Nový SEAT Leon môže byť Váš už 12 990€ !

Viac

Viac o Seat Toledo

-

Dynamický a elegantný sedan v modernom dizajne značky SEAT poháňaný veľmi úspornými motormi TSI a TDI a vyznačujúci sa mimoriadnou praktickosťou a vynikajúcou kvalitou spracovania zostáva verný úspešnému receptu, ktorý priniesol veľkú popularitu jeho predchodcom.

SEAT vyrobil viac ako 860 000 vozidiel prvých dvoch generácií modelovej rady Toledo – tento úspech bol založený na kombinácií atraktívneho dizajnu a praktických vlastností. Nová generácia pokračuje podľa rovnakého receptu s veľkorysým vnútorným priestorom, vyosou úrovňou flexibility, mimoriadnou hospodárnosťou a vynikajúcim pomerom cena/výkon. Nové Toledo osloví zákazníkov, ktorí hľadajú praktický a cenovo dostupný sedan najvyššej kvality pre celú rodinu – bez kompromisov v oblasti elegantného dizajnu a potešenia z dynamickej jazdy.
„Nové Toledo napíše svojou jasnou príslušnosťou ku značke SEAT, vysokými štandardami kvality a výnimočným pomerom cena/výkon, celkom novú kapitolu v úspešnej histórií tejto modelovej rady,“ hovorí James Muir, prezident spoločnosti SEAT, S.A. „Toledo kombinuje skvelý dizajn s úžasnou praktickosťou, potešením z dynamickej jazdy a vynikajúcou hospodárnosťou. Takto si predstavujeme dokonalý sedan. Sme presvedčení, že naši zákazníci budú nové Toledo vnímať ako skvelé vozidlo za skvelú cenu!“
Celkom nové Toledo bude uvedené na trh v polovici novembra najskôr v Španielsku a Portugalsku a počas roka 2013 aj v ostatných častiach Európy. Okrem Španielska budú kľúčovými trhmi pre Toledo Nemecko, Mexiko a Turecko.
Atraktívny vzhľad a úžasná praktickosť
Nové Toledo je s dĺžkou 4,48 metra o štyri centimetre dlhšie ako predchodca z roku 2004. Na rozdiel od sedanu Toledo II, ktorý mal konvenčné veko batožinového priestoru, je najnovšia verzia vybavená veľkým výklopným vekom so širokým otvorom pre prístup do batožinového priestoru. Relatívne dlhý rázvor 2602 milimetrov ( o 80 milimetrov viac ako pri Tolede II) je zárukou veľkorysého pocitu priestrannosti a dostatočného miesta pre nohy pre všetkých cestujúcich.
„Nové Toledo je pravým SEATom – výborne pripravené na požiadavky každodenného života s najvyššou úrovňou kvality a spoľahlivosti,“ hovorí Dr. Mattias Rabe, viceprezident spoločnosti SEAT S.A. zodpovedný za výskum a vývoj. „Najnovšia technológia pohonu a podvozku koncernu Volkswagen poskytujú vynikajúce potešenie z jazdy pri mimoriadnej úrovni hospodárnosti a bezpečnosti. A pokiaľ ide o spotrebu a emisie, Toledo patrí medzi najlepšie vo svojej triede.“
Čistý dizajn s mimoriadnou eleganciou
Dizajn nového Toleda je konzistentným vývojom nového štýlu značky SEAT predstaveného na štúdiách IBE, IBX a IBL. A je dôkazom, že päťdverový kompaktný sedan s výklopným vekom batožinového priestoru môže byť výnimočne emocionálny, športový a elegantný.
Nový SEAT Toledo má silný a pevný postoj s čistými a precízne definovanými plochami, líniami a hranami. Široké, hranaté svetlomety patria k DNA aktuálneho dizajnu značky. Spoločne s lichobežníkovou, extrémne štíhlou maskou chladiča, spodnými otvormi pre prívod vzduchu a horizontálnym pásom zadných svetlometov vozidlo vizuálne rozširujú.
Dizajnéri obdarili oblúk strechy mimoriadnou dávkou elegancie. Línie strechy ústia v ladnom oblúku do širokého „C“ stĺpiku, ktorý plynulo stúpa zo zadnej bočnej časti. Veľmi sklonené zadné okno dodáva novému vozidlu značky SEAT vzhľad pripomínajúci kupé bez dopadu na jeho výnimočnú praktickosť a funkčnosť.
„Nové Toledo je nadčasová osobnosť. Kombinuje klasické moderné línie so zdržanlivo športovým charakterom a vysokou úrovňou každodennej praktickej využiteľnosti. Je to SEAT medzi sedanmi, ktorého každý detail sa vyznačuje vynikajúcou kvalitou dizajnu,“ hovorí Alejandro Mesonero-Romanos, šéf dizajnér značky SEAT.
Najmodernejšie motory, vynikajúca hospodárnosť
Ako celkom nový model využíva Toledo najmodernejšie motory koncernu Volkswagen. Na vrchole sú veľmi úsporné zážihové motory TSI so zdvihovým objemom 1.2 a 1.4 litra a jednotka 1.6 TDI s priamym vstrekovaním common rail. V kombinácií s najvýkonnejšími zážihovými variantmi je ponúkaná sedemstupňová dvojspojková prevodovka DSG. Benzínové motory dosahujú najvyšší výkon v rozpätí od 55 kW (75k) do 90 kW (122k). Verzia Ecomotive sa môže pochváliť hodnotou emisií CO2 len 116 g/km. Verzia Ecomotive s naftovým motorom 1.6 TDI s výkonom 77 kW (105k) ponúka rovnako najlepšiu hodnotu emisií CO2 v triede – 104 g/km. SEAT počas roku 2013 rozšíri ponuku naftových motorov pre modelovú radu Toledo o motor TDI s výkonom 66 kW (90k).
Bohatá sériová výbava
Sériová bezpečnostná výbava pre všetky vozidlá SEAT Toledo zahŕňa airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy pre cestujúcich na predných sedadlách a hlavovo-hrudníkové airbagy. Základný model je rovnako vybavený centrálnym zamykaním, delenými sklápateľnými zadnými sedadlami a elektricky ovládanými prednými oknami. Bohatšie vybavené verzie Reference a Style ponúkajú ešte viac komfortných a dizajnových prvkov výbavy.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: