Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Viac o Škoda Superb Combi

DIZAJN

Nová ŠKODA Superb Combi pokračuje v expresívnom dizajnovom jazyku modelového radu Superb. Tretia generácia v prevedení Combi sa prezentuje svojou emotívnym, moderným a vyzývavým vzhľadom - od sebavedomej prednej časti, cez elegantný bok, až po nezameniteľný zadok.
Estetika a funkčnosť sú v prípade tohto modelu v dokonalej harmónii. Už pri letmom pohľade vás preto určite očaria precízne spracované detaily a čistý vzhľad.

Exteriér

Šikmé svetlomety ostré ako britva boli vyvinuté s najvyšším stupňom presnosti. Presné línie, geometrické trojuholníkové tvary a trojrozmerné obrysy vykúzlili pozoruhodnú individualitu tejto značky.

Interiér

Interiér novinky ŠKODA Superb Combi je dokonalým spojením dynamických kriviek, vysokokvalitných materiálov a maximálneho pohodlia pri jazde.
Nový Superb Combi nie je len väčší a priestrannejší než kedykoľvek predtým, ponúka aj nové komfortné prvky, ktoré ho menia na salón na kolesách. Vozidlo umožňuje cestujúcim vrátane tých, ktorí sedia vzadu, cestovať uvoľnene aj na dlhšie vzdialenosti a stráviť vo vozidle mnoho hodín.

VÝKON

Superb Combi sa dodáva s novou generáciou benzínových a dieselových motorov, v ktorých sa pôžitok z jazdy snúbi s ohľaduplnosťou k životnému prostrediu. Tieto moderné pohonné jednotky majú výkon 88 až 206 kW, pričom však spotrebujú len 4,0 až 7,2 litra paliva na 100 km.
Štyri motory sú k dispozícii s najmodernejším pohonom všetkých kolies na báze spojky BorgWarner 5. generácie.
Všetky motory okrem základnej benzínovej verzie sú tiež k dispozícii s modernou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DSG.

TECHNOLÓGIE

Pohon všetkých kolies

Nová ŠKODA Superb Combi je k dispozícii s najnovšou verziou inovatívnej spojky BorgWarner s označením BorgWarner 5.
Tri motory (2,0 TSI/206 kW, 2,0 TDI/110 kW a 2,0 TDI/140 kW) sú dostupné s najmodernejším pohonom všetkých kolies, ktorý garantuje optimálnu jazdnú dynamiku, najvyššiu úroveň aktívnej bezpečnosti a nízku spotrebu.
Rozdelenie krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá je automatické a vždy záleží od jazdných podmienok. Riadiaca jednotka vypočíta ideálny krútiaci moment pre zadnú nápravu. Úpravy sa vykonávajú pomocou zmeny tlaku na spojkových lamelách.

Ekologické technológie

Nová ŠKODA Superb Combi prekonáva svojich konkurentov a to nielen svojou dynamikou, ale aj skromnými nárokmi na palivo a nízkymi emisiami CO2.
Všetky motory sú nové, spĺňajú emisné normy EURO 6 a môžu sa pochváliť novými prvkami, ako sú systém štart-stop a rekuperácia brzdnej energie v štandardnej výbave.

Nový Superb je navyše prvým modelom ŠKODA, ktorý využíva technológiu deaktivácie valcov (ACT). Motor 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) vďaka nej dosahuje kombinovanú spotrebu 4,8 litrov/100 km, čo zodpovedá 112 g CO2/km.

Deaktivácia valcov (ACT)

Technológia ACT znamená, že druhý a tretí valec môžu byť dočasneodpojené. V režíme dvoch valcov motor beží úspornejšie. V závislosti na štýle jazdy môže táto technológia znížiťspotrebu paliva až o 0,5 l/100km. ACT sa aktivuje v rozsahu otáčok od 1 400 do 4 000 ot./Min, pri krútiacom momente od 25 do 100 Nm a rýchlostiach do 130 km/h.

KOMFORT

Nová ŠKODA Superb Combi umožňuje všetkým pasažierom užiť si relax naplno – vpredu aj vzadu.
Tretia generácia modelového radu Superb sú prvé vozidlá ŠKODA, ktoré ponúkajú adaptívny podvozok (DCC) s možnosťou výberu štýlu jazdy. Systém DCC umožňuje vodičovi prispôsobiť štýl jazdy vozidla svojim osobným preferenciám.

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat (ACC) udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami pri zvolenej rýchlosti, pričom ovláda motor a brzdy, aby vozidlo automaticky brzdilo alebo zrýchľovalo podľa potreby.
Systém kombinuje tempomat s radarovým regulátorom vzdialenosti.

Travel Assist - cestný asistent

Systém cestného asistenta využíva kameru v spätnom zrkadle, ktorá sníma dopravné značky na aktuálnom úseku cesty. Modul spracovania obrazu zisťuje výskyt známych dopravných značiek v nasnímanom obraze a porovnáva výsledky s navigačnými údajmi.

Systém spracováva značky s obmedzením rýchlosti (napr. „80 km/h“), zákazom predchádzania a doplňujúcimi pokynmi (napr. „22:00 – 06:00“ alebo „zákaz predchádzania pomalými vozidlami“) a súvisiace značky s ukončením obmedzenia. Zobrazia sa ako piktogramy na multifunkčnom displeji a/alebo displeji navigačného systému.

PRIESTRANNOSŤ

Vychutnajte si veľkorysý priestor na nohy na predných i zadných sedadlách modelu Superb Combi, ktorý sa môže pochváliť najväčším vnútorným priestorom vo svojej triede, vďaka čomu vaši pasažieri pocestujú pohodlne.
Priestor na hlavu vzadu (1 001 mm) posúva latku ešte vyššie.
Batožinový priestor je ďalšou pôsobivou záležitosťou. Ponúka objem 660 litrov – najviac v segmente vozidiel strednej triedy. Zložením zadných sedadiel sa batožinový priestor zväčší na výnimočných 1 950 litrov.

PRIPOITEĽNOSŤ

Spárujte svoj smartfón s novým modelom Superb Combi. Okrem toho môžete pomocou svojho smartfónu ovládať vybrané funkcie systému Infotainment pomocou novej aplikácie ŠKODA Media Command.

SmartGate

SmartGate je ďalšia užitočná funkcia, ktorú vám Superb ponúka. Špeciálne aplikácie vo vašom mobile cez SmartGate (prostredníctvom Wi-Fi) stiahnu a zanalyzujú údaje o jazde zosystému vozidla. Získate tak informácie o prevádzke, nákladoch či ekonomickosti svojho štýlu jazdy.

Správna funkcia technológie SmartGate vyžaduje vozidlo s namontovanou jednotkou, podporovaný telefón s platformou iOS alebo Android a samozrejme potrebné aplikácie.

Aplikácie sú k dispozícii zadarmo v obchodoch Google Play a Apple Store.

  • G-Meter
  • MFA-Pro
  • Performance
  • ŠKODA Drive
  • ŠKODA Service App
  • Smart Racer

BEZPEČNOSŤ

Naši inžinieri nový Superb Combi vybavili najmodernejšou technológiou sofistikovanej ochrany, ktorá pomáha vodičovi vo všetkých druhoch dopravných situácií, či už potrebujete dodržiavať bezpečnú vzdialenosť, zostať v pruhu alebo dokonca využiť núdzové brzdenie na odvrátenie hroziacej kolízii.
Rozsah výbavy pre krajiny EÚ už v štandarde zahŕňa systém Front Assist, elektronický stabilizačný systém (ESC) vrátane multikolíznej brzdy, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS+, sedem airbagov vrátane airbagu na kolená vodiča a elektronické monitorovanie tlaku v pneumatikách.
ŠKODA Suberb Combi teraz predstavuje celý rad nových bezpečnostných asistentov, napr. detekciu mŕtveho uhla, zadný výstražný systém, asistent jazdy v pruhu a asistent ochrany pasažierov vozidla.

Front Assistant

Bezpečnostný systém Front Assistant vás varuje pred nebezpečenstvom kolízie a prípade, že sa jej nedá zabrániť, aktivuje brzdy v snahe minimalizovať následky.
Front Assistant spolupracuje s radarovým snímačom integrovaným do mriežky chladiča a neustále sleduje vzdialenosť od vozidla pred vami.
V prípade, že sa vzdialenosť príliš skráti alebo hrozí kolízia a vodič nereaguje, systém automaticky zasiahne na jednej zo štyroch úrovní:

-vizuálna výstraha o nedostatočnej bezpečnej vzdialenosti,

-akustický a vizuálny varovný signál,

-automatické trhnutie bŕzd,

-automatické brzdenie, aby sa zabránilo kolízii alebo sa zredukovala závažnosť nehody.

Detekcia mŕtveho uhla

Detekcia mŕtveho uhla pomáha vodičovi bezpečne sa preradiť do iného pruhu zaregistrovaním vozidiel v mŕtvom uhle.
Dva radarové snímače umiestnené v spodnej časti zadného nárazníka sledujú priestor naboku a až do 20 metrov za Superbom Combi.
Ak systém zistí vozidlá v mŕtvom uhle vedľa vozidla alebo blížiace sa zozadu, rozsvieti sa symbol LED v spätnom zrkadle, ktorý vodiča upozorní. V prípade, že sa vodič pohne v smere zisteného vozidla, indikátor LED začne blikať a upozorňovať vodiča na možné nebezpečenstvo.
Detekcia mŕtveho uhla je aktívna od rýchlosti 10 km/h až po najvyššiu rýchlosť vozidla.

Asistent ochrany posádky vozidla

Tento prvok koordinuje činnosť palubných systémov, aby sa minimalizovali núdzové situácie v premávke.
Nová ŠKODA Superb Combi obsahuje dve úrovne asistenta ochrany posádky vozidla v závislosti od ďalších funkcií nainštalovaných vo vozidle:

-Systém na základnej úrovni predpína predné bezpečnostné pásy v nestabilných jazdných situáciách, napr. pri výraznej pretáčavosti alebo nedotáčavosti, a tiež zapája systém ESC a takmer úplne zatvára bočné okná a strešné okno, aby sa zabránilo vniknutiu cudzích predmetov do vozidla.

-Systém na vyššej úrovni spolupracuje s predným radarom. Tento predný asistent ochrany posádky vozidla dokáže odhadnúť reakcie pomocou predných snímačov adaptívneho tempomatu.

Asistent kontroly jazdy v jazdnom pruhu

Táto funkcia dokáže rozoznať, keď vodič neúmyselne opustí jazdný pruh. Systém je aktívny pri rýchlosti nad 65 km/h za predpokladu, že je rozpoznateľné
značenie jazdných pruhov na ceste a indikátor nebol rozsvietený pred prekročením značenia.

Asistent v dopravnej zápche

Tento systém zaisťuje väčšiu bezpečnosť a komfort v dopravných zápchach a v pomalej premávke.
Asistent v dopravnej zápche sa pripojí k adaptívnemu tempomatu a systému jazdy v pruhu.
V dopravnej zápche systém jazdy v pruhu poskytuje adaptívne navádzanie jazdnými pruhmi, čím pomáha udržať vozidlo v pruhu pri rýchlosti nižšej ako 60 km/h. Ak je zároveň aktívny adaptívny tempomat, riadenie, brzdenie a zrýchľovanie sa vykonávajú automaticky bez ohľadu na intenzitu premávky. Ruky vodiča musia byť na volante, aby systém fungoval.

Pohotovostný asistent

Pohotovostný asistent zasiahne, ak vodič stratí schopnosť viesť vozidlo.
Ak sa v stanovenom čase nezaznamená žiaden pohyb volantom alebo činnosť vodiča, ozve sa varovný signál. Ak vodič nereaguje, systém iniciuje jemnú zmenu smeru. Ak vodič stále nereaguje, vozidlo sa automaticky úplne zastaví a automaticky sa aktivujú výstražné svetlá.
Pohotovostný asistent pracuje v kombinácii s automatickou prevodovkou DSG, adaptívnym tempomatom a asistentom jazdy v pruhu.

ESC s multikolíznou brzdou

Ak je vozidlo súčasťou nehody a aktivujú sa airbagy, mohlo by pokračovať v pohybe a spôsobiť ďalšiu nehodu...
Prieskum bezpečnosti cestnej premávky analyzuje príčiny, okolnosti a priebeh rôznych dopravných nehôd. Výsledky sú užitočné pri rozvoji funkcií aktívnej a pasívnej bezpečnosti vozidiel ŠKODA.


Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Škoda

Aktuality Škoda

Autá Škoda na predaj

Blog Škoda

Kontakty Škoda

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: