Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Viac o Škoda Citigo

Možno ho uvidíte, ako sa ľahko preplieta úzkou jednosmerkou. Alebo ako parkuje pri škôlke na mieste, kam by sa iní nevošli. Pred nákupným centrom vás prekvapí, koľko tašiek do neho jeho majiteľ pohodlne naloží. A keď ho stretnete za mestom, môže to byť kľudne partia študentov na výlete alebo váš sused práve ide na chatu… s novým vozidlom ŠKODA Citigo. So svojimi rozmermi a ľahkou ovládateľnosťou je Citigo prirodzene ako doma v mestských uliciach, ale jeho možnosti sú oveľa väčšie. Ponúka totiž obratnosť v kombinácii s veľkým vnútorným priestorom, spoľahlivosť a nízke prevádzkové náklady. A tiež nové technické riešenia, ktoré prinášajú nečakaný komfort a bezpečnosť. Citigo tak mení zaužívané predstavy o malom
vozidle a jeho využiteľnosti. Pomôže vám byť jednoducho mobilný a zároveň vám dopraje radosť z jazdy. Lepšie s ním zvládnete svoje každodenné povinnosti, ale získate v ňom aj zábavného spoločníka na voľný čas. Je len na vás, čo všetko spolu podniknete a kam sa vyberiete. Nová ŠKODA Citigo je vozidlom pre život so všetkým, čo k nemu patrí.

Svet miniáut čakajú zmeny

ŠKODA Citigo prichádza, aby zaviedla nové štandardy bezpečnosti a moderných technológií. Je dokonale vybavená nielen pre mestskú prevádzku, striedma v spotrebe a ohľaduplná k životnému prostrediu. Prekvapí Vás priestrannosťou interiéru, praktickosťou aj inteligenciou. Napríklad systém núdzového zastavenia City Safe Drive v nižších rýchlostiach pomáha zabrániť zrážke. ŠKODA Citigo je malé auto s veľkými možnosťami. Mesto je teraz vaše. 3, 2, 1, Citigo!

ŠKODA Citigo prináša svieži dizajn mestského vozidla, pritom maskou chladiča a precízne tvarovanými svetlometmi odkazuje na typický charakter ŠKODA.

Interiér vozidla Citigo skrýva niekoľko absolútnych noviniek - napr. airbag Head-Thorax s funkciou ochrany hlavy a hrudníka pri bočnom náraze. Nastupovanie na zadné sedadlá uľahčuje systém Easy Entry.

Benzínový motor 1,0 MPI s výkonom 44 kW sa postará o nízku priemernú spotrebu 4,5 l /100 km, výkonová varianta 55 kW spotrebuje 4,7 l/100 km. Obidva motory sa rýchlo zahrejú na prevádzkovú teplotu aj na krátkych tratiach, takže sa skvele hodia do mestskej premávky.

Exteriér

ŠKODA Citigo okamžite zaujme svojim sviežim dizajnom, v ktorom sa spájajú známe charakteristické prvky s inovatívnym riešením. Zatiaľ čo napríklad maska chladiča svojim typickým tvarom preukazuje príslušnosť vozidla ku značke, nad jej pochrómovaným rámom našlo svoje osobité miesto logo ŠKODA.

Línia spodnej hrany okien mierne stúpa a vozidlo tak pri pohľade zboku získava príjemný nádych dynamiky. Zaujímavým prvkom je jednoliata presklená plocha, ktorá prekrýva aj B stĺpik a dodáva tak dizajnu trojdverovej karosérie neobvyklú ľahkosť. SUNSET, tónované sklá zadných okien vynikajú výbornými vlastnosťami, či už z hľadiska ochrany pred tepelným a UV žiarením, alebo svetelnej priepustnosti.

Zadné svetlá umiestnené priamo nad nárazníkom sú jednoznačne vyhotovené v sviežom dizajne a funkčnom koncepte. Obsahujú dôležitý detail: tvar písmena C.

Interiér

Interiér vás prekvapí svojou priestrannosťou. Samozrejmosťou je precízne spracovanie všetkých materiálov interiéru a prvkov. Príjemne tvarovaný prístrojový panel vás privíta prehľadne usporiadanými prvkami, ktoré nájdete na logických miestach a jednoducho na dosah. Integrované hlavové opierky predných sedadiel dodávajú interiéru športový štýl.

Novinkou najmä pre bezpečnejšiu jazdu v hustej doprave mestských ulíc je unikátny systém City Safe Drive. Kombinuje funkciu núdzového brzdenia a senzor CV (Closing Velocity), ktorý sleduje premávku pred vozidlom do vzdialenosti 10 m a rýchlosti 30 km/h. Ak vodič nezareaguje na prekážku včas, systém zabráni kolízii.

Okrem predného airbagu vodiča a spolujazdca obsahuje štandardná výbava špeciálne bočné airbagy Head – Thorax, ktoré v prípade bočného nárazu ochránia hlavu aj telo pasažierov na predných sedadlách.

V závislosti od výbavy vozidla môže mať vodič poruke vo svojich dverách hneď niekoľko ovládacích prvkov: elektrické ovládanie okna vodiča, ovládanie centrálneho uzamykania z interiéru vozidla, elektrické ovládanie a vyhrievanie predných spätných zrkadiel.

Na stiahnutie

Podobné autá v ponuke

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: