto disky boli vytvorené pre jazdu na akomkoľvek povrchu cesty a zabezpečujú výnimočnú stabilitu a schopnosť prispôsobiť sa všetkým jazdným podmienkam.

Panoramatické strešné okno

Elektrické panoramatické strešné okno sa otvorí stlačením tlačidla a na želanie poskytne výhľad z vnútorného priestoru modelu Leon X-PERIENCE na všetky strany.

Interiér

 

Jedinečná výbava interiéru modelu Leon X-PERIENCE poskytuje dokonalý zážitok z jazdy vďaka exkluzívnym materiálom a výnimočnej elegancii a kvalite. Detaily ako kontrastné oranžové švy a exkluzívne logo X-PERIENCE na volante a hlavici radiacej páky dodávajú vnútornému priestoru výnimočný nádych.

Kapacita batožinového priestoru

Veľkorysý batožinový priestor modelu Leon X-PERIENCE poskytuje výnimočnú všestrannosť pre výjazdy počas predĺžených víkendov, resp. prepravu vecí pre každodennú potrebu. Keď sú všetky miesta vo vozidle obsadené, poskytuje batožinový priestor objem 587 litrov. V prípade, že potrebuje väčší objem, môžete operadlá zadných sedadiel rýchlo a jednoducho sklopiť pomocou tiahla v batožinovom priestore a získate kapacitu batožinového priestoru 1 470 litrov.

Exkluzívne  Čalúnenie

Kvalitné poťahy sedadiel dopĺňajú výbavu vnútorného priestoru modelu Leon X-PERIENCE. Na výber máte športovo elegantné čierno sivé čalúnenie, výnimočnú hnedú alcantaru s oranžovými kontrastnými švami alebo elegantnú čiernu kožu.

Športové sedadlá

Elegantné športové sedadlá ponúkajú väčší komfort a bezpečnosť počas každej jazdy, dokonca aj na tým najnáročnejších cestách. Výrazné bočné čalúnenie zabezpečuje dokonalé bočné vedenie tela pri jazde v zákrutách a väčšiu kontrolu nad vozidlom v extrémnych situáciách.

Prístrojová doska

Prístrojová doska modelu Leon X-PERIENCE je orientovaná na vodiča a navrhnutá tak, aby bola maximálne funkčná. Na želanie vybavená navigačným systémom PLUS pre neobmedzený multimediálny zážitok. Elegantný tvar prístrojovej dosky zvýrazňuje jedinečný charakter tohto vozidla.

TECHNOLÓGIE

Adaptívny tempomat (ACC)

Adaptívny tempomat (ACC) Vám umožní automaticky prispôsobiť rýchlosť na ceste podľa podmienok premávky. Ak je systém ACC aktivovaný, program automaticky prepočíta odstup od ostatných vozidiel
vo vašom okolí a automaticky brzdí, keď musí vozidlo pred vami náhle zastaviť.

Full led svetlomety

Výrazný charakter modelu Leon X-PERIENCE dotvárajú full LED svetlomety. Nielenže perfektne vyzerajú, ale prispievajú k väčšej bezpečnosti na ceste. Predné LED svetlomety v kombinácii so zadnými LED svetlami zabezpečujú lepší výhľad a osvetlenie svetlom podobným dennému, vďaka čomu menej unavujú oči. Spotreba energie LED svetlometov je minimálna, pri stretávacích svetlách je to 20 W na jednu jednotku. Tieto svetlomety sú vyrobené tak, aby vydržali po celú životnosť vozidla.

DSG

Na želanie dodávaná dvojspojková prevodovka (DSG) reaguje mimoriadne citlivo v závislosti od podmienok jazdy a bleskurýchle pri každej zmene, napríklad pri jazde v zákrute. Súčasťou prevodovky DSG sú radiace páčky za volantom.

Navigačný systém plus

Nová generácia automobilových navigačných systémov a systémov infotainment prináša viacero vylepšení, okrem iného 6,5-palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením, navigáciu vo formáte 3D
a zdokonalené ovládanie hlasovými pokynmi. A ak ste na ceste za svojím cieľom, môžete si užiť váš systém infotainment s pevným diskom s kapacitou 10 GB, s možnosťou prezerania fotografií, vyhľadávania piesni podľa titulov, posielaním SMS a pripojením mobilných zariadení prostredníctvom funkcie Mirror Link. Všetky funkcie ovládate jednoducho prostredníctvom displeja na prístrojovej doske.

Infotainment

Ovládajte svoje multimédiá intuitívne prostredníctvom dotykového displeja na prístrojovej doske vášho modelu Leon X-PERIENCE, tzn. že ho môžete používať ako displej inteligentného telefónu. Túžite po skutočne výnimočnom zážitku z hudby, vyberte si na želanie dodávaný SEAT Sound System so subwooferom, centrálnym reproduktorom a výkonom 135 W.

POHON

4DRIVE – stály pohon všetkých kolies

Stály pohon všetkých kolies v novom modeli Leon X-PERIENCE je koncipovaný tak, aby si vedel poradiť s najnáročnejšími podmienkami cesty, okrem toho ponúka výrazne zvýšenie výkonu a bezpečnosť
v každej jazdnej situácii. 4Drive využíva novo vyvinutú lamelovú spojku s hydraulickým ovládaním a elektronickým riadením pre dosiahnutie dokonale trakcie na každom povrchu.

Seat Drive Profile

So systémom SEAT Drive Profile, ktorý je určený pre motorizácie s vyššími výkonmi, môžete nastaviť jazdné vlastnosti vášho modelu X-PERIENCE podľa vašej aktuálnej nálady tak, že si zvolíte jeden z troch režimov- „eco“, „normal“ a „sport“, a tak určíte citlivosť riadenia, charakteristiku plynového pedála a prevodovky DSG. Prostredníctvom režimu „individual“ môžete zadefinovať nastavenia podľa vašich osobných potrieb. SEAT Drive Profile zahŕňa aj generátor zvuku umiestnený v blízkosti motora, vďaka ktorému je zvuk vozidla kultivovanejší.

Agilný podvozok

Leon X-PERIENCE reaguje spontánne a presne na každý pohyb volantu a zabezpečuje pokojnú jazdu a stabilitu vozidla. Predná náprava typy McPherson s pomocným rámom poskytuje výnimočnú agilitu
a citlivé reakcie. Štvorprvková zadná náprava prenáša pozdĺžne a priečne sily individuálne.

Adaptívna regulácia podvozku DCC

Adaptívna regulácia podvozku DCC (Dynamic Chassis Control) je vyspelý systém, ktorý inteligentne upravuje nastavenie podvozku modelu X-PERIENCE v závislosti na jazdných podmienkach. Každú sekundu sú signály z riadiacej jednotky DCC posielané do tlmičov, které upravujú reakciu riadenia a odpruženia pre ešte precíznejšiu a agilnejšiu jazdu.

Palubný počítač

Palubný počítač vás nepretržite informuje o spotrebe paliva a na displeji v prístrojovom paneli zobrazuje aktuálnu aj priemernú spotrebu paliva. Počítač potom prepočíta dojazd a poskytne dôležité informácie, aby mohol vodič jazdiť maximálne efektívne a úsporne.

BEZPEČNOSŤ

Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu

Vyhnite sa nebezpečnému opusteniu jazdného pruhu. Inteligentný bezpečnostný systém kontroluje cestu pred vozidlom prostredníctvom kamery a pri možnom vybočení z pruhu, zasiahne do riadenia a skoriguje vozidlo.

Detekcia únavy

Na základe analýzy pohybov volantu identifikuje táto nová funkcia moment, kedy je šofér unavený.Keď systém identifikuje, že je vodič unavený, upozorní ho na to a odporučí mu urobiť si prestávku.

Automatická multikolízna brzda

V prípade nárazu začne tento bezpečnostný systém vozidlo automaticky brzdiť, aby sa kolízii vyhol alebo ju zmiernil, prípadne aby zabránil ďalším nárazom, škodám alebo zraneniam.

Front assist

Okrem adaptívneho tempomatu kontroluje situáciu pred vozidlom aj systém Front assist, a keď zaznamená nebezpečenstvo, upozorní vás na to, aby ste zasiahli. Ak nereagujete, nasleduje ďalšie upozornenie a pripraví brzdovú sústavu, aby sa vyhol nárazu.

Asistent diaľkových svetiel

Asistent diaľkových svetiel automaticky stlmí diaľkové svetla pred vozidlami pri jazde v noci, aby zabránil oslňovaniu vodičov v protismere a zvýšil bezpečnosť na ceste. S týmto asistentom sa vám viac nestane, že pri vozidlách v protismere alebo pred vami zabudnete stlmiť svetlá. Vy nemusíte robiť nič, pretože tento asistent tlmí a zapína svetlá automaticky.

KONEKTIVITA

Konektivita - Full Link

Full Link predstavuje revolučné zdokonalenie konektivity medzi Vašim smartfónom a vozidlom SEAT. Využite všetky možnosti konektivity naplno, od najnovších informácií cez aktuálne aplikácie až
po Vašu obľúbenú hudbu. Najlepšie na tom je to, že vďaka kompatibilite systémov MirrorLinkTM, Android AutoTM a Apple CarPlay® pokrýva Full Link nielen zariadenia s operačným systémom Android,
ale aj iOS. Presne ako naznačuje jeho názov.
Okrem toho Vám najnovšia verzia SEAT ConnectApp, ktorá bola špeciálne prispôsobená pre systém MirrorLinkTM, zabezpečuje najaktuálnejšie funkcie a aktualizácie pre Váš model SEAT.

Zoznam kompatibilných smartfónov
> MirrorLink
> Android Auto
> Apple CarPlay

MirrorLink

Dokonalé spojenie Vášho smartfónu s Vaším modelom SEAT. So systémom MirrorLinkTM sa to stáva skutočnosťou. Vaše kompatibilné zariadenie s operačným systémom Android jednoducho spojte
so SEAT Media systémom Plus, nakonfigurujte ho a každú certifikovanú aplikáciu systému MirrorLinkTM môžete zobraziť na displeji systému infotainment. Všetko urobíte bez toho, aby ste Váš mobilný telefón museli vziať do rúk.

Seat Apps

Vďaka aplikáciám SEAT DriveApp, ktoré boli vytvorené pre systém MirrorLink, je každá jazda jedinečnou. Počas jazdy Vám poskytnú informácie, e-maily a správy alebo si prostredníctvom nich môžete užiť Vašu obľúbenú hudbu a zbierky podcast.
SEAT ConnectApp vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Samsung rozširujú rozsah funkcií SEAT Drive App o exkluzívne funkcie, ako sú ovládanie gestami a galéria.

Android Auto

Systém, ktorý bol vytvorený spoločnosťou Google pre užívateľov zariadení s operačným systémom Android. So systémom Android AutoTM môžete svoj mobilný telefón ovládať bez toho, aby Vás to rozptyľovalo od riadenia vozidla. Pri ovládaní aplikácií, ako sú Google mapy, Spotyfi alebo Skype môžete využiť multifunkčný volant, integrovaný dotykový displej alebo hlasové ovládanie.

Systém Android AutoTM bude čoskoro dostupný aj na Slovensku.

Apple CarPlay

Aj užívateľom telefónov iPhone ponúka Full Link pripojenie k modelu SEAT. Apple CarPlayTM umožňuje všetkým zariadeniam od iPhone 5 priame zrkadlenie smartfónu na displeji SEAT Media systému Plus. Tento systém môžete ovládať prostredníctvom multifunkčného volantu, dotykového displeja alebo dokonca Vaším hlasom.

MOTORY

Sila s účinnosťou

SEAT Leon X-PERIENCE je vybavený novou generáciou motorov TSI a TDI, ktoré disponujú enormnou silou v kombinácii s perfektnou účinnosťou.
K dynamickému charakteru vozidla Leon X-PERIENCE koncipovaného pre všetky druhy ciest sa perfektne hodí paleta výkonných motorov TDI a TSI. Sú vybavené modernými technológiami pre úsporu paliva, napríklad systémom štart/stop a rekuperáciou, vďaka ktorým dosahujú takú úroveň účinnosti, akú by ste pri vozidle s takýmto športovým charakterom nečakali.

 

 

 

 

 

 

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: