Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Viac o Škoda Rapid Spaceback

-

Pri pohľade na Rapid Spaceback zistíte, že vzhľadom na svoju veľkosť poskytuje tento kompaktný hatchback zadným pasažierom najviac priestoru pre nohy a hlavu vo svojej triede. Jeho batožinový priestor je tiež najvačší voči ostatným vozidlám tejto triedy. Toto vozidlo je taktiež výnimočné vo svojej prispôsobiteľnosti. Existuje veľa možností, pre ktoré sa môžete rozhodnúť. Ponúkame atraktívne prvky, ktoré zdôraznia športový dizajn vozidla, vrátane veľkej panoramatickej strechy a čiernych 17" diskov kolies z ľahkej zliatiny. Máme tiež odpoveď na šetrnosť k životnému prostrediu. Verzia GreenLine má spotrebu paliva len 3,8 l/100 km a emisie CO2 len 99 g/km.

Nová ŠKODA Rapid Spaceback vám poskytuje jedinečnú príležitosť prejaviť svoj štýl a osobnosť vo svojom vozidle. Tak prečo sa obmedzovať. Je to váš priestor a rozhodujúci je váš pocit.

Jedinečný charakter vozidla Rapid Spaceback dotvárajú dizajnérske prvky, ktoré sú výrazné a vysoko účelové. Panoramatická strecha, ktorá je celá vyrobená z tónovaného skla poskytne celej posádke vozidla pocit priestrannosti, ako aj úžasný pohľad na oblohu. Vozidlo je tiež možné vybaviť sklom rozšíreným až na piate dvere alebo tmavšími zadnými svetlometmi.

Dizajn prednej časti vozidla Rapid Spaceback zreteľne patrí do rodiny modelu Rapid, ktorý uviedol nový dizajn značky Škoda a ktorý definuje tvar a umiestnenie jednotliývch prvkov exteriéru. Hlavné svetlomety plynule prechádzajú do mriežky chladiča. Logo Škoda výrazne dominuje nad chrómovaným rámom mriežky chladiča.

Charakteristickými prvkami nového dizajnu sä výrazné hrany svetlometov a hmlových svetlometov. Spodné hrany svetlometov majú zaoblené kryty, ktré pripomínajú eleganciu českého krištáľu. Po funkčnej stránke môže byť vozidlo vybavené Xenonóvými svetlometmi a tiež s hmlovými svetlometmi s Corner funkciou, ako aj svetlometmi pre denné svietenie.

Veľké zadné svetlomety zaoblené do strán osvetľujú tmu  tradičným tvarom písmena C, charakteristickým pre vozidlá Škoda. Logo Rapid sa nachádza vedľa zadného pravého svetlometu.

Vďaka čiernehmu stredovému a zadnému stĺpiku pôsobí presklená plocha bočných okien jednoliato a dotvára pocit priestranného interiéru. SUNSET, sklá s vyšším stupňom tónovania v zadnej časti vozidla, umocňujú eleganciu exteriéru a chránia pasažierov na zadných sedadlách pred slnečným svetlom.

Pri pohľade na vozidlo Rapid Spaceback zo zadnej strany alebo zboku veľmi oceníte športový vzhľad vozidla. Čisté, ostré bočné krivky vozila evokujú pocit dynamiky a priestrannosti.

Zadná časť reprezentuje vyvážené proporcie a funkčné detaily, ak je spojler piatych dverí alebo lienárne, odrazové plochy na zadnom nárazníku. Poznávacia značka sa nachádza medzi šikmými plochami zadných dverí, ktoré sa stávajú dôležitým poznávacím znamením nových vozidiel Škoda.

Batožinový pristor predstavuje absolútnu špičku vo svojej triede ponúka základnú kapacitu 415 litrov a sklopením zadných sedadiel je možné ho zväčšiť na pôsobivú kapacitu 1 380 litrov. Ak je to potrbné, môžete sklopiť len jendu alebo dvojitú opierku zadných sedadiel a získať tak viac odkladacieho preistoru s voľným sedadlom pre jedného zadného pasažiera.

 

6 dôvodov pre Rapid Spaceback

1. Bezpečnosť na prvom mieste

Štandardná výbava zahŕňa širokú škálu bezpečnostných prvkov, ako napríklad ESC (Electronic Stability Control - elektronický stabilizačný systém), vrátane ABS (Antilock Brake System - protiblokovací systém) a šesticu airbagov.  Hlavové airbagy sú súčasťou štandardnej výbavy a po aktivácii vyformujú stenu, ktorá ochráni cestujúcich vpredu aj vzadu pred prípadným poranením hlavy.

2. Výnimočný dizajn

Jedinečnosť nového Rapidu Spaceback zvýrazňuje Style paket, ktorý kombinuje panoramatickú strechu a dvere batožinového priestoru s presklením rozšíreným po ŠPZ vytvárajúc jedinečný vizuálny dojem. Súčasťou paketu sú taktiež spätné zrkadlá a spojler v čiernom prevedení a tónované predné hmlové a zadné svetlomety. Paket Style vyzdvihuje Rapid Spaceback na úplne novú estetickú úroveň.

3. Simply Clever riešenia.

Vždy praktický Keďže ho nadizajnovali vynaliezaví ľudia, Rapid Spaceback obsahuje rad praktických "Simply Clever" funkcií, ktoré sa stanú neoceniteľnými nástrojmi na každodenné použitie.  Patria medzi ne škrabka na ľad rafinovane ukrytá na viečku palivovej nádrže, držiak na multimediálne zariadenie alebo telefón, vyberateľný kôš na drobné odpadky v obložení dverí a výstražná vesta pod sedadlom vodiča.
Objavia sa vždy presne vtedy, keď ich budete potrebovať a na mieste, kam intuitívne siahnete.

4. Priestranný interiér a batožinový priestor

Dostatok priestoru k dispozícii v interiéri a batožinovom priestore je hlavným rysom vozidiel ŠKODA. Rapid Spaceback nie je výnimkou a bez problémov je schopný odviezť až päť osôb. S vnútornou šírkou až 1428 mm a dostatočným miestom pre nohy na zadných sedadlách auto umožňuje pohodlné cestovanie na dlhých cestách až štyrom dospelým. 415 litrový batožinový priestor sa dá rozšíriť na neuveriteľných 1380 litrov sklopením zadných operadiel.

5. Osvedčené technológie

Rapid Spaceback je vybavený modernou technológiou, či už ide o podvozok, motor alebo karosériu, všetko starostlivo zložené do dokonale funkčného celku. Zábava začína s jedným z dvoch autorádií ŠKODA s CD a podporou MP3 alebo navigačným systémom Amundsen+ s čítačkou SD kariet. Môžete si tiež dokúpiť Bluetooth prípravu pre mobilný telefón alebo pripojiť ďalšie zariadenia pomocou USB alebo 3,5 mm audio jacku.

6. Šetrný k životnému prostrediu

ŠKODA Rapid Spaceback sa dodáva s modernými benzínovými TSI a dieselovými TDI motormi, kombinujúcimi vysoký výkon s nižšou spotrebou a nižšími emisiami CO2. Všetky preplňované motory v Rapide Spaceback (TSI a TDI motory, okrem 1,6 TDI/66 kW s automatickou prevodovkou DSG) môže byť rozšírené o paket sofistikovaných technických riešení, ktoré pozitívne vplývajú na ďalšie zníženie spotreby a emisií - Green tec.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: